Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Állandó, visszatérő probléma....

Állandó, visszatérő probléma. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. A hátamon több éve, állandó illetve visszatérő jelleggel vannak pattanások.(Mindenhol máshol olyan szép a bőröm)

Néha-néha elmúlnak, letisztul a bőröm, de az sem tart 1-2 hétnél tovább. A huzamosabb időszak mindig a pattanásosság.

Jelenleg is ebben vagyok, de már több, mint 1 hónapja újra. Amint elmúlik az egyik, másnap érzem, hogy újabb területen fáj, rá 1 napra pedig ott is van a gennyes pattanás. És ez folyik heteken át. Minden nap egy új pattanás alakul ki. Belefáradtam már.

Fáj, gennyes, vérzik, csúnya. Rendszeresen radírozom a bőröm, használok rá krémet, voltam bőrgyógyásznál, sok folyadékot (kizárólag ásványvizet, illetve gyógyteát cukor nélkül) fogyasztok, egészségesen táplálkozom, tiszták a ruháim,nyáron napoztam/télen próbálkozok szoláriummal hátha segít, stressz minimális, mégsem múlik ez a problémám már évek óta.

Mit tehetnék még? Egyszerűen nem akar elmúlni. Kamasz korban az arcom is pattanásos volt (szerencsére nem tartoztam a brutális esetek közé, mindig csak 4-5 pattanással kellett küszködni), de ahogy elhagytam a tinikort, szépen elmúlt, és ma már tényleg szép, sima és egészséges az arcbőröm.

A hátamon miért nem múlik el soha?

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék, hogy végre elmúljon?


2012. dec. 18. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a szauna, úszás, szolárium kombináció vált be. Hetente 1 napot rá szánok és szépen javul már. Igaz hogy még csak 2 hónapja csinálom de láthatóan javul.
2012. dec. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképp mutasd meg háziorvosnak, bőrgyógyásznak, mert lehet hormonális oka is, amit egy vérvétellel kideríthetnek. én éveken keresztül szenvedtem a pattanásaimmal, viszont amióta fogamzásgátlót szedek, hihetetlenül tiszta a bőröm. pedig most is ugyanazokat a kencéket használom, mint anno, és nem is élek egészségesebben...
2012. dec. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem tiltsd ki az összes "vegyszert" a fürdőszobádból és használt kézzel készített házi szappanokat

lehet, hogy allergiás vagy valami ilyesmire

2012. dec. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!