Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért zsírosodik ennyire az...

Miért zsírosodik ennyire az arcbőröm és a hajam? Hogyan hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés

Az arcbőröm, ha megmosom, inkább kiszáradtnak tűnik, mégis rövid idő után csupa olajos maszat. Úgy érzem mintha vastag olajréteg lenne rajta. Máshol a bőröm inkább száraznak mondható, csak az arcom csupa zsír.

A hajam szintén, a mosás napján még elmegy, de másnap már nagyon ronda és ápolatlannak néz ki. Ennek ellenére próbálom inkább csak 2-3 naponta mosni, mert folyton azt hallom, hogy nem jó gyakran. Miközben mosás után úgy érzem, mintha szomjas lenne a hajam, és a fejbőröm is korpás-száraz.


Hogyan tudnám helyre rakni magam?


2009. aug. 5. 15:24
 1/4 anonim válasza:
nekem is hasonló prpblémám volt , amíg nem szültem.szerintem minden nap nyugodtan megmoshatod a hajad, semmi baja nem lessz, csak használj normális barzsamot, a kalloss is megfelel, nekem az agyonfestett hajamat is elég jól helyrehozta, és nem drága. télen amúgy is ritkábban kell mosni, nem kell attól félned , hogy zsíros lessz. az arcodat meg ebben a melegben, vegyél egy uborkát tedd hűtőbe és vágd meg, úgy hogy az arcodat meszírozni tudd vele, nagyon jó, elötte persze mossál arcot sima vizzel, a hideg összehúzza a pórusaidat, és nem lessz zsíros, az ubiban lévő vitaminoktól meg selymes lessz,és üde. naponta elég sokszor csinálhatod mert annál szebb lessz a bőröd. :)szia
2009. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha jól sejtem te most jársz a tízes éveid derekán.ergo a pubertás kellős közepén:)

a serdülőkorban lévő gyerekek nagy hányadánál tapasztalható az hogy az arc az eddig megszokottnál jóval zsírosabb lesz és megjelennek a különböző bőrproblémák(mitesszer,pattanás)

namostmár ettől ugye mindenki meg akar szabadulni,erre találták ki az arcápolást o.O :D erről írnékegykeveset.

Azt hogy hogy szappannal mosod az arcod gyorsan felejtsd el mert nagyon szárítják a bőrt(kivéve ha nem vlmilyen speciális szappant használsz pl.ilcsi terméket:D lsd.

[link]

arcápolásnál akármilyen drága kozmetikumokat használsz semmit se ér ha nem a te bőrtípusodnak megfelelőm termékeket választottad.

tehát az első és talán legfontosabb lépés: a bőrtípusod meghatározása:: zsíros

normál(ebben a korban csak kevés olyan mázlista tinédzser vannak akit JóIsten ilyen bőrrel áldott meg vízhiányos

száraz(egyesek szerint a száraz bőr ugyanazt jelenti mint az érzékeny mások szerint nem,szerintem az utóbbi igaz)

fontos tudni hogy legtöbbször a arc más-más részén más a bőrtípusa. így van egy újabb csoport. a Vegyes

A leírtak szerint neked is ilyen bőröd van amit azt jelenti hogy a T-vonalban(áll,orr,homlok,halánték)zsíros az arc többi részén száraz,vagy normál


Mivel a zsír és a víz két különböző anyag nemzárja ki egymást h. a zsíros bőr vízhiányos legyen, ami elégé jellemző is.

miután megállapítottad a bőrtípusod jöhet a 2.lépés

az arcápolás főbb fázisai:1. tisztítás(vlmilyen arclemosó)

2.tonikozás

3.hidratálás

a tisztítás célja h. a bőrödről eltávolítsa a levegőből lerakódott port,sminket,a felesleges zsírt

a tonikozás feladta: eltávolítsa annak az anyagnak a maradékait amellyel a első fázist végeztük, de a legfőbb szerepe a pórusösszehúzás.

hidratálás célja a bőrnek szükséges vitaminok,aminosavak meg ilyen egyéb bigyulák bejuttatása ezáltal a bőr selymesebb tapintású lesz.

Az arctisztítás reggel este kell elvégezni a fent leírt sorrendbe.a kozmetikumok használata rajta szokott lenni a tárolóedényenvagymiasz*aron:D

ne feledkezzünk el a radírozásról. ezen egy olyan csúszósizé amibe ilyen kis bigyuszokvannak érted:)

gél.aprószemcsékkel az ő céli az hogy a az elhalt bőrsejteket finoman ledörzsölje a hámról,ezáltal az arcod üdébb lesz és frisebb lesz.. mivel ezután a folyamat után au new bőrsejtek kerülnek felszínre amik még nem szarusodtak el ezért a különböző krémek fényévekkel hatékonyabbak ezért kell a "polírozást" a hidratálás előtt végrehajtani.az arcradírt heti 1x nyáron lehet 2x alkalmazni.én ugy gondolom h. ilyenkor igylenne az ésszerű tisztítás(tonikozás nemkell mert ilyenkor jobb nyílt pórusokkal dolgozni) radírozás hidratálás.. de ebbe nemvagyok benne biztos h. igy kell am a többi be se deazmind1:D szal.ott tartottam hogy izé.öö.na

ja igen most jön az az összefoglaló genyo.

ha megvan hogy milyen a bőrtípusod..akkor menj be egy olyan boltba ahol sokféle arcápolási termék van Pl.tesco de szrtm a müllerbe van a legtöbb.. és ott válaszd ki azokat a termékeket amit a te bőrtípusodra feljesztettek ki :O

najo majd később folytatom:D mert most ebben a pinanyalatban ööhm izé pillanatba kutyamásnaposokvagyok:)és az éjjel egy percet sem aludtam,ugyhogy most csucsulok 1et aztán újult erővel folytatom a hülyeségeimet:)

16/F

2009. aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, de 26 éves lány vagyok...
2009. aug. 6. 09:59
 4/4 anonim válasza:

Ha zsiros,érdemes kozmetikushoz fordulni,kigőzölni kitisztitani.(havonta,de attol függ mennyire zsíros)Ahol száraz ott pedig hidratálni!

Ha nincs még kozmetikusod,keress egyet,akiről tudod hogy jó,ő biztos ajánl jó krémeket neked,ami a bőr tipusodhoz megfelelő.

Ha a krémekre többet szánsz,érdemes egy nagyon jót venni.

Ajánlom a Gigit,és a Belnatur krémei is nagyon jo,természetes alapanyagokbol!

2009. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!