Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkébb hajra ez a módszer...

Szőkébb hajra ez a módszer beválna?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eredetileg hamvas középszőke hajam volt soha nem volt még festve elég hosszú, derékig ér. Két napja befestettem itthon garnier color naturals extra világos hamvasszőkével (111), mindent a leírtak szerint csináltam, nagyon szép színe lett, de tényleg, csak egy gond van vele, hogy nem elég szőke, jóval világosabb az tény mint eredetileg volt, de én úgy 1-2 árnyalattal szőkébbet akartam mint a mostani állapot. Egyébként 4 doboz festék kellett. Kérdésem, hogy mi lenne, ha vennék szőkítőport és az összekevert festékbe belekevernék kicsit a követező alkalommal? Világosabb lenne? Vagy nem ajánlatos mert esetleg valami hihetetlen égési reakciót vált ez a metódus ki és felgyullad a hajam? :D Ez persze csak vicc. De szőkébb lenne így? Vagy talán vegyek valamiféle nagyobb százalékú hidrogént? Ötletek? :) Válaszokat előre is köszi!
2013. máj. 12. 10:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy ötletem támadt, esetleg belekevernék a 3-4 doboznyi extra világos hamvasszőke festék-keverékbe garnier E-0 - kiszőkítőt? Persze nem nagyon sokat. Mondjuk éppen egy vagy fél tubust?
2013. máj. 12. 10:40
 2/6 anonim válasza:
Reakció lephet közben, tönkre teheti a hajadat..
2013. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, és ha esetleg elsőként csak a kiszőkítőt használnám, nem nagyon sok ideig hagynám rajta, éppenogy addig, hogy 1-2 árnyalattal világosabb legyen és utána használnám a festéket?
2013. máj. 12. 10:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Szép hosszú lehet a hajad, ha négy doboz festék kellett. Ennyi pénzből már fodrász is megoldotta volna, és nem kellene otthon kísérletezned.

Hajfestékkel nem lehet világosítani a hajon, tehát most már hiába kensz világosabbat. Szőkítőport nem szoktak hajfestékbe kenni, mert más kémiai folyamat megy végbe a két eljárás során, és egymás hatását kiütik, akadályozzák, szóval felesleges.

Ha most leszívatod a hajad (szóval szőkítővel próbálsz világosítani rajta), a felkent festékeket eltünteted, tehát kidobtad az ablakon. A világosítás után újra be kell kenned festékkel vagy színezővel, ez újabb négy doboz anyag.

Azt tudni kell, hogy a hamvas árnyalatok sötétebbnek látszanak, mint az ugyanolyan színmélységű meleg színek.

Ami még megoldás lehet: fodrásszal szőke melírcsíkokat beletetetni.

2013. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia! Először is köszi a választ :) Tudom, hogy festékkel nem lehet világosítani, de gondolom a szőke hajfestékben, legalábbis a boltiban van azért hidrogén. Vagy rosszul sejtem? Hiszen lehet olyat kapni amit ha megfelelő ideig rajtahagysz tényleg nagyon világosat csinál. Igaz, hogy fodrásszal is meg lehetett volna oldani, igazából fodrászhoz akartam menni, csak az ismerősünk, aki fodrász azt ajánlotta, mivel elég világosat akartam, hogy inkább ne szívassam le és festessem be nyár előtt mert a nap hatására szét fog égni és szalma hatása lesz. Ezért gondoltam hátha valami isteni csoda folytán ez az otthoni módszer beválik majd. Igazából nem is tudom mit gondoltam.. :D tényleg nem tudom megmagyarázni... Az nem lenne baj ha újra 4 doboz festék kell egyébként. Mostmár mindegy. Aztán lehet, hogy békén hagyom és majd a nap szívja egy kicsit és ősszel pedig elmegyek fodrászhoz. De tényleg szeretnék nyárra szőkébb hajat csak annyira nincs ötletem, hogy most mit csináljak hagyjam vagy nem is tudom...
2013. máj. 12. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg jobban jársz, ha vársz, mert világosodhat. A nap meggyötri a hajat, épp ezért vigyázni is kell rá, mert könnyen kiszárítja, sprőddé teszi. Most is azt tanácsolom, mint előbb, hogy vékony, sűrű melírral világosítani lehet, aztán hamvas színezővel bekenni, hogy szép árnyalata legyen.
2013. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!