Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Veletek is esett már...

Lányok! Veletek is esett már meg hasonló probléma?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egész fiatal korom óta küzdök a pattanásokkal. Kb. 2 éve elmentem bőrgyógyászhoz, aki felírta nekem a Sotret készítményt (azóta is áldom a nevét!) Gyönyörűen rendbe is hozta az arcom, már 1 hét elteltével minden pattanás ELTŰNT róla. Nagyon bevált nekem. Ezt szedtem kb. 8 hónapig, mert nem mertem leállni vele, féltem, hogy visszajönnek. Annyira tökéletes volt az eredmény. :)

Most, mivel már nem szedem úgy egy éve, ugyan úgy megmaradt a bőröm szépsége. Viszont van egy komoly kapcsolatom és beadtam a derekam, hogy fogamzásgátlót írassak fel magamnak. Kaptam is egy Symicia nevezetű fogamzásgátlót, azonban kijött tőle néhány pattanás az arcomon.

Szerintetek váltsak tablettát vagy várjak még vele, hátha elmulasztja a bestiákat? A fogamzásgátlótól tulajdonképpen pont hogy szépnek kellene lennie a bőrnek.. nem értem :S

Köszi, ha elolvastad! :)

18/L



2013. jan. 20. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem akkor jönnek ki az arcomon pattanások,mikor meg akar jönni a havim.Én is úgy tudtam,hogy a fogamzásgátlótól pont,h elmúlnak.De lehet nem a tabi miatt jöttek ki.Attól függ milyen az étrended.Nekem a sós kajáktól is kijönnek a pattanások,az arcomon.
2013. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Te is szedsz tabit? :)

Én is gondoltam arra, hogy más miatt is kijöhetett, de előtte nem volt egy darab se, csak amikor elkezdtem szedni, rá 1-2 napra már jelentkeztek. :S

Én is próbálok változtatni az étrendemen, azt mondják, hogy ha napi legalább 3 liter vizet megiszok, attól is tisztulhat. Fűszeres, magvas, olajos, zsíros ételeket pedig kerülöm, és a csokit is.

2013. jan. 20. 10:58
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem nagyon sok problémám volt a bőrömmel, a legállatabb gyógyszereket írták fel rá (nyilatkozat, hogy nem vagyok terhes, mert árthat a babának, kicsinálta a májenzijeimet, stb), de semmi nem használt.

Mondták, legyen fogamzásgátló, na az mintha picit segített volna, de nagyon nehézkes a kapcsolatunk, mert 4 alkalom után lett meg a megfelelő tabletta!:)

De nekem nem tüntetett el mindenkit, tehát ez egy tévhit, hogy szedj be pár tabit, és kész, a patiknak fújtak! Szerintem a te esetedben annyi a dolog, hogy most picit megemelkedett a hormonszinted, és ezért kibújt 1-2 kis mocsok, de kis idő múltán el fog múlni. Picit megzavarodott a szervezeted (lehet időszakos, pecsételő vérzés is pl...), várj, és minden jó lesz!

Ilyen hamar emiatt csak nem szabad tablettát váltani! Ha a termékenységet nem szabályozza, akkor indokolt, de 1-2 pattanás miatt ne játssz a szervezeteddel! Az sokkal komolyabb dolgokra is kihat, mint a bőröd!

Nagyon gondold át a váltást..:S Szerintem még most felesleges, olyan régen nem is kezdhetted el szedni..

2013. jan. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszönöm a válaszodat!

Nem, nem szedem régóta, csak 1 hónapja. Épp most vagyok az egy hetes tabimentes szünetemben. Kérdeztem másokat is, azt mondták, hogy várjak legalább 3 hónapot és ha utána sem változik a helyzet, akkor érdemes az orvossal konzultálni róla.

Igen, sajnos rájöttem, hogy nem egyről a kettőre változik a dolog, de hát minden jóban van valami rossz. :)

Lehet, hogy kicsit több hormont kaptam, mert vannak más mellékhatások is (a mellem egy kosárral nagyobb lett), bár ez annyira nem is mellékhatás :))

Reménykedek, hogy minden rendben lesz, szeretném, ha rögtön az első tabletta lenne a megfelelő !

2013. jan. 22. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!