Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szódabikarbónás hajmosás...

Szódabikarbónás hajmosás vélemények? Próbálta már valaki?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 11:09
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
100%

nem magában használom a szódabikarbónát, hanem korábban dm babasamponnal, most már simán tusfürdővel, hogy jusson mindenhova rendesen. évek óta viszket a fejbőröm, ezzel sokkal jobb. tényleg szárít, szőkít is (nem bánom), korpát megszüntet. így csinálom fél éve nagyjából mindennap.


arcra ugyanígy - vagy szappannal, vagy dm kamillás kézkrémmel, vagy gyógyszertári mosdókenőccsel keverve. így nem szárít, de radíroz.

ez az a cucc, aminél akkor sem ijedek meg, ha kicsit csíp, mert egyáltalán nem bánt.


pattanások ellen sajnos nem jó, nem árt, nem használ.


néha fogat is mosok vele, nincs különösebb eredmény, csak kisebb büszkeség, amiért elviselem azt az istentelen tömény sóízt.

2012. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:

ja, hajra is ugyanígy ki lehet próbálni, hogy csak balzsam/pakolás + szódabikarbóna. a pakolás nekem így is nehéz volt (de a fejbőröd rendesen megtisztítja!), a balzsam mind vagy drága, vagy büdös, de biztos jó együtt. egy időben golf balzsammal mostam hajat, faja volt, csak gyorsan fogy.

nyilván a fentieket sampon nélkül gondolom.

2012. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
100%

még mindig 11 vagyok.


gubancot tényleg csinálhat. az én hajam viszont félhosszú, egyenes, és ettől legalább van tartása. kevésbé puha tapintásért cserébe, de mivel nem használok hajformázókat, nagy szükségem van rá.

2012. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Anan válasza:

Sziasztok,

én kipróbáltam a 3 deci víz + 1 kanál szódabikarbóna és utána 3 deci víz + 1 kanál almaecet kombót, már kétszer is, mind a kétszer olyan volt a hajam, mintha nem is mostam volna meg, mintha több napja mosdatlan, zsíros lenne és nehéz tapintású. Mindenki dicséri, de nekem hogy hogy nem vált be?!

2013. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:

Lehet, hogy neked sűrűbb a hajad és több szódabikarbóna kellett volna. Vagy nem megfelelő a hajadnak ez a szer.

Nem vagyunk egyformák, szerencsére:)

2013. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

12-es válaszba annyit belejavítanék,hogyha keverjük a szódabikarbónát,akkor ne hajbalzsammal tegyük,mert az savas és pont az a lényege a szódabikarbónának,hogy lúgos és kinyitja a haj felszínét (így elvileg jobban ki is szedi a vegyi festékeket belőle - http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap.. ->1-es válasz),a sav meg összezárja.Azt utána lehet rá tenni.

Én a héten próbáltam az aszkorbinsavas - C vitaminos - citromsavas pakolást (ez kimarja,de kíméletesen a vegyi festéket),de talán az lehetett a bibi,hogy kevés port használtam,de meg sem mozdította a hajszínem.

Mindegy ez más téma,nem is a hajmosás témája,de azért ide tartozik ez is.

+Kíváncsi lettem volna a 9-es tapasztalataira,még annó írta is,hogy megírja.Hát ez elmaradt.:(

Én lehet kipróbálom ma,a fentebb linkelt kérdés illetve válasz szerint a szódabikarbónást! Ha így lesz,azért jövök és elmesélem,hátha jönnek még ide érdeklődők.:)

2013. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer sütőporos hajmosást is csináltam. samponhoz kelett egy kicsit hozzákeverni,és várni.Úgy megdagadt az egész h szakadtunk a röhögéstől. :)
2014. ápr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ma próbáltam ki: 1l víz+2 evőkanál szódabikarbónával mosni, utána 1l víz+2 evőkanál almaecettel öblíteni, utána sima vízzel is öblíteni.

Szerintem szuper! Sokkal kevesebb vizet használtam, mint egyébként hajmosáshoz (a hajam nagyon hosszú!), ráadásul ami nagy pozitívum: nem viszketek utána. Hajmosás után mindig viszketni szokott a fejbőröm, hiába öblítem ki alaposan a sampont. :( De most jól érzi magát a bőröm :) Ajánlom mindenkinek! :)

2014. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!


Bónusz: A hajam tiszta, puha, nem gubancolódik, nem sprőd a vége, az illata. Holnap jövök és elmondom, mennyire friss másnap. Nekem másnap mindig zsírosodik :( Remélem most nem fog :)

2014. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
* az illata is szuper :D
2014. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!