Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Heti két hajmosás sok?

Heti két hajmosás sok?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tehetnék, régebb 3 mm-es hajam volt, nem mostam csak hetente, mert nem látszott, ha esetleg zsírosodott!


Most már elég hosszú 15-20 cm között van valahol, de az a baj, hogy ahogy megmosom, 2-3 nap múlva zsírosodik. Vettem direkt zsíros hajra sampont, de nem nagyon használt - talán egy keveset. Nem szeretném levágatni, még növelni akarom!

Már vitaminokat is szedek, hogy ne hulljon, de zsírosodásra nem tudom mit használjak...


Mit tehetnék, hogy ne zsírosodjon annyira?! Ha szabad vagyok és nem kell elmennem sehova, nem szoktam megmosni 1 hétig, vagy hogy több ideig is...de suli közbe muszáj (főleg ősszel és tavasszal, mikor izzad az ember)! Sok a két (esetleges 3) hajmosás?


Köszi a válaszokat!


15/F


2009. aug. 23. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hello! Szerintem a legtöbb embernek ez meg kevés lehet..Egyébként nekem 30cm a hajam és hetente egyszer mosom meg, amikor már zsírosodik..

17/F

2009. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
sok nagyon ki fog hullani
2009. aug. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezekkel a modern samponokkal akár naponta is megmoshatod, semmi baja nem lesz sem a hajadnak, sem a fejbőrödnek!


Arra vigyázz, hogy télen csak teljesen megszárított hajjal lépj ki a szabadba, nehogy megfázzon a fejed.

2009. aug. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Dehogy sok. Heti két hajmosás teljesen normális, főleg úgy, hogy a mai samponokkal elvileg akár már naponta is lehet hajat mosni, mert nem olyan erősek, mint a régi samponok.

Egyébként is, ha zsíros a hajad, azt érdemes megmosni, én pl. úgy tudom, hogy a zsíros haj jobban is hullik.

Meg egyébként is igénytelen, ha valakinek zsíros a haja, szóval ha meg kell mosni, hát meg kell mosni.

2009. aug. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Hetente max 2x mosd meg, mert ha többször, még jobban fog zsírosodni!

Esetleg használj szárazsampont, drogériákban lehet kapni, ezt alkalmazhatod 2 hajmosás között.

És lehet, hogy hülyeség, de ne fésülködj túl sokat, mert serkenti a zsírosodást, ha valakinek alapjáratba is zsíros a haja.

17L

2009. aug. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Az igaz, hogy minnél többször mosod annál zsírosabb lesz! Hajmosás után próbáld ki a citromot. Facsard ki a levét és vidd fel a hajadra mint a habot! Csak arra figyelj, hogy ne menjen a fejbőrödre, nehogy kimarja, és nem kell sok belőle. Nekem bejött, kevésbé zsírosodik a hajam! :)
2009. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: a citromot utána le kell öblíteni a hajról? vagy rajta kell hagyni?
2009. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha zsíros a hajam, tényleg jobban jobban szokott hullani, de akkor már meg kell mosnom. 3-4 napig bírja.


Ezelőtt naponta mostam hajat, mert elaludtam, s olyan hülye voltam, hogy mindennap megmostam, hogy álljon jól... Mióta rájöttem, hogy nem jó, azóta próbáltam átszokni a kevesebb hajmosásra, és eljutottam a heti 5-7-ről a heti 2-3-ra (inkább 2:)!

Fésűlni igaz sokat szoktam, de most azon is dolgozom, hogy leszokjak róla, mondjuk ne napi 100x (na jó ez túlzás) fésülködjek, hanem pl. csak 2-3x. Reggel, és esetleg napközbe ha borzos vagyok!


De minimum 2x muszáj megmosnom, mert próbáltam úgyhagyni 1 hétnél tovább is, többször, de nagyon zsíros már a 3-4. napban.


És tényleg: a citromlevet csakis a hajamra "kenjem", tehát fejbőrhöz ne érjen? És ha bekentem, akkor öblítsem le vízzel, vagy hagyjam rajta? :)


Köszi a válaszokat, tippeket! :)

2009. aug. 23. 12:15
 9/13 anonim válasza:
Szerintem heti 2-3 hajmosás teljesen oké. Nem lesz semmi baja a hajadnak :)
2009. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hűha! Azért vannak itt butaságok!

Nem igaz, hogy hamarabb zsírosodik ha többet mosod.

Ha kell akkor mindennap mosd meg, mert az sem igaz, hogy hozzákell szoktatni a hajad a heti 1-hez.

A lényeg annyi, hogy ha megmosod akkor ne szárítsd meg akkor szárazabb lesz. Hagyd, hogy magától megszáradjon és csak úgy vasald, vagy formázd.

Mint fodrász, én a baba sampont szoktam ajánlani (zsíros hajra). Zöld a kupakja és nem drágább 600 ft-nál.

2009. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!