Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, két naponta mosom...

Mit tegyek, két naponta mosom a hajam annyira zsírosodik? Rengeteg sampont kipróbáltam már!

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 11:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Teafaolaj.A teafaolaj jótékony hatású, használják a népgyógyászatban. Általában fertőzések kezelésére használják. Antiszeptikus hatású, sokféle gomba szaporodását, terjedését gátolja meg. Sok sampon, szappan és bőrápolási termék összetevője, csak ezekbe olyan keveset raknak a teafaolajból, hogy antibakteriális hatása szinte nem is érvényesül.A teafaolaj ár azért nem a legkedvezőbb, mert 10 ml 2000 Ft körül van, aatól függ hol vesszük.Lehet kapni bioboltokban, Rossmannban, DM-ben is. Viszont nagyon sokáig elég.Én úgy szoktam, hogy megmosom egy léről a hajam, aztán a második lénél teszek sampont a tenyerembe, belerakok 4 csepp teafaolajat, összekeverem az ujjammal, aztán megmosom vele a hajam, masszírozva, kb 5 percig. Azt írták, hogy szerecsendió illata van, hááááát... Ízlések és pofonok. Nekem kátrány szagú. De óvatosan, ha valaki kipróbálja, mert én először 7 cseppet raktam a tenyerembe lévő samponba, és iszonyatosan kiszárította a fejem. Nekem elég a 4 csepp. Így a 3 naponkénti hajmosásomat sikerült 5 napra kitolnom.

Remélem valamit tudtam segíteni.

2011. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól hangzik kifogom próbálni!Köszönöm!:))
2011. okt. 24. 12:14
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
teafaolaj se rossz, de próbáld ki előtte esetleg a Bánfit vagy a Bojtorjánt, asszem ugyanúgy néznek ki a flakonjaik, mert ugyanaz a cég is gyártja őket, de az egyik fehér a másik piros, és nem drágábbak mint az agyonreklámozott sz*rok
2011. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A bánfi hajszeszt próbáltam de nem igazán jött be.Jó volt mert kihúztam 3 napig de nagyon macerás is volt.:( Azért köszönöm!
2011. okt. 24. 12:22
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát először tudni kéne, mi okozza.

Ha valami baci, vagy gomba, azt lehet kezelni ugye megfelelő szerekkel.

De ha tizenéves vagy, akkor sanszos, hogy hormonális, azzal csak együtt lehet élni, esetleg szárazsamponnal, hintőporral javítani a helyzeten.

Én pl. most átérzem a helyzeted, mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, kegyetlen a helyzet. :( De lassan javul. :D

Ha sokat vasalod a hajad, a hőtől is lehet. Sokan reagálnak így rá. Esetleg túl sok hajformázót használsz.

Ha balzsamokat, pakolást használsz, sose tegyél a hajtőre, csak a végekre szabad.

Ha 2in1 sampont használsz, az is lerakódik a hajra, attól zsírosnak hat, ez esetben keress tisztítósampont, és azt használd, de ajánlom a médea sampont, egész jól leszedi az ilyesmit is, plusz zsíros hajra van kitalálva.

2011. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy örökletes és akkor nem nagyon tudsz ellene semmit sem tenni.Ha nem most alakult ki, hanem már gyerekkorodtól kezdve ilyen, akkor nem hiszem hogy nagyon változna, maximum csak késleltetheted egy nappal a mosást. Viszont ha nemrég alakult ki, akkor meg kell keresni az okát, pl.: ahogy fentebb leírták.
2011. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
viszont a gyakori hajmosás inkább elõsegiti a zsírosodást ! próbáld nem két, hanem négynaponta mosni
2011. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó-

Az nagyon gáz lenne 4 naponta mosni,egy élelmiszerboltban vagyok eladó,és nagyon undorító lenne zsíros hajjal dolgozni.Te vennél tőlem kaját?Érted mit akarok ezzel?

Amúgy nagyon köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 24. 12:39
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kitolhatod egy nappal, ha hintőport fésülsz a hajadba, és akkor talán lassan növelheted a távot két hajmosás között.
2011. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok. Én is mindenfélét kipróbáltam már, de szinte eredménytelenül. Amit viszont észrevettem, hogy mitől zsírosodik jobban. Ha teheted, ne szárítsd a hajad hajszárítóval, hanem csak csavard be törülközőbe, aztán ha már csak nedves és meleg van a szobában az sem kell. Amikor mosod, akkor figyelj arra, hogy ne sértsd meg a fejbőrt, tehát ne dörzsöld nagyon a fejed, inkább maszírozd. Hajmosáskor ne meleg vagy forró vízzel öblitsd a hajad hanem langyossal. Minden meleg gőzös dolog "árt" neki. Ha fél napig főzök-sütök, ha elmegyek biciklizni és rajtam a sisak, ha bemegyek egy szaunába, stb. Így ezeket nem célszerű hajmosás után egyből csinálni.
2011. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!