Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Családos és nem családos nők...

Családos és nem családos nők mennyit költetek magatokra egy hónapba szépségápolásra?

Figyelt kérdés

Ilyen cuccokra gondolok,mint:testápoló,arckrém,sampon,hajbalzsam,hajhab,deo,parfüm

Ilyesmit minden hónapba vesztek vagy 2-3 havonta?


2012. dec. 3. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyedülálló vagyok.

Én mondjuk havonta veszek nagy kiszerelésű tusfürdőt (ilyen kb. 400 forintost), félévente arctisztítót, az olyan 1000 körül van asszem, kell hozzá vatta, de amit vettem, már több, mint egy éve elég (az is jó sok egyben, pár száz forint), sampon és balzsam az mondjuk kéthavonta, összesen olyan 4000 körül, de, ha nincs nagyon pénzem, akkor csak sampon, kb. 2000.

Hajhab: három-négyhavonta, 900 körül.

Deo: kéthavonta kb., 500 körül talán, de lehet, hogy butaságot mondtam, ezt sajnos most így kapásból nem tudom.

Parfümöt nem szoktam venni, ajándékba kapok néha, az elég. Nincs nagyon elvárásom ezzel kapcsolatban, nem is nagyon kötnek le az ilyen különleges parfümök.

Betétet kell havonta venni, 800 körül.

Testápolót nem használok, Nivea, Baba, vagy ilyesmi krémem van mindig, az olyan 1200 körül van, és elég vagy fél évig. (Csak az arcomra és a kezemre használom.)

Szőlőzsír kell a leggyakrabban, sajnos "függő" vagyok, olyan három hétig elég egy... És az is jó drága, mert a Labellot szeretem, azon belül viszont mindegy melyik, jó a legolcsóbb is.

2012. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Férjnél vagyok, gyerek még nincs.


Változó, volt hogy csak pár ezret (betét, szappan, ilyesmi) de van, hogy bekattanok, pl az utóbbi időben és high end cuccokat vásárolok kb havi 50 000-ért (Estée Lauder, Chanel, Yves Saint Laurent és a többi). Imádom a sminkeket, a parfümöket és a krémeket...


:-S

2012. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyedülálló vagyok (sajnos munkanélküli is, a fősuli alatt felhalmozott ösztöndíjamból szoktam ilyenre költeni).

Nagyon eklektikusan vásárolok, ezért nehéz egy átlagot mondani. Van, hogy egyszerre veszek sokat valamiből, ha le van árazva. Mindig nézem az akciókat. Múltkor pl. fél literes Wella hajbalzsamokat vettem 425 Ft-ért, kapásból 5 flakonnal (az összeset elhoztam a polcról XD). Ma vettem 3x2 csomag sminklemosó kendőt, mert 2*25 db+egy műanyag doboz hozzá volt 350 Ft. Ezek elegek lesznek vagy fél évig. Tusfürdőt általában 2-t veszek havonta (Baleát, vagy százforintosban Palmolive-et, ott 350 Ft). Arckrémből elég 1 doboz fél-1 évig, ritkán használom. Az arctej, tonik, lemosó is viszonylag sokáig elég még napi használat mellett is. Minden arcápolóból általában L'orealt vagy Garniert veszek, szóval nem a legolcsóbbakat. Sminket és körömlakkot is próbálok egyre ritkábban venni, van bőven, így azokat használom. Ha veszek, akkor viszont szoktam drágább cuccokat is venni, Max Factor alapozót, púdert, spirált, rúzsból Astort, stb. Testápolót, kézkrémet 2-3x veszek évente.

Átlagban szerintem olyan 5000-6000 Ft lehet havonta amit ilyenekre költök.

2012. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kapcsolatban vagyok, közös családunk (még) nincs a párommal.

Én nem havi lebontásban számolom, ugyanis ezek a termékek nekem minimum 3 hónapig kitartanak, de van, ami sokkal tovább.

Számosítva:

-sampon és hajbalzsam (Gliss kur, Dove, Nivea, Garnier, amihez éppen kedve van a hajamnak) 1000-1200 ft. a kettő(általában akkor vásárolom meg, amikor le vannak akciózva a drogériákban)

Legutóbb 400 ft.-ért vettem garnier sampont és 600 ft.-ért nivea hajbalzsamot, így most csak egy ezrest költöttem rá.:) Heti kétszeri használat mellett egy évszakot mindig kibír!

-tusfürdő és testápoló (leginkább Dove), szintén akciósan a kettő együtt kb. 1500 ft. Általában másfél hónapig elég.

-deo (Rexona, Dove) akciósan 600 ft. 2-3 hónapig a stift elég.

-arctisztító és arckrém (Ilcsi) 5000 ft. Ez tart a legtovább. Napi használat mellett 4-5 hónapig elég.

Ezek alapján ha 3 hónapra számolom ki, akkor kb. 8 ezer forintot költök az alap dolgokra. Ehhez még hozzájön a szempillaspirál, parfüm, esetleg hajlakk, amiket szintén hónapokig használok.

