Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás utáni kipattogzá...

Borotválkozás utáni kipattogzás (nem intim), fájó borotválás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A problémám az, hogy a lábszáram nagyon csúnyán kipattog borotválkozás után, kis vérző pöttyök jelennek meg. Mindig kádban borotválkozok,jól felpuhított bőrrel,de még így is előfordul,hogy szó szerint fáj, ahogy végighúzom a lábamon a borotvát. Mindent kipróbáltam már: borotvazselé/hab,ápoló krém, hintőpor, teafaszappan, arcszesz,stb. egyik sem segített. Mit ajánlanátok?


2013. jún. 13. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát nekem ezen egy dolog segített: rendszeres borotválkozás.


Én előtte főleg epiláltam, és amikor nem volt rá időm, akkor 2-3 hetente egyszer gyorsan borotválkoztam. Ilyenkor mindig fájt, kipattogott tőle. Mára átálltam teljesen a borotválkozásra, és pár hónap után teljesen problémamentes lett.

2013. jún. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem tudom 2naponta borotválni a lábam, mert rohadtul fáj...tényleg, nem az én fájdalomküszöböm alacsony, de sírni tudnk,annyira fáj, utána pedig undorító. és ha a sebes lábamra újra és újra rámennék,azzal se lenne jobb..
2013. jún. 13. 12:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy életlen a borotva?

Szoktál utána hidratálni?

2013. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból írtam, csak nekem ez segített. Bár nekem elég 3-4 naponta borotválnom szerencsére, 2. napon még nem nő semmi:)


Te használsz másik szőrtelenítési módszert is mellette?


És valóban, hidratálsz rendesen?


Egyébként ha semmi nem segít, és nem túl drága neked, akkor áttérhetnél a veet krémekre. Tini koromban mindig azt használtam, 10 perc alatt megvolt, fájdalommentesen és a bőröm is puha maradt. Csak azóta rendesen felment az ára is ugye...

2013. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

szoktam hidratálni, nem lehet életlen a borotva mert borotválkozom 6-7ve és azóta már rengeteget kipróbáltam. a veet krémek nem (sem) szedik le a lábamról a szőrt.

első, nem támadni akartalak,bocsi, ha úgy jött le. :)

2013. jún. 13. 12:31
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor mást nem tudok ajánlani, mint a bőrgyógyászt :(


Egyébként is érzékeny a bőröd, könnyen irritálódik, vagy csak a borotva miatt?

2013. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
csak a borotva miatt,és csak a lábszáramon :/ de ez a testrészem több szempontból is kakukktojás, mintha nem is az én testemhez tartozna:")
2013. jún. 13. 12:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Érzékeny, száraz bőröd van?

Epillálást próbáltad már? Bár az első 2-3 alkalommal eléggé fáj, de utána már szinte nem is érezni. És sokkal ritkábban kell, mint borotválni.

2013. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem szeretnék másképp szőrteleníteni, erre a kérdésre keresem a megoldást. egyébként a bőröm nem száraz,és máshol nem is érzékeny :D csak ott.
2013. jún. 13. 12:54
 10/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy fürdés előtt langyos vízzel mosd le a bőröd. Csak semmi kemikália! Aztán a nedves bőrre borotvahab. Aztán borotválsz.


Két dolgot tudok elképzelni:

Az egyik, hogy felpuhul a bőröd. Ez azzal jár egyeseknél, hogy a szőrszálak töve kidudorodik. Ekkor borotvával végigmenni a bőrön igazi mészárszék.

Másik pedig amire gondolok, hogy nem megfelelő a hidratálás, bőrnyugtatás. Ezekre jó a körömvirág és aloe krém. De ha krémek nem akkor a babahintőpor? Valakinek csak az használ.


Ezeket próbáld ki. Persze lehet, hogy nem bírja a borotvát a bőröd, mert sajnos ez nem is ritka jelenség. Nagyon sok nő nem kompatibilis a borotvával.


Ha kipróbálod írd meg, hogy mit reagált a bőröd.

Esetleg ha tudnál a lábadról egy éles képet küldeni amin látszik a gyulladás az talán többet segítene.

2013. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!