Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a családotokban a szokás...

Mi a családotokban a szokás mennyit fürösztöttek titeket gyerekként? Összefüggés lehet mit látott otthon valaki mihez szoktatták és késöbb ez lesz a mintaja? Tehat akit 2 hetente fürdettek az igy tesz felnőttként?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem napi szinten fürdettek a szüleim, és én is így fogok tenni a gyermekeimmel, ha lesznek.

Sok embernek az a normális, amit otthon lát, de ha idősebb lesz, akkor nyilván rájön, hogy a kétheti fürdés, nem éppen normális és higiénikus.

2012. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
He?
2012. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindennap fürödtünk. Mondjuk, ha apámon múlik, akkor biztos nem, mert ő más elveket vall erről... :S (munkahelyén minden nap fürdik munka végeztével, de otthon már csak lábmosás, ámde nyáron, mikor otthon is még végigdolgozza a délutánt, lesz szaga estére...) De anyukám nem ilyen, ő nem hagyta volna, hogy ne fürödjünk, hajmosás is heti egyszer minimum volt. Jó is volt, mikor még megtehettem, hogy hetente mossam, mert nem zsírosodott. :S Sajna mivel a komfortérzetem azt diktálja, muszáj vagyok legalább kétnaponta mosni.
2012. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Napi egyszeri zuhanyozás volt, van, lesz.

Nyáron nagy melegben-, edzés után igény szerint.

2012. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk 2 hetente 1x volt.most meg ósszevissza ahogy kedvem tartja. De most mar elitelem anyukám hogy ezt szoktatta rank.meg ő is 2 hetente fürdött. És az volt hogy ha már a nyakam retkes volt törólközövel vizessel áttörólt meg magat is. Miért ilyen csaladba születtem?pedig nem vagyok cigány.anyám tanar.de nem fürdom tul sokat de nem vagyok koszos. Csak arra gondolok azertvvan igy mert igy szoktattak.anyam lába iszonyat büdös izzadós azt az egyet szokta naponta mosni.en lába, nem izzadós
2012. febr. 18. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is naponta volt fürdés.Hajmosás hetnte legalább egyszer.

Már felnőtt vagyok és most is ehhez tartom magam.Nyáron a nagy melegben van,hogy naponta 2x is letusolok.

Gyerekem még nincs,de biztos,hogy ha lesz,őt is így fogom szoktatni.

Szerintem legtöbb ember felnőttként is azt a mintát követi,amit gyerekként tapasztalt,bár vannak kivételek is.Nekem van olyan ismerősöm,akinek a szülei konkrétan úgy élnek,mint a putris cigányok.A lakásukban kupi van és ők maguk is piszkosak,de a gyerekük teljesen rendben van.Felnőttként felfogta,hogy nem jó,amit a szülei csinálnak és ő normálisan tisztálkodik.Olyat is ismerek,akinek a szülei rendesek és gyerekként odafigyeltek,hogy normálisan tisztálkodjon,de felnőtt korára egy zűlött alak lett belőle és nem nagy hangsúlyt fordít a higiéniára.

2012. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a napi fürdés volt a természetes. Emellet egész kicsi gyerekként, mikor nővérem ovis, kisiskolás volt én pedig még kisebb (4 év van köztünk) együtt fürödtünk a kádban néha. Általában heti 1-2 alkalommal volt így, akkor pacsáltunk, játszottunk. Hajmosás amennyire emlékszem hetente 1x volt, de bőven elég is volt annyi.


Hogy miért születtél abba a családba, nem tudhatjuk, de oka van. És az ilyen dolgokból rengeteget lehet tanulni, később ezekből előnyt kovácsolhatsz magadnak. Hiszen látod, tapasztalatod, hogy mihez hogyan állnak a szüleid, mik azok a dolgok, amik teljesen korrekt, pozitív dolgok, s majd később te is hasonlóan szeretnél hozzáállni bizonyos dolgokhoz, vagy épphogy máshogy.

2012. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!