Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrgógyász felírt egy hajszesz...

Bőrgógyász felírt egy hajszeszt ami a következőket tartalmazza:Tinctura capsici, tinctura chamomillae, tinctura benzoes, Spiritus salicylatus cum resorcino. Valaki tud tanácsotadni hogy milyen gyakran szabad alkalmazni és hánypercig kell rajtahagyni?

Figyelt kérdés
A gondom az hogy a drága bőrgyógyász amikor megkérdeztem tőle utólag telefonon hogy hogy kell használni és milyen gyakran ezt a készítményt, mert patikába nem tudtam felvilágosítást adni, ő azt mondta viccesen hogy nem szájon át kell bevenni, meg hogy ha megmosom akkor rajta kell hagyni és nem kell kimosni. Aztán ennyit tudott felvilágosítást adni. Felkentem rajta hagytam a hajam matt szürkés kék lett tőle mint a kefe, és kemény is lett, aztán ki is mostam belőle mert így utcára nem mehetek. Na mármost azóta sem tudtam senkitől felvilágosítást kapni hogy ezt a készítményt aminek még neve sincs csak annyi hogy hajszesz ezt milyen gyakran kell alkalmazni és hány percig kell rajta hagyni két hajmosás között? Eléggé maró cucc és nem szeretném ha túl gyakori használat miatt szétmarná a fejbőröm. Meg azt sem hogy a hajam még inkább kihulljon, mert így is már elől eléggé hiányos. 25/F

2012. jún. 5. 10:55
 1/5 anonim válasza:

Elég ütős keverék.

A fejbőr vérkeringését hivatott szolgálni.

Elméletileg nem kell kimosni, heti 2-3-szor alkalmazható.

Ha nálad ilyen tüneteket produkál, akkor ne használd.

Helyette próbálhatsz rozmaring illóolajos pakolást, vagy házilag készült paprikaszeszt.

2012. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma újból felkentem épp az imént a hajszeszt, annyira nem mar most mint először. Hajam viszont kemény lett tőle most is. Igazából hajam szárazabb fejbőröm zsíros de csak ott ahol kopaszodom. n valahogy úgy vagyok evvel hogy nem feltétlen genetika ez, de aztán fene tudja. Köszi a tippet utánajárok ezeknek a szereknek, csak ez a cucc se volt olcsó. :( Azt még megtudod mondani hogy ezt a készítményt kb meddig érdemes használni? Mitől mondod ütősnek? A hatása vagy hogy marja a bőrt?
2012. jún. 5. 12:20
 3/5 anonim válasza:

Elemeztem az összetevőit, abból látom, hogy ütős.:)

Meg nekem vegyszeres... Én nem használok semmi vegyszert. Azért is javasoltam, hogy készítsd el házilag.

Szóval én nem használnám.

Haj lágyítására almaecetes öblítést használok, de azt meg nem ajánlom ezután a keverék után.

2012. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha nem tapasztalsz kellemetlen tüneteket, akkor bármeddig használhatod. Mint írtam a fejbőr vérkeringésének serkentésére hivatott.
2012. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kri76 válasza:
Nekem is felírtak most egy hasonlót, bár csak 2 összetevő egyezik meg, a tinctura capsici és a spiritus salicylatus, de nekem azt mondta az orvos, h bedörzsölni, 10 percig rajtahagyni és utána jól lemosni, mert erős.
2012. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!