Összeségében 8-13.000 ft. közt költök kozmetikai termékekre 3-4 havonta. Rendszeresen figyelem az akciókat, és ha még látom is, hogy csak 1 hónap múlva fog elfogyni pl. a samponom, megveszem az akció keretében előre. Illetve nem vásárolok olyan dolgokat, amire nincs szükségem.:)

2012. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van családom (1 kisgyermekkel).

Sajnos (vagy nem sajnos) én szeretem a kenceficéket, így általában beleesem abba a hibába, hogy több van itthon minden ilyen dologból, mint szükséges.

Amit biztosan használok napi szinten: deo, parfüm, tusfürdő, testápoló, arclemosó, arckrém, lábápoló krém, és sminkcuccok.

Amit pár naponta: sampon, balzsam, hajpakolás, hajvégápoló, arcradír, testpermet.

Általában nézem az akciókat és próbálok akkor vásárolni ilyen dolgokat, de van, hogy nincs is rá szükség és mégis beleteszem a kosárba (de ez sokkal ritkább).

Havonta? Úgy kb. max. 5000 Ft.

2012. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy nem sajnos,én már 13 évesen is szerettem a kenceficéket csak akkor babakrémet használtam pöttyöset ami már nincs.Folyamatosan nem sminkeltem magamat,de testápolókat ,hajbalzsamokat mindig használtam ami állítólag meglátszik rajtam.Az illatokat is szeretem.Ezekről nehezen mondok le még gyerekek mellett is,mert megszoktam.Inkább másról mondok le.Ruházati cikket pl.ritkán veszek csak amennyit muszáj.Vannak ruháim amik 10-12 éve megvannak és jók főleg pulóverek,melegítők.Volt idő míg nem használtam majd megint elővettem.Úgy is otthon vagyok.Otthon kicsit csozé vagyok,de bárhová megyek(orvoshoz,vacsorázni stb.)feltudok normálisan öltözni.
2012. dec. 3. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:

SZia!


Én baba vagy yamuna gyógynövényes szappannal fürdöm a tusfürdőkben sok a fölösleges cucc, ezek kb 200ft-ba kerülnek havi d b fogy, kb 2hetenet kell újat vennem.

Samponom az kb két hónapig elég, mindig más,volt már balea,most pl szilikonmentes syoss van, de szokott lenni alverde...ezek kb 800ft kiadás két havonta. Balzsamom általában balea,most argán olajos. kb 450ft és fél évig elég. Hajolajam alfaparf 3600ft és eg évig is elég. Arcápolókban csak a temészetességre esküszöm,pl házi méz+cukorból készült arcradír,utána argánolaj vagy kókuszolja vagy ságrgabarackmag olaj meg néha 100%-os shea vaj, mikor mi (régebben estée lauder daywear krémet használtam és ekcémássá tette az egyébként hibátlan normál bőrömet,mire kikezeltem kész rémálom volt, szóval ez részemről nem spórolás,hanem tudatosság) ezek sokáig elegendőek és mindig ez a 4 fajta van otthon,változó az áruk,kiszereléstől is függ, de átlagosan darabja 1600ft. Arctisztítás szintén szappannal. Tetápolás shea vagy kókuszvajjal szintén. Amie költök az a crystal nails körömágy-ápoló olaja, de ezt is kb fél évente kell vennem,olyan 2000ft körüli (nincs műkörmöm, de ez a termék tényleg jó, bár a pontos árát nem tudom, mert húgom körmös, ő hozza). Kézkrém: egy téli szezon egy kézkrém, ez általában l1occitane vagy crabtree&evelyn. 3000ft körül. ajakápoló ez félévente egy: alterra körömvirágos 500ft.

Smink: alapozót nem használok, mert a bőröm tökéletes. Spirált és fekete vagy barna szemceruzát használok, amiből mindig van 2-3 különöző darab, de most a cerkából az essence vált be (500ft és esküszöm veri a MAC-et) spirálból pedig van egy oriflame-s és egy astor, szóval ha nem vennék két évig akkor is elég lenne...:) de úgysem bírom ki.

Körömlakk a gyengém,ezekre havi 3000ft tuti elmegy mostanában flormar, de van l'oreal, douglas, art deco, opi, essence, szóval szintem mindenféle...külön fiókos szekrényük van.:)

A másik gyengéim a márkás parfümök,ezekből is van mindig minimum 3féle,most dkny-be delicious, lancome-tresor midnight, gucci-rush és calvin klei-beauty. ez évszaktól és hangulatomtól függ, van amelyik csak az irodába (pl a beauty), van amelyik rohangálós-farmeres pólós (pl.dkny) van amelyik ünnepibb (pl lancome). Sajnos vagy sem gyűjtő vagyok, de rendszerint ajándékba kapm őket,mivel minden évszakra esik egy szülinap/névnap/évforduló.:)

Átlagosan ezekre havonta olyan 6000ft-ot költök, ha lebontjuk, de sok minden szezonális.

2012. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja és a vőlegényemmel élek, gyerkőc nincs. 25/l
2012. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!