Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért mondja mindenki azt,...

Miért mondja mindenki azt, hogy "úristen, de zsíros hajam,3 naponta kell mosni? "

Figyelt kérdés

Nem kötözködni akarok, de szerintem heti kétszeri hajmosás reális és egyáltalán nem az "eszméletlenül gyorsan zsírosodik a hajam" kategória.

Itt olvastam rengeteg kérdésnél, válasznál, hogy 3 naponta mosnak sokan hajat zsíros hajra való samponnal!:O Szerintem ha valakinek 3 nap után kell hajat mosnia, egyáltalán nem kellene zsíros hajra valót használnia, ugyanis az szárít, amitől még jobban beindul a faggyútermelés, tehát zsírosodni fog!

A gyorsan zsírosodó haj az, amikor hétfőn megmossátok, és kedden már fénylik, a kezeden érzed a "zsírt", ha végighúzod a hajtöveden.(Ismertem ilyet embert, akinek így volt, nah az tényleg gyorsan zsírosodó).

Én is 3 naponta mosok hajat, méghozzá egy normál samponnal, ugyanis nem számít zsíros hajnak az, ha heti 2-szer mosod, és hajam a 3. napon még nem vészes, de tisztaság és frissesség érzése miatt megmosom!

Ott rontják el sokan, hogy 5 féle, nem hajtípusnak megfelelő terméket használnak és attól lesz olyan rossz állapotú a haj! Higgyétek el, elég 2 termék is a szép hajhoz. Minél többet használtok rá, annál könnyebben zsírosodik a sok terméktől, amik megülnek a hajon.

Mellesleg ne várja senki, hogy heti 1 hajmosás elég legyen(és még 7 nap után is olyan legyen, mint az első napon), ugyanis egész nap a városban mászkálunk, iskolába-munkába megyünk, stressz, napsütés,eső,pára,köd,por,autók,felgumizom a hajam, leengedem a hajam,tesióra,edzés,fekvés és még sorolhatnám mi minden éri 1 nap alatt a hajunkat!Ezért sem fogja soha 2-3 napnál tovább bírni a haj, bármivel is mossátok és hiába kenitek,fújjátok 3 féle termékkel!Ne vegyétek be a tv-ben reklámozott szöveget sem, hogy majd nah ettől 2 nap után megújul a hajad és minden tökéletes lesz, mert nem!A titok a mértékletesség, vagyis sampon-balzsam és max. egy ápoló spray, de legfőbbképpen az életmód és az odafigyelés számít, nem az, h Loreal vagy Pantene termék van a polcodon.

Nah, ez csak egy kis monológ volt, nem kioktatás, hogy ne parázzatok ilyen sokan, hogy 3 naponta kell hajat mosni.


2012. szept. 18. 11:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos számit a genetika is , de a legtöbb ember szerintem csak túl hamar feladja a próbálkozást. El kell kezdeni kitolni 1-1 nappal a hajmosást és akkor nem két nap hanem 2 hónap után elég hetente 1x hajat mosni. Csak türelmesnek kell lenni, megéri , főleg mert a sok hajgond ált. egymásból adódik- majdnem naponta mostam régen hajat, a sok száritás miatt aztán töredezett, a sok vegyszer miatt meg korpásodott ... abbahagytam és pár hónap alatt teljesen rendbe jött a hajam. Ahogy a kérdező is irta.. odafigyelés az életmódra- vitaminok,folyadék, minél természetesebb anyagok rengeteget segithet.
2012. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én lennék a világ legboldogabb embere, ha a hajam kibírná 3 napig :D Nekem hetente 3-4x is hajat kell mosnom, mert szörnyen gyorsan zsírosodik... Vasárnap esti hajmosás, hétfő este már elég furcsa, majd kedd délelőtt már érzem, hogy zsírosodik. Kedd esti mosás, aztán így tovább csütörtökön, majd ha pénteken bulizni megyek, még péntek este is megmosom. Az a baj, hogy egész derékig érő hajam van, és rengeteg időt vesz el a hajszárítás. Lehet, az is baj, hogy szárítom, mert nem kéne állítólag. De ha nem szárítom, teljesen lelapulva szárad meg és olyan mintha nem is mostam volna...

Szóval nincs szerencsém a hajammal :D

2013. szept. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Kokollari válasza:

Dragasagom...talan azert mondjak,mert akinek mar megvan az elso mendtruacioja,neki gyorsabban zsirosodik..meg annak is,akinek meg nincs meg,de hamarosan megjon..szerintem egyik fulon be,a masikon ki..👊😃😂

(Bocsi az ekezetert)

2014. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!