Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » FONTOS! Zöldes árnyalatú lesz...

FONTOS! Zöldes árnyalatú lesz a hajam, ha befestem a világos szőke hajam egy dohány aranyszőkére, mert azt olvastam, ha 2 árnyalattal sötétebb felléphet az, hogy zöld lesz?

Figyelt kérdés

A visszapigmentálás szerepe

Amikor festett világos hajszínt szeretnénk sötétebbre festeni, fontos betartani a visszapigmentálás szabályait. Ha 2 árnyalatnál többet szeretnénk sötétíteni vagy szőkített hajat festünk, mindig vissza kell pigmentálnunk!


Ha festett extra világos szőke hajszínű vendégünk haját visszapigmentálás nélkül festjük 2 árnyalattal sötétebbre, az zöldes árnyalatot fog adni, illetve a hajszín egyszerűen „lecsúszik” a hajról két-legfeljebb három hajmosás után. Ennek oka, hogy a barna festékben lévő pigmenteknek nincs mihez kapcsolódniuk, így a festék fizikai színezőként működik a hajon.



Ezt találtam neten, ma festem a hajam...mi lesz, ha zöld hajam lesz? Most kb 10es árnyalatú...és 7.37es lesz, amivel festem, zöldes lesz tényleg?:///



2012. ápr. 7. 14:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Most ilyen a hajszínem, erre szeretnék egy 7.37es ammónia mentes festéket (BES fodrászkellékes) felvinni 6%-os oxival.

[link]

2012. ápr. 7. 15:06
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaa, és hogy kell visszapigmentálni?? Bár remélem nem lesz zöld...annyira elbizonytalanodtam most, hogy mit csináljak!:///
2012. ápr. 7. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de amit írtak, az egyik részét alá tudom támasztani... A szőke hajamat már 3x befestettem sötétebbre, sötétszőkére, világosbarnára, de 2 hajmosás, és máris ledobja...
2012. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És akkor mit lehet tenni?? Az ember nem tud átváltani szőkéről sötétebb színre?:/
2012. ápr. 7. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a visszapigmentálás nem tudom, miből áll, de sima hajfestéssel nem lehet itthon megcsinálni, az fix:/ És szerintem a fodrászok többsége se nagyon boldogulhat vele, nekem a fodrász is meg a fodrászkellékes eladója is mondta, h festegessem csak a hajam, majd egyre kevésbé fogja ledobni... hát nagyon nem... előbb-utóbb megunom, és befestem sötétbarnára, dobja le azt, ha tudja... :D
2012. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat most en is kivancsi vagyok meddig birja..:DD sztem 2 het es tuti kikopik.
2012. ápr. 7. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!