Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyre zsírosabb lesz a hajam...

Egyre zsírosabb lesz a hajam és egyre hamarabb. Lehet ez a shauma sampontól? Vagy használjak sima tescósat?

Figyelt kérdés
Bocsi két kérdést írok: S a másik hogy voltam kozmetikusnál és kinyomkodta a pattanásokat 1 hétre rá megint volt egy csomó, de gyulladt gennyes csak 1-2 van . inkább ilyen fehér kis foltok vannak a bőrömben.. tehát bemélyedős.. ha megnyomom ilyen kis fehér hosszú csík gömbölyödik ki .. Teli van ilyennek a fejem ezek ellen milyen házi praktikák léteznek?
2009. jún. 30. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen típusú az a sampon.Használj zsíros hajra valót. A sampont a fejbőröd alapján válaszd, a balzsamot/pakolást a hajad alapján...tehát pl én gyorsan zsírosodó hajra való sampont, de vékony töredezett hajra való pakolást használok.A balzsamot, ne kend a fejbőrösre...


Én cukorral szoktam az arcomat átdörzsölni.Fürdés közben bevizezed az arcod sima kristálycukorral átdörzsölöd.Esetleg keverhetsz hozzá mézet, az jót tesz a gyulladásra:) Remélem neked bejön, egy próbát megér, nekem nagyon szép, sima, puha lett a bőröm.(bár olyat is hallottam hogy a méz először kihozza a pattikat,de

aztán elmúlnak)

2009. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tescós vagy Schauma?:S ne ezen spórolj már könyörgöm... milyen csöves márkák és csodálkozol hogy zsíros a hajad? Ahogy az előttem válaszoló is mondta... hajtípusnak megfelelőt válassz és ne ezen spórolj.


A pattanásokat offolom.

2009. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a spóroláson van a hangsúly mert nem ezért írtam a tescósat . Hanem valahol azt halottam hogy az ilyen csoda samponokban van a legtöbb káros anyag.. színezék , mindenféle illatosítószer stb stb.. a Tescósba meg kevésbé , és így nem roncsolja annyira a hajat :)
2009. júl. 1. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Hű ebben lehet vmi:S köszi mindennap tanul vmit az ember:)
2009. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A drága samponok, mint pl shauma, pantene, fructis stb...nekem teljesen tönkre vágták a hajam és hiába használtam zsíros hajra valót, csak egyre zsírosabb lett. Most Bánfi csalánsampont használok és a Bánfi egyik hajpakolását. Ez gyógynövényes sampon. Lehet, hogy nem olyan parfüm illatú a hajam, mert elég semleges illatuk van, és nem esik rajta hason a napfény, de elegendő 1héten 2X mosnom. A másik ami nagyon sokat segít a hajamon az a hintőpor. Amikor kezd zsírosodni a fejbőröm este behintőporozom (sima babahintőpor) és reggelre teljesen felszívódik a zsír és a fehérség is eltűnik, amit a hintőpor okoz. Nekem bevált.

A pattanások nálam is megvannak sajnos, pár nappal a kozmetikus után, de állítólag, ha minden hónapban elmész egyszer, akkor egyre ritkábbak lesznek. Én már mindent kipróbáltam pattanásos, mitesszeres bőrre, de eddig tényleg a kozmetikus segített a legtöbbet. Otthon annyit tudsz tenni az ügy érdekében, hogy reggel és este rendesen tisztítod a bőröd, ha nagyon pattanásos, akkor pedig kamillás víz fölött kigőzölöd és úgy ki lehet nyomkodni, majd valami pórusösszehúzó pakolással össze is kell húzni a pólusokat.

Még annyit tudok tanácsolni neked, hogy bármiféle samponról, balzsamról, pattanástalanító szerről van szó, igyekezz inkább a patikában, valamilyen gyógynövényest venni, mert a menő, világszerte ismert márkák sokszor teljesen tönkreteszik a hajad, bőröd, stb... Ugyanis gondold csak meg, mi lenne a menő samponcégekkel, ha a zsírosodás elleni samponjuk tényleg teljesen megszüntetné a zsírosodást...? Valószínűleg ritkábban kéne hajat mosnunk és nem vennénk annyi sampont ők meg tönkremennének... Szóval vigyázz velük. Nekem tényleg segített mióta nem használok ilyen "márkás" cuccokat. Remélem segítettem. Sok sikert!

2009. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13 éves koromban kezdtem el pattanásos lenni elég durván. Jó ha a kozmetikus havonta vagy kéthavonta kitisztítja, de attól nem lesz kevesebb. Csak az lényeg h magadnak ne nyomkodd. Én nagyon sok heget csináltam magamnak és most 17 éves leszek idén múltak el a patijaim egyszerűen "kinőttem őket", de a hegek megmaradtak, mehetek januárba kozmetikushoz h eltüntesse őket... Kb. 6-10ezer lesz :S Az ilyen olyan pattanás eltüntető kenceficék nem segítenek, én mindet kipróbáltam :D (patikait is)
2009. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!