Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 5 évig feketére és sötétbarnár...

5 évig feketére és sötétbarnára festett hajam szeretném kivilágosítani. Fodrászhoz nem megyek, mindenképpen itthon akarom megoldani, pontosan milyen termékkel és hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Az eredeti hajszínem világos barnás-szőkés, alapjában véve vöröses árnyalatú, szóval tuti rezes szőke lenne az első világosítás után. A fenekemig ér, levágni nem fogom, de ki akarom belőle szedni itthon magamnak a fekete festéket. Viszont már van kb.10 centis hajlenövésem.


Idáig a Loreal Castingot használtam, nem rég keresgéltem és a Syoss Lighteners világosítókra találtam, illetve a Garnier Olia hajfestékkel vajon sikerülne?


Milyen hajfestékkel vagy világosítóval csináljam??

Gondolom először kiszőkítés, utána fessem arra a színre, ami a legjobban hasonlít az eredetire?

De a lenövéssel mit kezdjek, hogy ne legyen átmenetes?


Akinek van tapasztalata ezekkel a termékekkel, vagy aki csinált már ilyet kérem adjon tanácsot!


Köszönöm. :)



2013. jún. 11. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szőkítés nem játék. Ha nem akarod tönkrevágni a hajadat, akkor menj el egy fodrászhoz. Annyi pénzt megér a hajad, hidd el.

Még így is necces a dolog egyébként. Nekem is világos szőkésbarna volt a hajam és csokibarnára, mogyoróbarnára festettem. Aztán vissza akartam csinálni és mondta a fodrász, hogy semmiképp nem akarná kiszőkíteni a hajam(amit ugye aztán befest az eredeti színre és majd szépen észrevétlenül lenő), mert teljesen tönkretette volna a hajam. Ezért aztán mindig világosabbra festettük. Ledobta a hajam a festéket.

Aztán azért közben fakult is mindig a festék, és most épp növesztem le, szerencsére annyira már nem látszik, mert már eléggé lenőtt ahhoz, hogy normálisan nézzen ki. Mintha két színű lenne a hajam.


Szóval a szőkítés így sem egyszerű, fizesd meg az árát, különben a hajad bánja.

2013. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Pedig ha szőkíted, le fog törni a vége.

Szerintem sokkal szebb egy mondjuk hátközépig érő, egészséges haj, mint seggig érő seprű.


Én nagyon sokat festem a hajam, minden színről mindenre, de ha ilyen hosszú lenne, vagy nem festeném, vagy pár centit levágnék.


Egyébként a Palette-es szőkítőt szoktam használni, Intensive Color Creme E20.

2013. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ekkora hajat lehet, hogy fodrász sem vállalna...

Ha mindenképpen otthon akarsz ilyen nagy munkába belekezdeni, akkor inkább válaszd a színleszedőt. DM-ben kb. 3500 forint (valószínű, hogy egy doboz elég sem lesz) a Colour B4 nevű szer, ez nem teszi tönkre a hajat. Ha szőkítőporral próbálkozol, garantált lesz a foltos, tarka hajkorona, amivel aztán a fodrász sem fog tudni mit kezdeni, ill. csak nagyon nagy munkával tudja helyrehozni.

2013. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hozzá kell tennem mindig a Loreal Castinggal volt festve, a sötét barna és fekete színnel.

Ez csak hajszínező, nem tudom vajon ez a Colour B4 festékeltávolító leszedné valóban??

Gondolom csak többszöri kezelésre...

2013. jún. 11. 13:45
 5/8 anonim válasza:

Szia! Egy éve hasonló dilemmában voltam én is, kb 5 centis lenövéssel és lapockáig érő hajjal. Nem tudom kezdtél-e a bejegyzés óta valamit a hajaddal de leírom én hogy jártam.

A sötétbarna, már inkább fekete hajamat szerettem volna világos barnára felhozni, szintén Castinggal volt festve előtte (nem is igen használtam más festéket eddig).

Talán a dm-ben vettem meg a Syoss egyik szőkítő poros festékét (nem emlékszem pontosan hányasat). Én nem mertem rákenni egyedül, úgyhogy egy barátnőmet kértem meg rá, az eredmény pedig a lenövésnél egy szép szőke, a festett résznél pedig vöröses hajszín lett. Erre kentük aztán fel a Casting 6-os árnyalatú festékét, ami kicsit sötétebb színűre fogta be ugyan, mint gondoltam, de határozottan egy szép barna lett belőle. Először persze még látszott a lenövés és a festett rész között a különbség és volt egy vöröses beütése, de pár hajfestés után szépen össze mosódott, egy fél év elteltével pedig a vörös is eltűnt. A műveletet persze (Casting ide vagy oda) megviselte a hajamat, ami eleve nem volt már túl egészséges akkor. Én ezt úgy küszöböltem ki, hogy előtte három héttel és utána is még jó ideig kókusz,-és ricinus olaj keverékéből heti kétszer kapott egy jó pár órás pakolást. Nyár végére szépen rendbe is jött, akkor egy jó 2-3 centit vissza vágattam belőle és azóta is makk egészséges!

Remélem még tudtam segíteni! :)

2013. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hogy leírtad a tapasztalatod! :)

Még nem jutottam el a hajfestésig, de nézegettem a Syoss Lighteners hajvilágosítót, ami a legerősebb a 13-as azt hiszem. Szerintem abból veszek vagy 3 dobozzal, mert nekem a fenekemig ér a hajam, és bekenem...

Utána meg a szokásos Casting hajszínezővel, felviszem az eredetihez leginkább hasonló árnyalatot. Én is remélem, ha néhány hónap eltelik, akkor egybe mosódna majd a különbség, és akkor már nem fog látszani a vöröses rész, ha lesz egyáltalán.

Idáig a Casting nekem nem rontott a hajam állapotán, mondjuk én argán olajjal kezelem itthon...

Hátha most az eredetihez való visszatérésnél is bejön a megszokott festékem... :)

2013. jún. 25. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Három doboz szőkítő, meg három hajszínező...ebből a pénzből nem találnál a környékeden szakembert? Mert ha sikerül tiszta foltosra csinálni a világosítást, akkor nagyon el leszel keseredve...

Még valami: a lenövést tisztára felesleges a szőkítővel bekenni!

2013. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Világosítást KIZÁRÓLAG FODRÁSSZAL!!! És még közülük sem mindenki csinálja jól sajnos. Az én hajamat fodrász tette tönkre nem megfelelően kivitelezett szőkítéssel. Ezzel kell a legjobban vigyázni.
2014. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!