Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan közöttetek, akinek...

Van olyan közöttetek, akinek az első Roaccutan kúra után egy hónappal, ahogy abbahagyta még sokkal csúnyább lett a bőre, mint az előtt valaha? A második rendbe hozta az arcotokat? . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan el vagyok keseredve, mert 8 hónapig szedtem, szépen rendbe hozta a bőröm, amíg szedtem. VISZONT, ahogy letelt az egy hónap, először csak egy csomó-féle pattanás nőtt az arcomra, majd még egy... Végül pedig 8-9... Nem merek kimenni az utcára sem, alapozó sem fedi el rendesen és hát kidudorodnak.


Hozzátenném, hogy a nővérem is szedte ezt a gyógyszert és neki rendbe tette a bőrét, azóta csak alkalmanként vannak pattanásai.


Jelenleg annyira csúnya a bőröm, hogy még a kúra előtt sem volt ennyire ronda... Napok óta csak bőgök, nem merek kimozdulni sem.


Visszamentem a bőrgyógyászomhoz, kaptam rá Duac-gélt, még csak 3 napja használom, de amúgy sem várok tőle sokat. Mondanom sem kell, hogy amikor nála voltam éppen viszonylag szép volt a bőröm. Előtte és azóta meg főleg borzalmas!!!!! Elküldött gégészetre, és fogászatra is, hogy kiderítsük ott van-e a góc.


Eddig pattanásos volt a bőröm, most viszont 1 cm-es dudorok nőnek ki a fejemből. Tanácstalan vagyok:(...


2011. nov. 21. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor zek már inkább ciszták, mint pattanások, nem? Annak valóban sokszor valami gyulladás az oka, bár ilyen lórúgás gyógyszer előtt kellett volna kivizsgálnia.

Tapasztalatom nincs, mert annyira nem vészes a bőröm, hogy felírják. De hallottak alapján inkább hónapokkal később szokott visszatérni.

Ha bele is kezdesz a második kúrába, akkor keress egy nagyon jó bőrgyógyászt, ne valami sztk-s hentest, és ne is a mostanit, mert nem kizárt, hogy nem elég alapos. Szerintem nem jól számította ki a szükséges dózist, akkor szokott még visszatérni állítólag.

Ne add fel, lehet, hogy a góckutatásnál kiderül a probléma, és egy antibiotikum-kúrával meg is oldódik az egész! ^^

2011. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Eddig nem voltak ilyen dudorok a fejemen, ez csak a kúra óta van. Ma megyek gégészetre kíváncsi leszek, mit mondanak. Ennyire még nem voltam magam alatt soha...
2011. nov. 21. 12:15
 3/3 anonim válasza:
Egyébként mi a helyzet azóta veled?
2012. okt. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!