Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Házi praktikák, ezek jók?

Házi praktikák, ezek jók?

Figyelt kérdés

elsőnek is nekem hamar zsírosodik és fénytelen,fakó színe van, és én elsőnek a házi praktikákat szeretném kipróbálni de nem tudom hogy ezek jók e az én hajamra,bőrömre??!!


HAJRA MÉZES PAKOLÁS:

Csodát tesz a száraz hajjal, ha 0,5 dl melegvízbe 3 evőkanál mézet keverünk, és a vizes hajba dörzsöljük. 20 perc után mossuk le. A méz kicsit világosítja a hajat.


Zsíros hajra:

Zsíros hajra kiváló ellenszer az ecetes víz. 3 evőkanál ecetet keverjünk el 1l vízzel. Tökéletesen tisztít, és ragyogó fényt ad a hajnak.


Hajra :

Tojásos élesztős hajpakolás:

Szintén hatásos segítség fénytelen haj esetén, hiszen a tojás nagyszerű természetes fényesítőszer.

Hozzávalók: 1 tojás sárgája, ˝ evőkanál méz, 10g élesztő

A tojás sárgáját a mézzel és az élesztővel jó alaposan eldogozzuk, amíg egyenletes – csomómentes – masszát nem kapunk. Hűtőbe téve 2-3 órát állni hagyjuk. Használat előtt felkavarjuk, és a hajvégeket bekenjük vele. Kb. fél óra múlva alaposan leöblítjük – először hideg majd meleg vízzel.


PÓLUSÖSSZEHÚZÓ ARCSZESZ:

Szükséges: csalánlevél (szárítva a gyógynövényszaküzletekben kapható), 70 %-os

alkohol (amelyben a levél egy hétig ázik), víz (fele-fele arányban a

leszűrt alkoholhoz téve).

A keveréket arctisztítás után használjuk.

Hatása: fertőtlenít, összehúz, edz.


SÁRGARÉPA-PAKOLÁS:

- Szükséges: a répa tisztítva, lereszelve, kevés vaj vagy margarin.

Puhító, regeneráló, tápláló hatású. Vigyázat! Színezi a bőrt, ha sokáig rajta

hagyjuk!


Vitamint a bőrnek!:

A méz, tejjel és élesztővel elkeverve ellátja a bőrt vitaminokkal. A méz egyébként a sápadt ajkakat is színesebbé varázsolja. Semmi mást nem kell tennünk, mint ajkunkat mézzel masszírozni néhány alkalommal. Néhány kezelés után sokkal színesebb lesz.


Csokoládés pakolás:

Boldogsághormonokat termel, melynek köszönhetően egyből jókedvre derülsz. Keverjünk össze olvasztott étcsokoládét, lehetőleg 70-80 %-osat egy kis tejszínnel és 1 ek. mézzel, majd vigyük fel a bőrre. Száradás után mossuk le.


szerintetek ezek jók? melyiket próbáljam ki? Ti/te is tudnál linkelni/bemásolni házi praktikákat??

14/L


2011. nov. 20. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, mézes-élesztős pakolást az arcomra probáltam szerint kíválóan működik rá, illetve ezt a tojásos dolgot is csináltam, de Élesztő nélkül! Amúgy ajánlom neked Takács Nóra videóit. Beírod Google-ba a nevét és az oldalán a Hogyan legyek jó nő?, és a Mokka-s videóit nézd meg, nekem beváltak!:)

Sok sikert!

2011. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2011. nov. 20. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!