Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit EGYEK hogy ne legyek...

Mit EGYEK hogy ne legyek pattanásos?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy mit nem szabad enni (zsíros, olajos ételek, gyorskaják, zacskós ételek stb.)de mi az amit akkor lehet enni? Hogy nézzen ki egy napi étrendem?

Sokat segítene, ha írnátok nekem néhány példát, hogy pl mit lehet enni reggelire, ebédre, vacsorára és az étkezések között, nasinak.

Köszi annak aki ír. :)



2013. máj. 25. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

én nem nagyon figyelek arra hogy mit eszek,úgyhogy étrendet nem tudok mondani,csak annyit hogy egyél élesztőt

hetente 2-3 csipetnyi és elmúlnak a pattanások,a hajad és a körmöd is erősebb lesz

(sima élesztőre gondolok,a por nem jó)

2013. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes sok zöldséget,gyümölcsöt fogyasztani.Sok tejterméket,joghurtot,kefírt.
2013. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyulladt pattanásos a bőröd, érdemes a tejterméket is elhagyni egy ideig (1-2 hónap) vagy legalább csökkenteni a mennyiségét.

Reggeli: Alma/banán+sok víz/gyógytea+ esetleg valamilyen szendvics teljes kiőrlésű kenyérből mondjuk felvágottal vagy egy szelet csirkemellel, hallal, stb és salátával/uborkálval/paradicsommal

Tízórai: szintén ehetsz ugyanolyan szendvicset és gyümölcsöket, ha nassolni van kedved inkább akkor szárított gyümölcsök vagy extrudált bio kölesgolyó (elvileg a köles jót tesz a bőrnek) van több boltban is (tesco, dm, rossmann, bioboltok) és több ízben is.

Ebéd: Én mindig csirkét vagy halat ajánlok salátával vagy barna rizzsel, de ha nem szereted a köreteket, egykét szelet teljes kiőrlésű kenyér, vagy (nem sült) krumpli is jó.

Uzsonna:mindenképp legyen benne valamilyen gyömölcs: eper, körte, alma, de esetleg ha kibírod, elrághatsz 1-2 répát is:) Ha ez nem elég, akkor vannak ilyen tönkölybúzás ropik, vagy a kölesgolyó nasinak:)Ha édességre vágysz, süssetek kölesből sütit, baromi finom:D vagy sima süti is megteszi ha cukor helyett méz/xilit/barna cukor (bár az utolsó nem a legjobb, de az elmegy kategória)

Vacsora: Este is mehet saláta vagy bármilyen gyümölcs/zöldség, de ha főztök akkor egy kis tészta nem árthat:) Ha nincs sok időd, akkor csinálhatsz melegszendvicset

2013. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok kifelejtettem: ha nincs gyulladt pattanásod, akkor tejterméket természetesen ehetsz:)
2013. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bazsikahh ***** válasza:
100%
#1 kérdező: az élesztőt csak úgy magában?
2013. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!