Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros bőrtípussal milyen...

Zsíros bőrtípussal milyen ételeket ehetek?

Figyelt kérdés
Sajnos a sárgarépán és a kovászos uborkán kívül nem szeretem a zöldségeket, a gyümölcsök közül mindent megeszek,a tejtermékeket is szeretem,a húst nagyon szeretem,viszont a halat nem. Sajnos az édességeket nagyon szeretem,az jó ha helyettük olajos magvas nyalánkságot eszem? (Napraforgó,mazsola,szezámmag,földimogyoró,zabpehely,mogyoró és ez egy vékony karamell lapon van kis korongokként)

2013. jún. 2. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék!
2013. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól beletaláltál. Olajos magvakat kerüld, mert pattanásos lesz tőle a bőröd. Szépen felsoroltad, hogy miket nem ehetsz!

Zöldség, gyümölcs, hús, hal, ezeket lehet. Úgy hallottam, hogy a tejtermékektől is zsírosodik a bőr.

2013. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja meg a nagyon fűszeres ételeket kerüld. Én egyszer ettem valami nagyon fűszeres kaját és olyan sok pattanás kijött rajtam, hogy hetekig nem múlt el. Dióval szintén ez a helyzet. Azóta ezeket messziről kerülöm.
2013. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Sok étel fokozza a zsíros bőr tüneteit. Ha étrendedben csökkented ezek mennyiségét, akkor a bőröd is tisztább lesz! A következő ételek okozhatnak problémát: olajos magvak, olajban sült ételek, csokoládé, alkohol."
2013. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még valami:


[link]

2013. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A tejet mindenképpen kerüld! Van benne egy IGF nevű hormon (Inzulinszerű Növekedési Faktor), ami nagymértékben fokozza a faggyúmirigyek termelését, tehát elzsírosodik a bőröd.

Továbbá az olajat és az olajos magvakat is kerüld, mert a bennük lévő Omega-6 zsírsav olyan mértékben fokozza a gyulladást, hogy az arcod tiszta pattanás lesz.

Egy kis off: A pattanás akkor keletkezik, amikor kamaszkorban a bőr faggyúmirigyei beindulnak, termelnek mint állat, és amikor ez a faggyúmirigy bedugul, felgyülemlik a faggyú,ez a mitesszer.

Viszont a bőrben él egy properobacterium acnes (bocsi ha rosszul írtam) nevű baktérium, és ez okozza a gyulladást(ez a pattanás vagy akne), ami elég kellemetlen anélkül is, hogy tejjel és olajjal fokoznád. Továbbá kerüld a cukros, lisztes ételeket, mert ezek beindítják az IGF termelést(nagy inzulinlöket miatt, amit ezek az ételek okoznak).

Remélem segítettem! :)

2013. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én már megjártam a poklok poklát, semmiképpen se egyél pizzát, sült krumpit, cukros üdítőket, pl: cola . Egyébként én az iszap pakolást akarom kipróbálni mert az állítólag jó igaz nekem csak az orromra meg az államra. én kipróbáltam ezt és nagyon jól levitte a nagyobb pattanásaimat: [link] a legallján van:)
2013. jún. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!