Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam a szemöldököm és a...

A hajam a szemöldököm és a szemem közötti határon van, fiú vagyok és naponta 2x mosok hajat, szerintetek ez jó?

Figyelt kérdés

már vagy 1 hónapja ezt csinálom és nem zsíros a hajam :)

kb.fél nap amíg bezsírosodik,de amióta naponta 2x mososm azóta már nem :)



2013. jún. 23. 07:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem jó... Napi 1 még elmenne, de ezzel csak tönkreteszed. Már így is l hozzászoktattad magad, ha most abbahagynád, veszettül zsírosodna...
2013. jún. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
és ha ezt folytatom akkor nem fog történni semmi?
2013. jún. 23. 07:51
 3/21 anonim válasza:
A zsírmirigyek fokozottan termelnek zsírt,ha sokszor lemossák. A zsírnak bőrvédő szerepe van,ezért a "természet"próbálja normalizálni az állapotot. Ha ezt újra és újra lemosod először kiszárad,majd a kiszáradt rész befertőződik. Még a naponkénti hajmosás is sok,nemhogy naponta többször.
2013. jún. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
aha,értem, de nekem ha zsíros akkor se annyira - 2-3 évvel ezelőtt volt nagyon zsíros
2013. jún. 23. 08:15
 5/21 A kérdező kommentje:
ám köszi a válaszodat :)
2013. jún. 23. 08:15
 6/21 gömbicica ***** válasza:

szia!

Rövid válaszom NEM!!!!!!

szerintem még az sem mos naponta kétszer hajat, aki mondjuk pl. pékségbe dolgozik, és ronggyá izzadja magát. vagy kint az utépitők, akik a tüző napon dolgoznak.

szerintem Te nagyon-nagyon ráérsz!!!

Találj magadnak valami dolgot, aztán nem fogsz azon fumigálni, hogy mikor melyik percbe lesz zsiros a hajad, és rohanás a zuhany alá.

az, hogy a hajad majd a szemedbe lóg nem tudom mire jó? de itt a nyár vágasd le rövidre, aztán mindjárt nem fog zsirosodni. LEGALÁBB SZELLŐZNE A BŐR.

meg aztán lehet, hogy nem is zsirosodik, hanem izzadékonyabb vagy.

Megjegyzem minél többször mosod, annál szarabb lesz a helyzet!!!!! tapasztalat.

ha annyira nem birsz már magaddal, akkor csak vizzel öblitsd át a hajadat, ne samponozd.

De tök fölös ennyit majomkodni szerintem.

De megkockáztatom, hogy ez már lassan pszichológiai eset lesz nálad, olyan mint lányoknál a kövér vagyok-lefogyok.

Majd kapsz valami bőrnyavaját, mert a bőr védőrétegét folyamatosan lemosod, aztán járhatsz majd a bőrgyógyászatra kedvedre.

ha annyira nem tetszel magadnak, menj el egy hajgyógyászhoz. sok helyen van már ilyen, és kérj tőle tanácsot. Ő megnézi a haj minőségét, a fejbőrt is, és tuti jó tanácsot fogsz kapni.

gugliba beirod: hajgyógyászat, pl egy ilyen is van:

[link]

lehet hormonháztartási probléma is a tulzsirosodás.

de napi kétszeres hajmosást és butaságnak tartok.

TANÁCSOLNÁM, KERESS MAGADNAK VALAMI DOLGOT!!!! és ne azt vizslasd a tükörbe, hogy mikor szaladj törölközőért.

üdv. :-)

2013. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Oks,hát lehet hogy vízzel elég de szeretem az új hajamat ezt a hosszút és még hosszabbra szeretném növeszteni.Meg jó ha friss :D ám zsírosodás elleni sampont használok
2013. jún. 23. 08:28
 8/21 gömbicica ***** válasza:

Az általam előbb ajánlott oldalból egy kis részlet: "Zsíros haj illetve fejbőr


A túlzott mennyiségű zsír sok negatív hatást von maga után:


Hajhullást, mikróbák és gombák megtelepedését, a fiziológiai pH érték elmozdulását. A túlzott zsírosodás gátolja a hajhagyma megfelelő ellátását és táplálását. A faggyúmirigy túltermel, visszafolyik a zsír a szőrtüszőbe, bekristályosodik, elzárja a hajhagymát. Ezáltal a hajhagyma nem jut tápanyaghoz és oxigénhez, a hajszál elvékonyodik és kialakul a hajhullás. Ezért elengedhetetlenné válik olyan kezeléssel történő beavatkozás, mely elősegíti a sejtek tisztulását és egyensúlyba hozza a sejtek és a faggyúmirigyek működését.

Sebochea (folyékony zsírosodás)


A faggyúmirigy túltermel, visszafolyik a zsír nem csak a szőrtüszőbe, hanem a száli részre is. A hajszál zsíros, szagos, nehéz.

Seborrhoea (faggyúsodás)


A faggyúmirigy túltermel, visszafolyik a zsír a szőrtüszőbe, bekristályosodik, elzárja a hajhagymát. A hajhagyma nem jut tápanyaghoz ill. oxigénhez. A fejbőr kellemetlen szagú, a hajszál elvékonyodik és hullik."


Szóval szerintem hasznodra válna egy ilyen vizsgálat!! Üdv. :-)

2013. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 gömbicica ***** válasza:

persze, hogy klassz érzés a frissen mosott haj :-) jó fogása van, illata, szép is.

de ezek a mindenféle kémiai szarságok a samponokban szerintem olyasmik lehetnek, mint a cigaretta. hozzászokik az ember, aztán nem lehet tőle szabadulni.

lehet, hogy a samponban is van valami, ami az embert arra készteti, hogy vegyél még vegyél még.

Nem tudom hány éves vagy, de én sejtenék egy hormonrendszeri dolgot is esetlegesen.

egy hajgyógyászt mindenképpen javasolnák!!! Üdv :-)

2013. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
hát akkor tényleg kéne valamit csinálnom,de azért köszi azt infokat :)
2013. jún. 23. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!