Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Régen bababőröm :D volt, de...

Régen bababőröm :D volt, de folyton nyomkodom a mitesszereket az arcomon és kezdett csúnya lenni. :S Most mit csináljak, abbahagyjam, vagy nyomkodjam tovább? :S

Figyelt kérdés

Ha nem nyomkodnám ki, hanem úgy hagynám mi történne az arcbőrömmel? Főleg a homlokom kezdett elcsúnyulni, lekaparom és nyomkodom azokat a picike feketeségeket, és néha még pattanást is okozok magamnak ezzel... 2-3 napnál nem bírom tovább és csak rontok magamon...

Nem olyan csúnya, csak kezdett itt-ott foltos lenni...

Leszokjak a nyomkodásról? Vagy ha nem nyomom ki a mitesszereket csak rosszabb lesz?

Légyszi adjatok valami tanácsot!


2009. aug. 24. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szokj le! Én 1 hetes nyomkodás nélkül. Dove szappannal moss le, ha zsíros a bőröd. Valami Ilcsi szárítóval a fehérre ecsetelni. 1 hét után nem lesz súlyosabb.
2009. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De épp az a baj, hogy amúgy nagyon száraz a bőröm, folyton szedegetem le a bőrdarabkákat az orromról, homlokamról....

Ezért krémeznem kell és nem nagyon látszik, de engem zavarnak a mitesszerek az arcomon...

Akkor most mit tegyek? Hagyjam abba? És ha nem lesznek kinyomva, mi fog történni a bőrömmel??


Köszi a választ!

2009. aug. 24. 22:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Kozmetikus! Lehet nem is megfelelő krémet használsz rá. Nem mindegy, hogy milyen száraz, víz hiány? vagy más? Ezt te nem tudod eldönteni. Ilcsi krémet meg saját szakálladra ne vegyél, javasoljon valamit a kozmetikus, főleg, hogy alapból sincs rendben a bőröd, egy nem megfelelővel még árthatsz is neki. A boltban kapható mindenféle arckrémek meg tele vannak szeméttel, kőolajszármazékkal stb, nem tesznek jót. Az ilcsik tiszták, csak kell egy kozmetikus, aki megmondja mi kell neked.
2009. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ne piszkáld nekem a garnier arctonik bevállt egész jól tisztítja a miteszereket és fontos ha ennyire piszkálod az arcodat, hogy bőrradírt használj sokat. Az a legolcsóbb ha veszel barna cukrot és azzal dörzsölöd a bőrödet de csak óvatosan és ha vízhiányos a bőröd vagy sérült vagy reszelt uborka levével vagy tejföllel kenegesd
2009. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!!! :)

Csak vannak dolgok, amiket nem értek....

Szóval száraz a bőröm, lehet vízhiányos vagy nem tudom:), és mégis van mitesszer rajta, főleg a homlokamon, orromon meg ilyenek. Akkor jobb, ha nem nyomkodom ki? Nem leszek attól pattanásos??

És ilyen száraz bőrre mint az enyém, jó az az arctonik? Nem fogja mégjobban szárítani?

Mégegyszer nagyon köszi a tanácsokat, mindenki hasznos-nak van titulálva részemről!! ;D

2009. aug. 26. 18:39
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nézz utána bioboltban hátha van, 760 forint egy próbát neked is megér, ez ártani nem fog, nem úgy mint a Garnieres cucc. Száraz bőrt ezekkel a tonikokkal kínozni vétek, meg egyáltalán bármilyet. Jó, ha tudod, ezekben a lakossági termékekben annyira kevés hatóanyag van, úgy 3%, hogy ne ártson senkinek, pont azért, mert fene se tudja ki veszi meg milyen bőrre. (A többi meg különféle olyan anyag bennük, amit kevés kivétellel jobb lenne messziről elkerülni.)


Tehát a hatóanyag része amennyit nem árt, annyit nem is használ. Vannak ilyenek, hogy uborka kivonatos meg kutyafüle, sokkal egyszerűbb akkor két karika uborkát rakni az arcodra és kész. Meg a másik érdekes, hogy ezek szerint a termékek szerint ez a négy, fekete-fehér kategória van: száraz, zsíros, kevert, normál. Ez azért egy picit bonyolultabb.


A házi nyomkodást nem javasolt, de ki bírja ki? Utána legalább használj teafaolajat a kinyomkodott mitesszerre, fertőtlenít és gyulladást csökkent.


Én a helyedben mindenképpen megpróbálnék keresni egy kozmetikust, aki mondjuk Ilcsi vagy egyéb tiszta termékekkel dolgozik, és tanácsot kérni tőle.

Ezen kívül nem ártana az étkezésedet is megvizsgálni, eszel-e elég vitamint, fogyasztasz-e elég folyadékot, ez is mind számít.

2009. aug. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Csak sajnos én nem Magyarországon élek, ezért nem tudok használni Ilcsi termékeket. :(

Majd felkeresek egy kozmetikust, ez nagyon jó ötlet, de addig is mit tegyek a bőrömmel?

Ha nem nyomkodom ki, jobb lesz? És akkor ne használjak semmi krémet meg kencét rá, igaz?

Csak attól tartok, hogyha nem nyomkodom össze-vissza az arcomat, a mitesszerekből pattanások képződnek és akkor meg.... :S

2009. aug. 27. 09:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Mo.-on van Ilcsi termék, én már vettem, csak nem tudom, hogy hol volt.
2009. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A barátnőmnek nincs sok pattanása de ami van azt bekeni egy kis arc szeszel este és másnap reggelre leszárad neki.Éen viszont a nutrogeena (lehet hogy rosszul írtam) pattanás elleni krémet használok nagyon jó.
2009. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12:43-nak! Neutrogena Múltkor valahogy összekevertem, de most már megtanultam, hogy kell írni. De nem baj. Én kipróbáltam és hatásos.
2009. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!