Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel lehet a hegeket eltüntetni?

Mivel lehet a hegeket eltüntetni?

Figyelt kérdés
Nyugodtan megszólhattok, lenézhettek, bármi, mert igazatok lesz. 16 éves lány vagyok, nagyjából egy éve egy szörnyen depis időszakom volt. Nem piti dolgok miatt, hanem egy felnőttre is nagy súllyal nehezedő dolgokat kellett kibírnom, tudom jól, ezzel én tisztában vagyok. A feszültségemet (idegesség, félelem, fájdalom) levezetni nem tudtam sehogy. Üvöltöttem volna, törtem-zúztam volna, de nem lehetett. példát kellett mutatnom, erősnek kellett lennem, de ez csak kívülről látszott, belül teljesen ki voltam. Elkezdtem a feszültség levezetésének egy rémes módját gyakorolni, mégpedig a bőröm vagdosását. Először a karomat. Onnan a sebek eltűntek, hegek csak annyira maradtak, hogy szemet megerőltetve látszanak kicsit. De nem tűnt fel senkinek. A rosszabb az, hogy a combomon is ejtettem sebeket, vékony borotvapenge által vágott csíkoknak a hegei megmaradtak, vékonyan, de sötéten látszanak a combomon még mindig, és jó ideje nem változott, szerintem már így marad. A karom nem érdekel, de a combomról mindenféleképpen szeretném eltüntetni ezeket az ocsmányságokat, se strandra nem tudok menni, sem a közös öltözőket nem tudom használni. Az én hibám, tudom, megbántam, abbahagytam. De most a segítségeteket kérem, hogy mi az, amivel el tudom tüntetni a hegeket. Csak elszíneződött hegek, nem 'hurkásak', csak más a színe ott a bőrömnek, sötétebb. Kérlek segítsetek. Köszönném szépen, L16.
2012. jan. 21. 21:56
1 2
 11/17 KozmetikusAnita válasza:

1. Elvileg kb. fél év míg magától eltűnnek a foltok, ha tényleg csak a bőr van elszíneződve és nics heg.

2. Hetente többször dörgöld át törölközővel alaposan, tulajdonképpen alaposan leradírozva a bőrt, hogy mihamarabb ki tudjon cserélődni túlpigmentált réteg.

3. Aha sav tartalmú krémek használata az adott területen.

4. Citromlével szorgalmasan, minden nap áttörölni, halványít picikét és szintén aha sav.

2012. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
reme scar
2012. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Valaki kérdezte, és igen, köszi, már jól vagyok. Átestem ezen, vége. :)


Most TV-ben láttam valami stiftes-tollat, állítólag az is erre van, és a contatrubex vagy mi, az is jó... állítólag. De azokat is kipróbálom, amiket írtatok. Köszönöm! :)

2012. jan. 24. 15:39
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Ismét 2. vagyok. Én is használom a contratubex-et az arcomon, mert balesetben egy kisebb háromszög alakú bőrdarabka "kijött" az arcomból. Nagyon hatásos, ajánlom. 3 éve történt már, azóta használom és már szinte semmi. Persze varrási hegről van szó. 13/L
2012. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ezek szerint megéri megvenni? :)
2012. jan. 25. 14:43
 16/17 anonim válasza:
Velem is hasonló a helyzet kérdező.. Történt javulás?
2013. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Bioptrom Lámpa is szerintem jó rá:)
2014. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!