Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért kezdtem el kopaszodni...

Miért kezdtem el kopaszodni ilyen korán?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok. Észrevettem magamon, hogy elkezdtem mickey egeresedni. Egyenlőre szerencsére nem durván, csak egy kicsit, és ez a félhosszú hajam miatt egyenlőre nem látszik. A kérdés az, hogy mi ennek az oka, mert apám most 46 éves, és neki is csak egy kicsit van visszanőve a két szélén. Aggódom emiatt, mert a rövid haj egyáltalán nem áll jól nekem, a kopasztól meg egyenesen frászt kapok, de tudom, hogy ha ez folytatódik, akkor nem lesz más választásom.

2012. okt. 8. 22:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból megnéztem egy 13 éves kori képemet, ott rövid hajam volt, és már kétoldalt világosabb volt a hajam jócskán, olyan babahaj féle szőkés

Amúgy sötétbarna a hajam, szóval tudok is mihez viszonyítani

20/F

2012. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bizonyos férfi hormonok hatása és örökletes, hogy kinek milyen. De nem csak apukádat kell megnézned, mert örökölhetted az anyai nagyapád típusát is. Ha ilyen "férfias" típusú kopaszodásod van, arra sajnos nincs gyógyszer, nem tehetsz ellene semmit...
2012. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Előző, biztos, hogy ilyen van neki, mert a két oldalon történő hajvonal visszahúzódást az úgynevezett férfias típusú kopaszodás (adrogen alopecia) okozza.

Ha vas vagy vitaminhiányról, esetleg gócus gyulladásról lenne szó a szervezetben akkor a haj diffúzan ritkulna, azaz mindenhonnan hullana és nemcsak a kétoldali hajvonal mentén.

A legtöbb férfinál ez általában középkorban szokott elkezdődni, azaz 30-40 éves korban, de van akinél már fiatalon megindul. Elsődleges kiváltó ok: a tesztoszteron nemi hormon (pontosabban a dihidro-tesztoszteron azaz DHT) hatására a kopaszodás hajlamát örökölt férfiak hajhagymái zsugorodni kezdenek, majd nem termelnek több hajszálat és végül teljesen elpusztulnak. Ez főként a középkorú fickók gondja.

Hogy mi az oka a fiatalkori férfias kopaszodásnak azt még sajnos nem tudjuk, amúgy manapság sajnos egyre gyakoribb.

Eddig három ok egyszerre való jelenlétét valószínűsítik magyarázatként:


-Dohányzás és/vagy Alkohol és/vagy Drogok.

-Túltápláltság, túlsúly.

-Rendszeres és aktív mozgás, azaz kardio-sportok hiánya.


Magyarázat: a cigi, pia és drog húzamosabb használatára a bőr gyorsan kezd öregedni. Ebbe beletartozik a fejbőr is, azaz lehetséges, hogy bulizós 20 éves fejbőre, már olyan állapotban van, mint egy 40-50 évesé és ezért a hajhagymák az "gondolják" eljött az idő a kopaszodásra holott nem is.

A túlsúly szemmel nem látható helyeken is jelen lehet, pl. apró zsírlerakódások beszűkíthetik a fejbőr vékony hajszálereit, ami rontja a hajhagymák vérellátását. Az érdekesség az, hogy ezt az elképzelést laboratóriumban már régen bizonyították viszont tény, hogy nem kopaszodik minden kövér ember. Egy amerikai kutatás szerint a több évtizede hajléktalan emberek szinte sosem kezdenek el kopaszodni 40 éves kor alatt...

Kis kiegészítés: az újabb kutatások szerint a ciginek tuti köze van a kopaszodáshoz, valószínűleg nem okozója, viszont gyorsítja.

Végül a mozgás: A napi rendszerességű legalább többórás hosszútávfutás bizonyítottan a test minden részében feljavítja a vérkeringést és csökkenti a tesztoszteron szintjét.


Megismétlem ezek a legvalószínűbb elméleti(!) okok a fiatalkori örökletes férfias kopaszodásra, a pontos okokat még nem tudjuk.

Hogy mit tehetsz ellene? Nos, van két nagyon komoly gyógyszer ami segít, viszont hazánkban a komoly mellékhatások miatt (pl. impotencia) nem nagyon szeretik felírni az orvosok. Ez a Finasteride és a Spironolakton.

A külsőleg használható szerek közül rövidtávon régóta hatásos oldat a legalább 5%-os Minoxidil tartalmú ecsetelő. Néhány esetben hatásos szokott lenni a legalább 2%-os ketokonazon tartalmú sampon is. A legújabb kozmetikai cégek által futtatott, de még hatékonyságát nem bizonyított szer az Aminexil. Erről már tuti hallott a Vichy tv reklámjaiban...


Ezen szerek egyike sem hatásos hosszú távon, végleges megoldás csak a hajbeültetés műtét hozhat, de sajnos az sem mindig.

De, hogy jó hírrel is szolgáljak: idén május környékén felfedezték, hogy a kopaszodás előtt és alatt megnő a fejbőrben a prosztaglandin D2 szintje. Magyarul ez lehet a közvetlen felelős a hajhullás kialakulásáért, az elvet kicsit bonyolult lenne írnom, de a lényeg, hogy mivel a prosztagaldin D2 blokkolására már vannak szerek forgalomban, ha a szerencse is úgy akarja 2 éven belül megtalálhatják a kopaszodás ellenszerét.


Kicsit otthon vagyok a témában, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj, szívesen válaszolok rá. :)


Egy orvostanhallgató

2012. okt. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

A kopasz örök divat! De dettó így jártam én is egyre jobban. Én is elkezdtem foglalkozni a témával és a VAS!!!!!

VAS B+!!!! :) Megáll! Sőt :D

2015. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
2012-es kérdés, most 2020-ra mi a helyzet? én most kezdtem el láthatóan mickeyegeresedni, 29 vagyok, és senkire sem jellemző a családban.
2020. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!