Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi időnként, és mennyi...

Mennyi időnként, és mennyi időre ajánlatos szoliba menni?

Figyelt kérdés
hétfőn voltam 6 percet, (szinte semmit nem barnultam) ma (szerdán) megint voltam 6 percre már egy kicsit halványan látszódik valami. Ha pénteken megyek megint 6 percre az nem túl sok egy héten? Mikor mehetek 12 percre? 16/L

2013. ápr. 17. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Már az első 6 perc is sok volt.


18 alatt be se kellett volna engedniük, ugyanis jogszabályba ütközik.

2013. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tényleg jogszabálya ütközik,amúgy ha bőrrákos akarsz lenni nyugodtan járhatsz ilyen időközönként

nem ártana beszélgetned egy bőrgyógyásszal hogy miért is nem jó gyakran szoliba járni

2013. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem ezt a szolizást... akkor már ott a Nap

Semennyire sem ajánlatos, és ha valaki azért nem menne napozni,mert az UV sugárzás meg egyebek, hát a szoli van olyan káros. Szóval én semmiképp sem ajánlom,de te tudod :D

2013. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16 évesen nem szabad szoliba járni. Máskor sem kéne ugyan. Bőrrákod lesz, vagy kiszáradt bőrű, ronda ráncos leszel tőle... mire jó ez? 20 évesen olyan leszel mintha 40 lennél ha így folytatod.
2013. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Hetente 12 percet szolizz, ennyi bőven elég, hogy szép színed legyen. Én 15 éves korom óta járok szolizni heti rendszerességgel. Most 30 vagyok, gyönyörű a bőröm, egyetlen ráncom sincs. A napra meg allergiás vagyok. Ha mértéket tartasz az égvilágon semmi de semmi bajod nem lesz a szolitól! Engem anyukám vitt el először, mert fehér bőrrel úgy néztem ki, mint aki beteg.
2013. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én is allergiás vagyok a napra:) szerintem ha szombaton még elmegyek semmi bajom nem lesz.
2013. ápr. 18. 19:10
 7/8 A kérdező kommentje:
ja és azoknak akik ellenzik a szolit: nem akarok folyamatosan járni, csak most egy kis ideig hogy nyárra szép színem legyen...
2013. ápr. 18. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:

És csak most, idén nyárra akarsz jó színt?

Jövő nyáron már nem is?

Legközelebb már télen is eszedbe jut majd, hogy jó lenne egy kis szín... és így tovább.


Észre sem veszed és máris folyamatosan jársz.

Mindegy is, mert már 1 alkalom is sok.


Tudományosan igazolt tény, hogy a szolárium megemeli a bőrrák kockázatát.

És az is bizonyítást nyert, hogy minél fiatalabb valaki, annál nagyobb veszélynek teszi ki magát.


A felnőtteket nem lehet eltiltani semmi ilyesmitől. Úgy tesznek kárt magukban, ahogy akarnak, amíg ezzel nem ártanak másoknak.

A gyerekekre viszont más szabályok vonatkoznak.

Éppen ezért tiltották be az egész EU-ban, hogy 18 év alatt szoláriumozni lehessen.


Elég nagy szégyen, hogy nagy ívből tesznek a szabályozásra, és engedik, hogy beteggé tedd magad.

2013. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!