Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek hogy a hajam...

Mit tegyek hogy a hajam egészségesebb legyen?

Figyelt kérdés

A hajam a mosás utáni napon sem túl szép, akkor nehezen kezelhető, száll és gubancosodik. A második napon pedig összetapad tincsekbe, csomós és össze-vissza áll.


Festem a hajam, festett hajra való sampont használok, nem szárítom mindég hajszárítóval, sokszor hagyom hogy magától száradjon meg.


Mit használjak és hogyan, mit tegyek, hogy szép és egészséges legyen?



2013. ápr. 5. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Pakolást, balzsamot, hajvégápolót használsz-e?
2013. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

egyiket se, lövésem sincs melyiket használjam

régen volt hogy használtam pakolást és nagyon elszúrtam a dolgot borzalmas állapotban lett tőle a hajam

2013. ápr. 5. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ó, így érthető. A festés sajnos nagyon roncsolja a hajszálakat, elengedhetetlen (lenne) a hajápoló használata, akár csak kúraszerűen is (a hajfestés utáni 2-3 hétben). Büdzséhez igazítani nem tudom az ajánlásokat, de tippnek jók lehetnek: Kérastase Bain Chroma Captive termékcsalád, Alterra (a Rossmann olcsó saját márkája) barackos hajbalzsam, Balea (DM saját márkája) Professional Oil Repair balzsam, Alverde Repair-Haarbutter mangós hajvaj (ezt nagyon ajánlom a hajtípusodra). A L'Oreal, Garnier Fructis termékeket viszont nagyon nem ajánlom. Ha egy ''alternatív'' megoldást szeretnél, akkor különösen ajánlom a Panthenol Spray-t hajra alkalmazva. (ugyan kicsit drága, 1500 Ft, de kevés is elég belőle, így hosszú távon gazdaságos) Ez egy gyógyszertárban beszerezhető szpré, ami eredetileg égési sérülésre, hámosításra, nyugtatásra és regenerálásra szolgál, de pont a gazdag összetétele miatt nagyon alkalmas szinte bárhova. Én már régóta használom, és még egy balzsam/pakolás/hajápoló sem csinált ilyet: csak úgy folynak ki a tincseim hajmosásnál a kezem közül, olyan puhák lesznek tőle. Pedig magamra ismertem a leírásodban, mert ugyan nem festem a hajam, de enélkül is elég macera van, illetve volt vele: göndör, könnyen kiszárad, formázhatatlan stb. De most már abszolút vállalható, gyorsan nő, könnyen fésülhető, puha és szép fénye van, de mégis megtartja az eredeti természetes göndörségét.

Használat utasítás(fontos!) =úgy érdemes használni, hogy miután alaposan kifésülöd a hajadat átvizezed langyos vízzel (a forró szárít), és először a hajápolót viszed fel. Így lehet a hajtőre is kenni, nem csak a hajvégekre. Az egészet fölkötöd egy csattal (ne törölközőbe tedd, mert az beszívja a pakolást) és fönt hagyod min. 15 percig, max. 30-ig. Ennél több ideig nem érdemes, mert ennyi idő alatt be kell, hogy szívja a hatóanyagokat. A hajápoló maradékát egy kis samponnal távolítsd el. A hajadat csavard ki törölközöbe jól, fésüld át és hagyd magától megszáradni. Nekem ez így hosszú távon nagyon bevált, sok sikert! :)

2013. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

Nem tudom pontosan de mintha azt szűrtem volna le a leírásodból, hogy száraz hajra ajánlottad a dolgokat, a hajolaj és hajvaj miatt is, de nekem (ezt elfelejtettem megemlíteni) inkább zsíros mint száraz.

2013. ápr. 5. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!