Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Folyamatosan töredezik a...

Csabailány kérdése:

Folyamatosan töredezik a hajam, pedig nem is festem és nem vasalom! Mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés
3 éve vágattam le a hajam, kb 40 centit, akkor váll főlé ért vágás után a hajam! Most megint ugyanakkora, sőt lehet, hogy hosszabb, már a combomig ér! Nagyon zavar, hogy elkezdett kiszáradni és nagyon durván töredezni (kb 1 hajszálvég 4-nek ér fel) de nagyon büszke vagyok a hajam hosszúságára! Mit tehetnék az ellen, hogy ne töredezzen vissza, mert megszeretném tartani a hajam hosszúságát!

2012. ápr. 7. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a végéből vágass kb 5-10 centit!
2012. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vágass a végéből és szedj valami vitamint(biovanne) vagy ilyesmi,mert attól is lehet ilyen a hajad,ha vitaminhiányos vagy.
2012. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöször vissza kell vágatni addig, amig egészséges, mert különben nem lehet rendbehozni.

Másodszor rendszeresen kezelned kell. Mosás elött hetente egyszer kend be a végeket olivaolajjal (délután vagy este) és hagyd másnapig rajta. Utána mosd meg, és mosás után kend át PICI olajjal a végeit - 2-3 CSEPP olajat önts a tenyeredbe, dörzsöld el, és a hajvégeket nyomogasd át a kezeddel. IGy nem lesz olajos, viszont az oliva nagyon jól ápolja a hajat, nem lesz többé száraz és töredezö.

2012. ápr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban vágni kell belőle. Hiába bármilyen pakolás, balzsam, olaj, vitamin, a töredezett haj töredezett marad. Sokkal többet érnek ezek a pakolások, olajok stb., ha nem töredezett hajra teszed fel. Ezért a legfontosabb, hogy rendszeresen vágass belőle, a legideálisabb, ha 3-4 havonta vágatsz belőle pár centit (hajvágás után még gyorsabban is tud nőni a haj, tehát hamar visszanő az a pár centi).

Most a legjobb amit tehetsz, hogy levágatod az eltöredezett részeket, legyen az akár 6-7 centi is és utána megfelelően ápolod.


Az olívaolaj biztos, hogy hatásos! Az egyik legjobb olaj és sokoldalú a felhasználhatósága is. Ezenkívül érdemes beszerezni a hajtípusodnak megfelelő pakolást és azzal ápolni a hajadat hetente.

Emellett, ha szeretnéd még jobban ápolni a hajad, vehetsz valamilyen szépségvitamint is. Én most a dm márkás, das gesunde plus haar vital komplexet szedem bő 1 hónapja és érezhetően jobb a hajam tapintása, erősebb, fényesebb, sokkal jobb, mint volt!

16/L

2012. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én levággatam a végét úgy 10 cm-t mert addig volt törve. majd 2 havonta 0,5-1 cm-t a végéből, így nem csak gyorsabban nő, de vonalzót lehetne tenni alá olyan szép, sima egyenes a vége.


Ha gyakran vágatod gyorsabban nő.


Addig kell a haj végét levágni, amíg töredezett. Utána kezd az ápolást.

2012. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vitaminok és változatos étrend!:)
2012. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint fel kell keresnem egy fodrászt! :) Így már világosabb, hogy mit is tegyek! :D

18/L

2012. ápr. 28. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!