Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Használtatok már ricinus olajat?

Használtatok már ricinus olajat?

Figyelt kérdés
Nem rég hallottam erről a termékről és arról hogy nagyon jó hajnövesztésre is.Ha ezt használom havonta mennyit fog nőni a hajam?Hogyan használjam,és tényleg jó szemöldök-szempilla növesztésre is?
2012. dec. 7. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:

3fajta válasz fog érkezni a kérdésedre.

1. használt szempillára is, hajra is.

2. hullott tőle a hajam

3. a hajnövekedés genetika, olajtól nem fog nőni


Én boldogan jelenthetem, hogy az első csoportba tartozom :) évek óta használom a ricinusolajat kúraként, tehát használom mondjuk 3 hónapig, aztán 1-2 hónap szünet. Attól függ. Amikor én kezdtem el használni, akkor nem volt ilyen rici őrület, sőt, szinte senki nem is hallotta, hogy bármiféle hatása van hajra. Tehát én azért tudok egy viszonylag független véleményt mondani. Festem a hajam, ezért látszik is, ha több nő, mint egyébként. Rici nélkül olyan 1 centit nő 6 hét alatt, vele pedig 4 hét alatt másfél 2 centit is. Most már inkább hajápolásra használom, illetőleg ősszel sok hajam kihullott, de most már rengeteg babahajam van, félek, hogy el is tűnik majd a homlokom :) jó azért az talán nem... de én maximálisan elégedett vagyok vele. Sokan számolnak be hajhullásról. Na most amíg felkenem a ricit nekem is ok hajszálam jön ki, illetve mikor kimosom, viszont ez azért van így, mert az olaj kicsit ragadós, így a gyengébb hajszálak könnyen kijönnek. De ezek azok a hajszálak, melyek amúgy is kihullottak volna a következő pár napban. Ellenben hajmosás után nekem kevesebb hajam hullik ki pár napig, mint rici nélkül. Tehát nem lesz vele kevesebb hajad, ez azért szerintem tévhit :) csak sokan megijednek, ha több hajszál van a lefolyóban, viszont akkor arányaiban kevesebb lesz a hajkefében, párnán stb.


Az én szempilláimmal csodát tett egy hét alatt. Este kenem fel és reggel lemosom, bár alvás közbe úgy is lekopik ugyebár :D szép nagy pilláim vannak, és jobban is fel lehet rá vinni a festéket.

Én úgy használom, hogy 1 rész rici, egy rész kókuszolaj és 1 rész olíva olaj. Pár másodpercre be a mikróba és kézzel felviszem előbb a tövekre, majd a végére. Rá egy zuhanysapka majd egy törcsi. Én 3 max 4 órát hagyom rajta. Van, aki egész éjszakára is fenn hagyja, de szerintem a hajnak 3 óra alatt meg kell szívnia magát az olajjal.

Ennyit tudok róla mondani :D

2012. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1 Neked egy olaj megváltoztatta a genetikád? Érdekes. Mert ugye tény, hogy a hajnövekedés genetika, a ricinusolaj pedig nem fog ezen változtatni. Viszont alapból káros a fejbőrre kenve, mert ha a pórusokat eltömíti akkor a hajhagymák nem tudnak rendesen működni. A hajnak pedig azért nem jó, mert egyszerűen nehéz kimosni, mire kimosod 3x annyi hajad hullik ki mint egy normál hajmosásnál. Töredezett hajvégekre jó, ezt én sem tagadom, de csak oda. És oda is inkább kókuszolaj.
2012. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen 76 %-is, tudom ,hogy genetika, leírtad már egy párszor. De ennek ellenére mégis csak azt tudom mondani, hogy én ismerem a saját testem és nem te. Főleg nem így látatlanba. Nem értem téged mit zavar az ,ha én elégedett vagyok ezzel a ricinusolajjal.
2012. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez a 76%-os valaki nagyon ossza itt az észt... azért mert neki nem vált be, attól még más hasznát veheti. Nem vagyunk egyformák, és igenis lehet serkenteni a hajnövekedést!


2,5 éve használom a ricinusolajat kúraszerűen. Nagy mértékben hozzájárul ahhoz, hogy a vállig érő ronda hajamból, szép egészséges csípőig érő hajcsoda lett. A szemöldökömet meg elrontottam, sikerült egy lyukat csinálnom, de ezzel rövid idő alatt visszanőtt. Szempilláimra is használom, ott is nagyon sokat segített :) Én csak ajánlani tudom, teljesen meg vagyok vele elégedve.

2012. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha a szempillámra is ráteszem és véletlenül belemegy a szemembe akkor mit tegyek?Csípni fogja majd?
2012. dec. 8. 15:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem fog csípni. Árpa kezelésére is ajánlják az orvosok. Tesómnak volt nemrég sajnos árpája. Odacsepegtettem egy kis ricinusolajat. Egy kicsit homályosan látott, de csak pár másodpercig. Másnapra el is múlt neki, eltűnt teljesen az árpa :)
2012. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
első válaszoló! hány órát szoktad a hajadon hagyni alkalmanként? és hányszor csinálod 1 héten?
2012. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vagyis ezt igazából mindenkitől kérdezem aki használta :)
2012. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen elolvastad volna odaírták: 3-4 órán át legyen rajta(minimum)de ha egész éjszaka rajta hagyod az sem gond sőőt talán még hatásosabb is.Ennyi röviden és tömören:)
2012. dec. 8. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
köszönöm drágám
2012. dec. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!