Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 3 kérdés bőrápolással, szőrtel...

3 kérdés bőrápolással, szőrtelenítéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Az arclemosót (nem tonik, hanem krém) meddig kell a bőrön hagyni?Azt írja, hogy habosítsam fel (???????????????), vigyem fel a megtisztított bőrre, majd mossam le. De mennyi ideig maradjon?

2. Arc-, ill. bőrradírt milyen gyakran kell/lehet használni? Az a gondom, hogy semmilyen szőrtelenítési módszer nem jó nekem... Most épp a borotvával próbálkozom, de az a fura, hogy a lábszáramnak a külső felével szinte semmi baj nincs, a belső viszont olyan érzékeny, hogy ahol lehet, megvágom magam, plusz még fekete pöttyeim lesznek, pedig sajnos már nagyon tapasztalt vagyok e téren. Arra gondoltam, hogy vmi olyan krémmel kéne bekennem azt a részt, ami szárítja a bőrt. De az sem jó, mert akkor - ha a feketék nem is lesznek - még sérülékenyebb lesz. OLvastam, hogy borotva előtt radírozni kell, igen ám, csak nekem minden nap kell borotválnom, és nem akarom szétradírozni a bőrömet...

3. Szintén a szőrtelenítéssel kapcsolatban: mit használjak borotváláshoz? Ha habot, akkor nem látom, hogy mit vágok, és felsértem a bőrt, és ahogy már mondtam, fekete pöttyös lesz. Mit csináljak?? :$


2013. júl. 7. 16:35
 1/3 anonim válasza:

1. Az arclemosóval dörzsöld át az arcodat, és amikor mindenhol átmaszíroztad lemoshatod. Nem kell plusszban rajtahagyni. Egyébként sima testápolót is használhatsz, vagy valamilyen zsíros krémet, esetleg olajat (pl babaolaj) mert ugyan az a hatásuk és valószinleg kevesebb vegyszer van bennük. (Legalábbis szerintem.)


2. Bőrradírozni arcot hetente, lábat esetleg hetente kétszer szabad, azaz ne vidd túlzásba! Ha naponta csinálnád egy idő után olyan érzékeny lenne, hogy rosszabb lesz, mint nélküle.

Szerintem próbáld a borotvát hanyagolni, és gyantáztasd, vagy szerezz be egy epilátort (nem kell a legjobb, fagyasztós, hűtős, mindentudónk lennie, egy egyszűbb is megteszi, amit olyan 7000 körül meg tudsz venni. Persze ha van rá pénzed, a drágábbak mégjobbak, de ugye azok drágábbak...), amivel a szőr-típusodtól függően elég 3-4 naponta, de akár kéthetente szőrtelenítened, arról nem is beszélve, hogy kiritkítja, és sokkal tovább marad sima, és elgyengíti a szálakat. (Ismerek olyat, aki 15 éves kora óta epilálta magát, és ma 25 körül jár, de már annyira elgyengültek a szőrei, meg kihulltak hogy elég havonta csinálnia.

Ráadásul a hónaljon is jobban megéri, mert világosabb, és gyengébb szálak nőnek vissza, meg persze kevesebb is mint borotválás után.

Persze néha, van amikor nincs idő epilálni, néha én is szoktam borotválni, de utána rögtön erősebbek is lesznek a szőreim.


Ja és epilálás előtt ha beáztatod néhány percre melegvízbe a lábad/hónaljad, majd szárazra törlöd és behintőporozod, fájdalommentesebb lesz.


3. Szerintem a feljebbiben leírtam a legjobb megoldást.

De a borotválás borotvahab nélkül nem valami jó, esetleg próbálj keresni boritvazselét érzékeny bőrre. Meg amúgy ha sokszor megvágod magad az a borotvától is lehet. Lehet h túl régi, életlenek a pengék, szóval cseréld le, esetlg ha tudsz vegyél egy jobb női borotvát...


Remélem tudtam segíteni valamit...

2013. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár sajnos, ahogy írtam,. semmilyen szőrtelenítési mód nem jó nekem., Azért váltottam borotvára évek után, mert az epilátortól benőtt a szőröm, amit szétkapartam, és tiszta heg és seb lettem. Csak hát a borotvával is u.ez most a helyzet. :( A gyantával meg az a gond, hogy ugye több fázisban nő a szőr, és pár nap után már megjelennek szőrszálak... Persze nem azok amik ki lettek gyantázva (bár azok is nagyon hamar visszanőnek), hanem amik még akkor nem nőttek ki... :$ És ahhoz, hogy újra lehessen gyantázni, meg kell várni, amíg újra kibújik vmennyire. Az meg nem túl jó, főleg nyáron nem. Szóval ez 1 ördögi kör. :(
2013. júl. 7. 20:31
 3/3 anonim válasza:
Valószinűleg az epilálás során nem csináltál valamit jól, azért nőtt be a szőröd. Nekem is ez volt, mielőtt púdert használtam volna... és én azért szeretem ezt a módszert, mert nem kell várni napokat, hogy kilehessen tépni gyantával, hanem elég megvárni, hogy kicsit megnőljön, azaz épphogy kilátszon és már szedheted le epilátorral.
2013. júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!