Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik az, hogy a fejbőröm...

Létezik az, hogy a fejbőröm "nem bírja el a hajam" és ezért hullik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülyén fogalmaztam meg, de remélem érthető. Régen mikor rövidebb volt nem hullott így, mint most. Vagy csupán annyi, hogy így hogy hosszabb jobban feltűnik?

(rövidebb alatt olyan vállig érőt értek, most olyan mellig érő)


2012. nov. 18. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, egyrészt a hosszabb szálaknál többnek tűnik a kihullott mennyiség, másrészt a hosszú haj súlya alatt, különösen gyakori szoros összefogás esetében tényleg elhalhatnak a hajhagymák. Első körben vágass a hajadból, aztán ha nem javul menj bőrgyógyászhoz, vagy előtte még próbálhazst speciális samponokat.
2012. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Túl szorosan összekötéstől tényleg hullhat, de attól nem, hogy spontán nem bírja el a hajhagyma a hajat. http://www.youtube.com/watch?v=XduqBu1s44Y&list=SP6763115ECB..

Ebben a videóban meg is méri a csaj a haját, és egy ekkora haj is csak 25 dkg kb. Nekem is ekkora van, szinte ugyanilyen csak talán még dúsabb, és nem nehéz, nem hullik. Az igaz, hogy pár szál is annyinak tűnik, mintha másnak egy csomó kijönne. Meg elég pár szál, hogy elduguljon a lefolyó. xD

Ha aggódsz, érdemes lenne pár napon át megszámolni, hogy átlagban naponta mennyi jön ki. Ha nincs legalább 100, akkor nem kell annyira aggódni. Esetleg ha még nem tetted, érdemes lenni egy hajvitamint kipróbálni, azok tudnak a hulláson segíteni.

2012. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges, hogy ez a gond, mert mivel fiú vagyok másként nem igazán tudom hordani csak összefogva. Vagy a napi 7-8 óra az még nem sok? (itthon nincs összefogva)
2012. nov. 19. 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs gond az összefogással, ha nem túl szoros. Azt meg érzed, hogy húz-e. Én mindig kontyban hordom a hajam, éjjel meg be van fonva. Ezek védik a végét a töredezéstől, főleg a konty, úgyhogy még jót is tesz.

2. voltam

2012. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!