Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Házipraktikák pattanás ellen?...

Házipraktikák pattanás ellen? Ti hogy szoktátok?

Figyelt kérdés
Mit tegyek a pattijaimmal? Múltkor voltam kozmetikusnál, 1 hete de már megint tele van az arcom! Milyen házipraktikákkal szoktátok nyugtatni a bőrötök? Uborkás-pakolás? Köszi a válaszokat előre is.
2009. szept. 5. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

- FABULON Tini-Tonic (DM-ben kapható, 2-3 naponta töröld át az arcod fürdés után)

- "Cinkes rázókeverék" (gyógyszertárban kapható, este vattás pálcikával bekened a pattanást, reggelre leszárad)


Lehet kapni a DM-ben speciális alapozót pattanásos bőrre, ezzel kis pöttyöt tehetsz a pattanásra és nem fog látszani, ugyanakkor nem irritálja a bőröd, segíti a leszáradást.

2009. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első beíró vagyok


Ja, azt elfelejtettem, hogy a táplálkozás nagyon fontos : ne egyél fűszeres ételeket, sem túl sóst, a sok csokoládé is állítólag pattanásokat okoz...


Amúgy nekem 18 (fiú) és 19 (lány) éves gyerekeim vannak, a fenti módszerrel soha nem voltak pattanásaik, szép tiszta a bőrük. :D


Segíthet még az ÉLESZTŐ (élelmiszerboltban kapható) is, naponta egyél meg belőle egy kis darabot (negyedét)...

2009. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

előszöris, bőrradír, alaposan.

aztán gőzölögtetek kamillás gőz alatt.

ezitén ha van vmi nagyonronda pattanésom, akkor fertőtlenített kézzel kinyomom.

majd tonik, és hidratáló vastagon.

aztán elmegyek aludni.

másnapra fele akkorák lesznek a pattanások.

ha ezt rendszeresen csinálod (nem mindennap) akkor egy idő után elég szép lehet a bőröd.

2009. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

a csokitól nem lesz pattanás.egyik ismerösöm egy hétig evett csokit és csokis cuccokat és nem történt semmi sem.

miért nem mész bőrgyógyászhoz én voltam és 90%ot javult. sotretet szedtem

2009. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
csak az ajakszáradás lép fel de megfelelő szájkrém segít
2009. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. okt. 2. 17:09
 7/7 A kérdező kommentje:
ha valaki tud még, írhat:D
2009. okt. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!