Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért vágatja le olyan sok nő...

Miért vágatja le olyan sok nő a hosszú haját, miután gyereke születik? (esetleg miután férjhez megy)

Figyelt kérdés

Már többször felmerült, azért írtam ki külön kérdésként, magyarázza már el valaki... :) Most is kérdezte valaki a család-topikban, hogy egy anyukának már nem decens szépnek lenni? (Meg a "miért nem hordanak már hosszú hajat" kérdésben felmerült.) Régen falun ugye aki már asszony volt, hiába volt 20 éves, kendőben kellett járnia - ez lenne a mai megfelelője? :D:D:D Komolyra fordítva a szót, tényleg ekkora macera a hosszú haj a gyerekkel? Nem lehet összekötni, feltűzni, befonni???

Vagy ez a hajlevágatás korhoz köthető, nem a gyerekhez? Pl. egy 30 éves nőnek már jobb, komolyabb a beállított, becsavart, stb. rövid vagy félhosszú frizura?


2009. febr. 20. 22:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
szerintem ellustul az ifi anyuka, nem törődik annyira a kinézetével, mondván a gyerek az első. én igyekszek más lenni. 2 gyerekem van, 174cm és 68kg. 3 kg-al kevesebb, mint az első terhesség előtt. 10cm-es hajról hosszú, de gondozott hajra váltottam, és igyekszek egyre nőiesebben öltözni. nehéz dió, de a férjem büszke arra, h szép szeretnék maradni- érte. sajnos sokan úgy gondolják, h a gyerek miatt saját magukat fel kell adni. a fenét! ha ezt teszi, egy idő után depis és zsémbes lesz.
2009. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Annyiból lehet zavaró, hogy a gyerkőc belekaphat simán, nekem is tépték már meg a hajamat az unokaöcséim. :)

Én sem vágatnám le, 31 éves vagyok, de egyrészt 10-zel kevesebbnek nézek ki min., másrészt ha levágatnám rövidre szerintem úgy néznék ki, mint egy fiú.

Hogy néz már ki egy terhes fiú? :))

2009. febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%

Szerintem ennek több oka is lehet. Például a rövid haj praktikusabb a gyermek szempontból is (hajtépés), és van akinek a szoptatás alatt elkezd nagyon hullani a haja. Nem hiszem, hogy egy "anyukának már nem decedens szépnek lenni", mivel akinek rövid haja van, az sem csúnyább mint akinek hosszú a haja, ha az ápolt. És azt sem gondolom, hogy "ellustulás" lenne az oka, hiszen aki kisgyermeket lát el nap mint nap a háztartás mellett, az nem mondható lustának. Sokan a megváltozott élethelyzet miatt váltanak frizurát/hajszínt és ez minden nemre és korosztályra igaz.

Egy hosszú hajú anyuka

2009. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egész életemeben rövid hajú voltam és nadrágba jártam. Nem is volt szoknyám.

Amikor megismertem a férejem, ő nem szerette, ha nadrágot hordok és kért, hordjak szoknyát, mert az nőiesebb. És ehhez a viselethez már nem illett nekem a tüsi haj. Elekzdtem növeszteni és sajnos csak a vállamig ér. Tovább nem nő. Már 4 éve növesztem. A fodrász is mondta, hogy nem is lesz hosszabb. Pedig én meg szeretnék hosszú hajat, de nem lehet. Ilyen is van.

Egyébként a barátnőm hosszú szőke hajú volt és a terhesség alatt levággatta rövidre és barnára festette. Azt mondja, igy nem néz ki barbie babásnak, hanem komoly anyuka kinézete van. Lehet, igy is magyarázni a dolgot.

