Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Így rendbe jöhet a hajam?

Így rendbe jöhet a hajam?

Figyelt kérdés

Tehát lassan 5éve majdnem minden nap vasaltam a hajam most eldöntöttem h csak heti 2x fogom amikor megmosom

szerencsére a hajam vastagszálú erős így nem tett benne hatalmas kárt csak annyit h egy idő után már nőtt és meguntam :/ most kb mell alá ér a hajam ezt szeretném rendbe hozni" szeptemberre :)

Ennek érdekében vettem a hajamra pakolást, hővédősprayt, és most akarok ricinus olajat venni mert elméletileg attól még nő is vmennyit" és akkor heti 2x mosnám meg a hajam és vasalnám ki, ja meg vágattam is belőle most kb 5centit tudom h többet kéne de nem akarok :( majd minden hónapban egy 5centit akarok vágatni :) míg nem látom a javulást rajta:)


Esetleg milyen pakolást ajánlanátok még a hajamra? Ami bevált száraz töredezett hajra amit otthon is elkészíthetek?


2012. jan. 5. 13:01
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és nem is volt soha még festve a hajam sztem ennek is köszönhetem h nem ment tönkre nagyon
2012. jan. 5. 13:03
 2/5 anonim ***** válasza:
De miért vasalod? Miért nem simítod ki, körkefével hajszárítózás közben? Már mindjárt jobb.
2012. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
így csinálom és utána rávasalok kb 10percig :) és így teljesen egyenes marad a kövi mosásig :)
2012. jan. 6. 22:57
 4/5 anonim válasza:

Nem csak a hajvasalón, meg a hajpakoláson múlik. Neked is táplálnod kell magad, mert a hajad a tápanyagot főleg a te saját szervezetedből szedi, nem a hajpakolásokból. Étkezz egészségesen és igyál sok vizet. Tudom, hogy ez mármár "közhely", de ez így van. Hajmosás közben az is jó, ha masszírozod a fejbőröd gyengéden, ez serkenti a vérkeringésedet. Használj kondícionálót hajmosás után! Télen próbáld meg sapka vagy kabát alá tenni a hajad, hogy védd a hidegtől, vagy hordd gyakran kontyban. Szárítsd alacsonyabb hőmérsékleten, és ha vasalod, akkor azt csakis hővédővel (de ne spray-vel, hanem olyannal, ami krém állagú). De van egy csodaszer is :): Extraszűz olivaolaj. Önmagában is kenheted vizes hajra, de ha két kanál natúr joghurtot (gyümölcsös is jó:) összekeversz egy kanál olviaolajjal, felkened a hajadra, 30 perig rajtahagyod, és lemosod, azt nagyon szereti a haj :) De nem kell sok belőle!

Vágni pedig nem kell feltétlenül öt centit, elég ha 3 hetente vágsz egy, vagy csak egy fél centit a végéből.

Az én hajam is töredezett, meg száradt nagyon, pedig erős szálú. Nyár óta ezekkel rendbehoztam :) Fodrász nélkül!

2012. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem most ket dolog jott be nagyon. A lipocomplex ketfazosu ampulla es a bes nutrivo 1000 ml-s pakolas. Az ampulla 300 ft, a pakolas 2200. Fodraszkellekesnel kaphato. Nekem szoke a hajam..es csak hajmosas utan vasalom. Vegei nem csunyak inkabb a hajtovem nagyon szaraz elmult egy ket honapba kicsesztem a hajammal a szokitesnel.:/ Remelem segitettem.:)
2012. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!