Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem áll mindenkinek jól...

Miért nem áll mindenkinek jól a raszta haj?

Figyelt kérdés
Azoknak a rasztásoknak akikkel eddig találkoztam, kivétel nélkül nagy egyenes orruk (olyan karakteres férfi) volt és mindegyik magas volt. Tudtok ellenpéldát mutatni, tényleg nem áll jól mindenkinek ez a stílus? Ja és még egy kérdés, akik raszta hajat viselnek, azok milyen munkakörben dolgozhatnak/milyen életük lehet, mert gondolom nem tűrik el ezt a hajviseletet egy irodában vagy ehhez hasonló helyeken.

2013. márc. 4. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nincs olyan haj, ami mindenkinek jól áll. A raszta főleg nem, nagyon sok rasztának ráadásul még igénytelen meg gusztustalan is. 5 évig voltam raszta (lány vagyok), sajnos Mo.-n marhára nem fogadják el sehol azt aki kiüt a tömegből, még a legszarabb munkahelyek nagy részéről is elküldtek, szóval ezzel a hajjal olyan álmaid ne nagyon legyenek, hogy karriert építesz valami elitebb munkahelyen, de még annak is örülj ha a teszkóba mehetsz pénztárosnak.
2013. márc. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a mi sulinkba jár egy srác, neki szőke raszta haja van, és szerintem nagyon jól áll neki. egyáltalán nincs nagy orra, inkább olyan egészen kisfiús pici orra van.

munkát tekintve nem tudom, balatonon megismertem egy nagyon kedves raszta pultost. bár balatonon mindenkit felvesznek, mert tényleg kevés a fizetés és napi 16 órákat dolgozik az ember. nem tudom. én még raszta nélkül is csak takarítói munkát kaptam...

2013. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert a napokban láttam egy 25 év körüli fekete hajú rasztás srácot, és ami nagyon meglepő volt, hogy egyáltalán nem látszott, hogy igénytelen lett volna a haja.
2013. márc. 4. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:

elég kevés az olyan akinek jól áll.

szerintem a zenei izlésük is nagyban beleszól a hajviseletükbe.

2013. márc. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Akkor itt az ellenpélda: Én. Alacsony lány vagyok hátközépig érő raszta hajjal.

Egyébként hogy kinek milyen haj áll jól, az abszolút változó. Munka tekintetében pedig...nos Magyarország nagy általánosságban tényleg nem az a hűűűde befogadó hely. Ennek ellenére én dolgoztam már az Apehban (igaz az csak diákmunka volt,de két évig ott voltam..és az osztályvezető teljesen odavolt a hajamért.), játékbolti eladóként, takarítóként...sőt voltam hitelügyintéző is egy műszaki áruházban. Bár az utóbbinál megszabták, hogy hogy gumizzam össze a hajam, hogy ne legyen annyira feltűnő...de végülis felvettek így is. :) Szóval mondhatom, hogy nem munkahely,és munkakör függvénye az egész, hanem hogy a főnök mennyire nyitott...

2013. márc. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kim Bo Mao ***** válasza:

Azoknak, akiknek kevés hajuk van nem áll jól, mert abból nem lehet túl sok tincset csinálni. Én és a párom is raszták vagyunk, és teljes életet élünk, de tény, hogy ha olyan környéken laksz, akkor megszólhatnak, belédköthetnek-nekünk volt ilyen a buszon, hogy 2 tipikus "miva geccca havve" fazon mondta hangosan, hogy "hogy én hoogy útálom a rasztákat b*zzmeg" meg böködték a székünket-, és ez azért van, mert az emberek 90% félre van informálva-de még a dread-esek is-, azt hiszik, hogy ha valaki raszta, akkor a kosztól áll össze a haja, nem mossa és füvezik. Pedig ez nem igaz. Mossuk a hajunkat heti kb. 2-3x.

A munkával kapcsolatban meg ismerősömnek le kellett vágnia a haját-programozó-mert megmondták a szemébe, hogy így nem veszik fel, csakha levágja a haját. Sok helyen nem fogadják el, de ha "modern-steril" (behorgolt, szabályos tincsek, amik általában copfban, vagy elegáns kontyban végződnek)akkor talán felvesznek. De a ruha is számít,(+férfiaknál az arcszőrzet). Egy rasztának, ahhoz hogy felvegyék sokkal elegánsabbnak, vagy pedánsabbnak látszódóan kell felöltöznie az összhatás érdekében.

2013. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!