Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Levágassam a hajamat?

Levágassam a hajamat?

Figyelt kérdés

Szeretem a hajamat, erős, vastag szálú, nem töredezik, nincs vele semmi baj. Nemrég fokozatosra vágattam, vagyis alul meghagytam hosszúra (kb hátközépig ér), felül meg kb az állam vonaláig ér. Tetszett, örültem neki, de most egyre inkább azt szeretném, hogy egységes hosszúságú legyen. Persze az lnne a legjobb, ha ez az egységes hossz az alsó tincsek hossza lenne, szóval z egész a hátam közepéig érne, de azt ugye nem lehet. Szóval gondoltam rá, hogy levágatom az egészet állig érőre, aztán majd onnan megnő. Feltűztem olyanra a hajamat, nem áll rosszul, sőt, de mivel már több, mint 6 éve növesztgetem a hajam, eléggé megviselne szerintem, ha elveszteném :(. Legutóbb 10 évesen vágattam le a hajam ilyen "drasztikusan", aztán örültem, hogy így megnőtt. Azt, hogy mondjuk 1 hétre àllig érőnek hordom, ugye nem lehet :D... Szóval, lányok, hölgyek, milyen tapasztalataitok vannak? Érdemes levágnom, még ha félek is, hogy hiányozni fog?

16/l



2013. ápr. 6. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt alaposan meg kell gondolni. Nekem is még 10 éves koromban le lett vágva, és amikor lenőtt az államig, akkor se tetszett. Soha többé nem akartam levágatni rövidre! Ezért jó pár éven át növesztgettem a hajam (nagyon lassan nőtt), és 13 évesen ,amikor már mell alá ért, kicsit meguntam és elmentünk fodrászhoz. Mondtuk neki, hogy vágja le lépcsőzetesen és még -5 centit. Amikor végzett nem tetszett az eredmény, ezért mondtam neki, hogy "javítsa ki". A végén 20 cm-rel rövidebb hajjal mentem haza, de meglepő módon tetszett, és azóta is így hordom a hajam. :D
2013. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg jól át kell ezt gondolni, mert nem nő vissza olyan hamar hosszúra a haj.

Én évekkel ezelőtt meguntam, hogy mindig ugyanolyan, snassz, egyszerű a hajam és levágattam. Akkor nagyon durván dús volt, ritkítás nélkül semmi normális fazon nem lehetett vágni, így végül meg lett ritkítva és lépcsőzetesre lett vágva. A leghosszabb rész a vállam alá, a legrövidebb pedig kb. a fülemig ért. Nagyon jól nézett ki, jól is állt és már majdnem 4 éve ilyen stílusú a hajam.


Most már unom, változásra vágyom, szeretnék hosszú, dús hajat. Növesztem a hajam, szóval most már a legrövidebb rész ér kb. a vállam fölé, de félek levágatni, úgyhogy még növesztem. A leghosszabb rész most ér a hátam közepéig.

Jövőhéten megyek fodrászhoz, de csak a végéből vágatni egy kicsit, felfrissíteni a hajam. Ha majd nő még akkor levágatom egyforma hosszúságúra. De ennyire rövidre nem szeretném levágatni, ezért inkább várok még vele egy kicsit.

Szerintem tedd ezt te is. Pár hónap alatt nőhet 5-6 centit a hajad, és akkor már annyival hosszabbra lenne hagyva a hajad. Azért ez csak jobban hangzik, mint a állig érő, nem? :)

18/L

2013. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vágasd le, ha már ennyire félsz attól, hogy hiányozni fog, mert nagyon megfogod bánni. Én is így jártam.. Hagyd megnőni a hajad, hogy mindenhol ugyanakkora legyen, ha pedig nem tetszik úgy, ahogy le van vágva, akkor tűzd fel úgy, ahogy írtad, hogy rövidnek tűnjön..
2013. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Le ne vágasd max csak a végéből kell néha mindig legalább heti egyszer kétszer hajat mosok kit érdekel a divat a divat a hülyéknek való amúgy meg engem mindig piszkáltak a hajam miatt mikor rövid hajam volt fru frum volt akkor abba kötöttek bele mikor rövid hajam volt fru fru nélkül mert épp le volt vágva akkor abba kötöttek bele 2007 tavaszán megnövesztettem a hajam félhosszúra hosszúra egyenes vállig érő dús hajam van volt már hát közepig érő is 2008-2009-es tanévben 3-dik gimis koromban tehát az általános iskolában meg a gimiben megállás nélkül osztálytársaim az évfolyamtársaim illetve más osztályokból való kötekedő bunkó nagypofájú emberek meg a bunkó szüleim is minden egyes áldott nap szóvá teszik a nagyanyámról nem is beszélve sose értetem miért piszkálnak csöndes vissza huzockodó srác vagyok mindig piszkáltak rohadtul idegesített de nem vágattam le a hajam mert én így érzem jól magam a bőrömben minden zenét meghallgatok de a legközelebb a rock és metál zene áll legközelebb hozzám az istenért sem vágatnám le rövidre a hajam amúgy meg mindenki sokkal jobban néz ki fél hosszú hajjal hosszú hajjal raszta hajjal csikófarokba összekötött hajjal frufruval hátra fésült hajjal mint kopasz pár mm-es hajjal rövid zselézett tüsi hajjal.Remélem nem vágattad le a hajad vagy ha igen növeszd vissza aki meg bunkóskodik nagyképűsködik annak nyugodtan húzz be neki üss állj ki magadért ne tűrd nem szabad hagyni egy fiú aki meg nem fogadja el a hajad azt szard le nagy ívben.26/f metalhead
2018. febr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!