Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet valami probléma, ha...

Lehet valami probléma, ha sebésszel kivágatom az anyajegyeimet?

Figyelt kérdés
pl. nem rákosodhat el??

2013. máj. 4. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
ha szakszerűen megcsinálja, le fertőtleníti, vigyázol rá, akkor nem. Anyukámnak is kivágták egy nagy anyajegyét és nem lett semmi baja. El járt ellenőrző vizsgálatokra és kész. :)
2013. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fejemről kb. 5-öt vágtak ki. (Borotvált kopasz akartam lenni.) Probléma mindennel lehet. Nyilván van rá esély, hogy elrákosodik, de ha ott marad, akkor is.. Szóval hajrá. Én csak az bánom, hogy nem mentem hamarabb a sebészhez. :)
2013. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem bőrklinikán szedtek le 3mat. 10 perc alatt megvolt helyi érzéstelenítéssel. Kicsit meg kell kenni a dokit, mert nem mindegyik varr igényesen, nekem így is 3-ból 1 lett csúnya, látszik a sebhely. Meg attól is függ, hogyan varrasodsz. Arcomról csak plasztikai sebésszel szedetnék le.
2013. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem nem rég szedték le a szemölcsömet, még látszik a heg nem tudom hogy el e fog múlni teljesen tesómnak az arcárol szedték le neki kb már nem látszik ott biztos pontosabb volt az orvos(ugyan az csinálta neki is ugyan akkor) mondjuk nekem nagyon nagyon voltak, szerintem ha otthagyod nagyobb az esélye h elrákosodik mintha leszedeted úgyh hajráá (bár nekem nagyon rossz élmény volt, írtózom a tűtől és nem is egy szurit adtak a helyi érzéstelenítés miatt, félúton majdnem rosszul lettem pedig max5 percig tartott amíg a kettőt leszedték:) )
2013. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit leszednek, az nem tud elrákosodni. Ha a rákosat otthagyják, az meg el fog rákosodni. Olyan hülyeségeket találnak ki néha az emberek... nem attól lesz vki bőrrákos, hogy leszedeti, hanem a melanómásokkal előfordulhat, hogy mire eltávolításra kerül a rákos anyajegyük már szó szerint legyökerezett, és szanaszét terjedt!!


Nekem a nyakamról és a lágyékomból szedtek le egyet-egyet, egy szuszra. Nem szikével, hanem elektro-sebészeti úton. Bementem, papírok, suska, vetkőzés, Urszula, érzéstelenítő, percek alatt leszedik (nem érezni), majd letapasztják, és mehetsz. Nem fáj a heg, csak kicsit disznópörzsölés szagod lesz utána.


Ez a módszer a lézeres leégetés (tudni illik azzal csak azt lehet) és a késes kimetszés előnyeit egyesíti:

-nincs vérzés, nem kell varrni, mégis

-lehetséges a levágott növendéket szövettani vizsgálatra küldeni, hisz csak kissé sérül.


Én Dr. Dömötör Gábornál voltam az Ars Medica-ban, de őt NEM AJÁNLOM! Annak ellenére, hogy drága volt, iszonyat futószalagszerűen kezelik ott az embert. Az asszisztenseivel meg úgy bánik a betegek előtt, mint a kutyákkal. Az orvos türelmetlen, csak minél hamarabb minél több embert le tudjon darálni...


Szakmailag is van bizony kivetni valóm: mivel ő nem ajánlott semmit (egyvalamit akart volna, de nem jutott eszébe a készítmény neve), műtét után nem kenegettem semmivel a felületet, nehogy az legyen, hogy miattam nem halványodott el és olvadt bele a bőrbe.

Ő azt javasolta, a pörktől minél hamarabb nyugodtan megválhatok. Ezzel viszont vitába szállnék.


Ha leszeded, elkezd száradni a seb, és elkezd intenzíven gyógyulni (bőr helyett kötőszövet képződik = hegesedik). Ezt a száradást akadályozzák meg a szilikonos gélek, amiket minél hamarabb el kell kezdeni alkalmazni, de CSAK MIUTNÁN MÁR NEM VÁLADÉKOZIK.

Egyszó, mint száz, nem használtam semmit, elkezdett hipertrófiás hegesedni (nem bőr képződött, hanem hegszövet). Visszamentem hozzá, beadott 5000-ért valami szteroidot a hegbe, az meg visszarohadt.


Az ígéretekkel ellentétben (hiába fehér bőrrel mentem) nem halványodott el, nem lett a pirosból bőrszín-szerű. Sőt, még nagyon sokáig nem.


A lényeg:

1) rádiófrekvenciás késsel vágasd ki

2) amilyen hamar már lehet, kezdd el szilikonos hegkezelő géllel kenegetni (van belőlük olcsóbb fajta is)

3) nyáron vehetsz UV védőset is, vagy simán naptejet a gélre (úgy,hogy ne töröld le a gélt vele), esetleg ragtapaszt.


A szilikonos gél légáteresztő, de a nedvességet visszatartja. Ha rákensz valamit, akkor már nem biztos,hogy légáteresztő lesz.


23/F

2013. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem bőrgyógyász javasolta, hogy melyik anyajegyek lehetnek veszélyesek és kellene eltávolítani. Ezeket mind kimetszették. Ilyenkor azért jobb metszeni, mint leégetni, mert elküldik szövettanra és ha tényleg veszélyesek voltak, az egyből kiderül és fokozottabban figyelik az anyajegyek változását. Engem anno a 10 perces beavatkozásra 3 napig bent akartak tartani, csak hogy megkapják utánam a kórházban a fejpénzt. Pénzt adtunk a dokinak, hogy csinálja meg 1 nap alatt, meg is lett, de épp hogy összefércelt, az egyik elég csúnyán gyógyult be.


Nekem rengeteg anyajegyem van, de csak azt szedetném le, amelyik problémás lehet a későbbiekben. Ha már levették az anyajegyet, az már nemrákosodhat el, max heg lesz a helyén.

2013. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Félreértés ne essék: elektrosebészetnél (rádiófrekvenciás "szike", wolfram hurok) is lehet szövettani vizsgálatra küldeni a kimetszett részt.

Szikével vagy árammal, de minden esetben kérj szövettani vizsgálatot!

[Amúgy a rádiófrekvenciás eszköz is elektrosebészeti eszköz, csak azzal mégfinomabban lehet dolgozni, pörkösödés nélkül.)


Aminél nem lehet ilyen vizsgálatot kérni, az a lézer. Mert ahogy fentebb is írtam, az leégeti a kinövést.

2013. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!