2009. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez jo kérdés.Világ életemben hosszu hajam volt,most 35hetes terhes vagyok és azon gondolkodom lekellenne vágatni.Hogy miért ne kérdezd.Nem tudok rá válaszolni.Talán másképp akarok kinézni.Uj élet uj haj.:)
2009. febr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy apolt rovid haj szebb mint egy apolatlan hosszu. A hosszu haj ugy szep, ha gondozva van. A kis fiam 3 honapos. Hosszu hajam van, nem hullik, de elgondolkodtam, h levagatom-e. Nem rovidre, hanem valligerore. Valahogy ugy valtoztatnek, es ugy erzem, h noiesebb lennek egy olyan fazonnal. Nem vagyok igenytelen, minden nap sminkelem magam meg otthonra is (szolidan), es csinosan oltozkodok. A kisfiam neha valoban nagyon megtepazza a hosszu hajam, igy szinte csak felkotve tudom hordani, mert allandoan beleakad a lelkem, szopizasnal is zavaro. En szeretem a hosszu hajam is becsavarni, de a baba mellett sajnos nincs idom erre se arrol nem is beszelve, h irto lassan szarad. Szoval en azert szeretnem levagatni mert praktikusabb, de szo sincs rola, h oreges fazont valasztanek.
2009. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
a terhesseg utani hajvagas az elsosorban nem azert van mert hogy sok vele a gond bajlodas hogy szep apolt legyen !!! hanem szules utan elkezd hullni a nok haja... egyik ismerosom is igy volt vele derekig ero hosszu haja volt es dus apolt is.. de terhesseg utan lelapult es iszonyatosan elkezdett hullni..azota is rovid haja van... szoval szerintem ez az elso ok hogy miert vagatjak le a nok a hajukat suzles utan... ferjhez menes utan pedig nem tudom.. lehet asszonyosabbak akakrnak lenni vagy nem tudom :)
2009. febr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
27 vagyok,most rövid tépett a hajam(nem dauerolt mahagóni,mint ált. régen volt az újdonsült anyukáknak).Nekem a terh előtt is rövid hajam volt.A szülés után növeszteni kezdtem,de most(14 hó) levágattam és befestettem.Így megállt a hajhullásom,a festéstől pedig nem zsírosodik annyira.Elkezdtem fogyózni és a megújulásomat lelkileg is segítette az új frizura:)
2009. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Szerintem igaza van az egyik válaszadónak abban, hogy aki (a ma is élő hagyományos nemiszerep-felosztás szerint) ellátja a gyereket-háztartást, nem nevezhető lustának.

Nem azért tettem fel a kérdést, hogy a végén még a gyermekes nőket hibáztassam v. hibáztassa valaki, amiért

nem érnek rá vagy nincs pénzük "magukkal foglalkozni" - ezt úgyis megteszik helyettem mások. :S

(Én egy huszonéves, hosszúhajú nő vagyok, akinek még nincs gyereke. :) )


Ugyanakkor persze vallom, hogy nem minden pénz kérdése. Tegyük fel, ha a kinyúlt XL-es itthoni póló helyett felveszek egy szintén kopott, de feszülős felsőt, máris jobban nézek ki! :)


Meg szerintem a lényeg, hogy az ember ÖNMAGÁÉRT akarjon szép lenni elsősorban, - akkor, ha ez neki fontos, mert nem mindenkinek az - ne azért, hogy megfeleljen...

Arra gondolok, hogy a nőknek erőt, önbizalmat adjon, hogy jók néznek ki, és ettől jól is érezzék magukat - ne pedig egy plusz elvárásként nehezedjen rájuk, hogy a gyerek, munka stb. mellett még szépek is legyenek.

Remélem, sikerült érthetően kifejeznem ezt az ellentétet - mit gondoltok erről?


És még csak annyit kérdeznék, hogy nem lehet valahogy megakadályozni a terhesség, szülés miatti hajhullást? Én egész életemben hosszú hajat szeretnék :)

2009. febr. 21. 13:49
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Van egy szer , ami nagyon jó a terhesség alatti, utáni hajhullásra. A barátnőm használta, de szegény már csak akkor jutott hozzá, mikor már alig maradt haja.Viszont két hét alatt megállt a hullás, és vissza is nőtt. Nagyon drága, de nekem is fontos, hogy megmaradjon a derékig érő hajam, úgyhogy szülés előtt jóval elkezdem majd szedni. Ha érdekel, megkérdezem neked a pontos nevét, és fellelhetőségi helyét.
2009. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!