Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Milyen cél, áldozat...

Lányok! Milyen cél, áldozat vagy indok érdekében vágnátok le gyönyörű, hosszú hajatokat teljesen kopaszra? Mi lenne az, amiért cserébe eldobnátok szépségetek, megcsúnyulnátok?

Figyelt kérdés
Vannak olyan nők, akik egy film kedvéért (Pl V mint Vérbosszú), van aki depresszió kifejezése miatt, van aki önkínzó és többé nem akar szép lenni, van aki egy áldozatért teszi ezt vagy nagy cél érdekében, van aki csak változást szeretne stb... A kérdésem, hogy ti miért cserébe dobnátok el szépségeteket, vágtátok le hajatokat teljesen?
2012. jan. 23. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ÁÁ soha semmiért !!
2012. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Én egyedül akkor,ha ne adj isten a gyermekem daganatos lenne és rosszul érezné magát a kopaszsága miatt. Még nincs gyermekem,19 éves vagyok,de azt hiszem ez az egyetlen indok. Édesapám a testvére miatt lett kopasz,persze neki amúgy is rövid haja volt,de mivel az öccsé rosszul érezte magát kopaszon a kezelések miatt,apukám is lenyíratta a haját.
2012. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

13:15


Ez igazán nemes indok, elismerésre méltó! Valami ilyesmi jellegű válaszokat szeretnék tőletek kérni!

2012. jan. 23. 13:17
 4/16 anonim ***** válasza:

De attól még, hogy valaki levágja a haját nem feltétlen lesz csúnya. Persze átmenetileg lehet nem lesz olyan vonzó, de azért ez később helyreáll.


A hajamat simán levágnám akár kopaszra is, ha megfelelő összeget fizetnek érte. De természetesen akár egy családtagom kedvéért, ahogy az egyik előttem szóló írta. Amúgy is sokáig rövid hajam volt.


Ugyanakkor nem csonkítanám meg magam, tehát csak úgy nem akarnám leműttetni a melleimet vagy ilyesmi. Akkor sem ha fizetnek érte, vagy ha ne adj Isten egy nőismerősömnek kéne betegség miatt leoperálni és együtt éreznék vele.

2012. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Egy 8 számjegyű összegért meggondolnám. :D

Amúgy meg pl. olyan esetben, ha éhezne a családom és el kéne adni a hajam, hogy ennivalót vegyünk vagy ilyesmi. Mint a Nyomorultakban.

Azért nem lennék képes levágatni, mert egy családtagom kopasz lett. Kb. 17 éve növesztem a hajam, úgyhogy nekem az életem fontos része, a fő hobbim. Most biztos szívtelennek tartotok, de én nem értem ezeket az Amerikában olyan népszerű hajdonációkat sem. Sokan felajánlják a hajukat a Locks of Love-nak vagy a Pantene Beautiful Lengths-nek, akik (elméletileg) daganatos gyerekeknek készítenek parókákat. Közben pedig a haj maximum 20%-a megy erre a célra, a többit eladják vagy jobban megnézik, és kiderül, hogy használhatatlan. Érdemben pedig nem segítenek a betegeken, mert egy parókától nem fognak meggyógyulni.

2012. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy parókától meg valóban nem gyógyulnak, de azért lelkiekben sokat segíthet. Látod te hogy ragaszkodsz a hajadhoz, gondold el, ha nem elég, hogy tönkremegy az életed (már ha nem halsz meg), elképzelhetetlen tortúrán mész keresztül, és még kopasz is vagy... ilyenkor az ember már ilyen apróságnak is tud örülni, hogy nem kell kopaszon mászkálni. De mindegy, nem vitatkozni akarok, jogod van a véleményedhez, nekem meg az enyémhez. :D

Hasonló nemes célból levágatnám bármikor. Na meg bizonyára van az a pénz is, elvégre ez mégiscsak haj, visszanő, nem értem meg soha azokat, akik valami hihetetlen képességnek érzik, hogy van hajuk és hú, hosszú. :D

Mondjuk a teljesen kopaszt igyekeznék elkerülni, de egy rövid haj, miért ne? Ahhoz még az is elég, ha beleragad mondjuk egy rágó, de lehet szimplán hangulat miatt egyszer úgy döntök, úgyse volt még rövid hajam. :D

2012. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
78%
Mindig mindenki a hajamat dícséri először,szép hosszú évek óta növesztem én is. De pont azért néha rám jön a lázadhatnék,és tök szívesen neki esnék a nullás géppel,aztán bekenném testápólóval,megszellőztetném a fejem a szélben,és zuhanyzáskor csak simán beállnék a csap alá,tüzögetés,meg hajháló nélkül:Dés vagy két kilóval könnyebb lenne a fejem:D szóval én simán levágatnám,főleg ha ezzel másnak is segítek mindenképp,de még nem kizárt h egyszer poénból is kipróbálom:) najó azért kell hozzá majd egy kis mersz...
2012. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Nekem már volt egy rágós sztorim, az volt a trauma, amiért ennyire ragaszkodom a hajamhoz. XD XD
2012. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

15:09


Ezt is tökéletesen meg lehet érteni. :) Volt is a felsorolt lehetséges indokaim között hogy "változást szeretne az illető" :D Hát, ez mindenképpen drasztikus változás lenne.... XD Én azt mondom, ha szeretnéd megtenni akkor tegyed meg bátran és ne mások véleménye érdekeljen, hanem a személyes boldogságod. :) Ha ez azt jelentené hogy nincs hajad, "Megszellőzteted a fejed a szélben, bekened testápolóval, könnyebb lesz a fejed 2 kilóval" hát tegyed meg majd egyszer. :)

2012. jan. 23. 15:28
 10/16 anonim ***** válasza:

Szép, göndör hajam van, növésben van, de annyira nem ragaszkodok hozzá. Ha egyszer úgy döntenék, hogy elég volt, többet nem akarok vele szórakozni, simán letúrnám, ha nem is kopaszra, de elég rövidre. De ha jó sok pénzt fizetnének érte, akkor is vihetnék.

Viszont nem hiszem, hogy ettől megcsúnyulnék, az arcom ugyanolyan szép maradna.

2012. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!