Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire leszek ráncos, ha...

Mennyire leszek ráncos, ha nem használok méregdrága krémeket 35-38-40 éves koromra?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 02:36
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Akkor leszel ráncos,ha használod őket.Régen sem használtak mindenféle kenceficét,és mégis szebb volt az arcbőrük,mint a mostani 40 éveseknek!
2009. szept. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a drága (márkás) "csodakrémek" nem használnak igazán. Úgy vettem észre, hogy aki életében nem napozta agyon magát, annak sokkal szebb marad az arcbőre idősebb korára...Ez már legalább fél siker!
2009. szept. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van!

Ha soha nem napozol, gyönyörű marad a bőröd!

Ez biztos, onnan tudom biztosra a különbséget, hogy tegnap előtt a mamámnak megnéztem a karját a dekoltázsát ahol kegyetlen barna volt (ugye mindig nap érte) és iszonyú ráncos, és száraz a bőre.

A hasán és ahol nem éri a nap, ott fehér és egy kis ránc sincs rajta!

sajnos én elrontottam a bőröm, 27 vagyok és sokat napoztam szeplősödött a hátam is. De már nem fogok napozni, főleg nem arcra és karra és dekoltázsra nem!!!!

Nem vagyok még ráncos, ami előnyös lehet:

-zsíros, olajos bőr

-soha ne napozz, vagy ritkán és keveset fényvédőkrémet kenj mindig a bőrödre!

-genetika


Ami hátrány:

-évi napozás, szolárium

-száraz-víz hiányos bőr

dohányzás, alkohol és egyéb egészségtelen szokások (bulik)

-kialvatlanság!!!!


Hiába az arckrém, ha ezt nem tartod be!!!!!

az egyik ffi ismerősöm 46 éves nem iszik, nem dohányzik, alszik, egészségesen él, nem napozik és 15 évet letagadhat!!!!

Ja és keni az arcát a gyógyszertárban kapható sima hidratáló krémmel!

Kenegesd te is, mert kell a bőrnek jót tesz, de az életviteled a befolyásoló.

Remélem tudtam segíteni:D

L/27

2009. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha teljesen egészségesen táplálkozol, minden létfontosságú anyagot megadsz a testednek a megfelelő mennyiségben, tehát nem minimális vitamint mondjuk a műtrágyás tápanyag nélküli zöldségekből, hanem többet, és nem eszel olyant, ami egészségtelen lenne - répacukor, fehérliszt, alkohol, cigi, egyebek, akkor gyönyörű bőröd lesz idős korodban is. Ha nem tudod ezt biztosítani, akkor legalább a megfelelő krémet kell választani, aminek az összetevői kizárólag természetes alapanyagokból vannak. De ne dőlj be, mert kismillió cég azzal reklámozza magát, hogy "a természet erejével"... de ha nem dőlsz be, akkor megfordítod a dobozt, elolvasod mi van benne, és ha nem növények neveit találod, vagy más természetes összetevőket, hanem van köztük vegyszer is (neten utána tudsz nézni, mi micsoda), akkor attól a krémtől csak rosszabb lesz a bőröd. Másrészt amiben glicerin van, az a következőképpen működik: bekened, először felveszi a levegőből a vizet. De mivel nagyon kevés víz van a levegőben, azt pillanatok alatt megköti, a továbbiakban pedig a bőröd alsó rétegeiből kivonja a vizet, hogy felül puha legyen. Ennek következtében hamarosan felül is kiszárad, így újabb adag glicerines krémre lesz szükséged, ami azt az érzést nyújtja, mintha jól megtelíteni vízzel, valójában pedig kiszárítja. Ezáltal függővé válsz tőle. Én is így jártam, egyszer el kezdtem használni egy ilyen krémet a kezemre, majd egyre gyakrabban kellett. Azt hittem, nem a krémmel van a hiba, hanem a bőrömmel. 6 évig használtam. Eleinte hetente kellett, aztán naponta, aztán naponta 2x, mígy végül óránként, mert annyira kiszárította. Ha nem kentem, olyan volt, mint a papír, elvesztettem a tapintásomat, bármit megfogtam csukott szemmel, nem ismertem fel, mit fogok, olyan száraz volt. És azonnal kisebesedett. Ez az idős korban ráncokat jobban előidéz. Aztán úgy álltam le a krémmel, mikor megtudtam, hogy attól szárad ki a kezem, hogy mindig csurom vizesen kentem be a kezemet, és egyre ritkábban. 3 napig minden este, majd egy hét múlva, majd két hét múlva kellett megint, majd 1 hónap, és elhagytam. Azóta egyáltalán nem száraz a kezem. És nem kenem semmivel. Fél éve nem használom. Szóval az ilyen krémek valójában idős sokkal ráncosabbá tehetnek. Ha nem hiszed, nézz utána egy kémiakönyvben.
2009. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!