Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szódabikarbónás hajmosás...

Szódabikarbónás hajmosás vélemények? Próbálta már valaki?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 11:09
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
Nem biztos hogy kipróbálnám, miután olyanokat láttam, hogy SZŐRTELENÍTENEK vele... Keressetek rá. egyébként a lúg, az a baj, hogy a hajszerkezetet nyitja meg, ugyan úgy, mint a hajfesték, meg a szőkítő. Ezért gubancolódik a haj, meg jön a színe. És ez roncsol. (fodrász vagyok). Ezek után, pedig savas kémhatású dologgal kell visszazárni a hajszerkezetet, pl. Balzsam( de ez sem mindegy milyen, a fodrászok is hajfestések után speciális enyhén savas ph-kút használnak, meg pakolót). Ezért is jó, az ecet savas öblítés, de vigyázni kell vele, mert egy liter vízhez egy kupaknyi (20%-os) ecet kell. Ha többet raksz, és eltúlzod, kemény lesz a hajad, és összébbugrik.
2018. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
100%
Régi a kérdés, de csak most találtam rá, a szódabikarbónás hajmosást pedig szintén nem olyan régen próbáltam ki először. Fél literes flakonban langyos vízzel összeráztam egy kanálnyit, aztán ugyanezt eljátszottam egy kanálnyi almaecetes vízzel. Nagyon szépen megtisztította a fejbőrömet, lazább és dúsabb lett a hajam. Hetente 2-szer szoktam rendes samponnal hajat mosni, de ha megejtem hetente egyszer ezt a szódabikarbónás-almaecetes öblítást, akkor ez kipótolja az egyik alkalmat, és így csak heti egyszer kell sampont használnom.
2018. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Nem szőrtelenítenek szódabikarbónával sehol, ez egy hülyeség. Ha mégis, akkor az nem lehet túl jövedelmező vállalkozás :) A szódabikarbónából készített krémet szőrtelenítés után használják a szőrtüszőgyulladás megelőzésére.
2018. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!