Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Merjem használni a ricinus...

Merjem használni a ricinus olajat?

Figyelt kérdés
(és ha igen akkor hogyan kell?)
2013. júl. 7. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom. Hajhullást okoz, nehéz kimosni, nem hajra való.
2013. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, egy próbát megér mindenképp. :)

Pont nemrég írtam le a véleményem egy másik kérdésnél: http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap.. (2. hozzászóló vagyok)

Az előttem lévő hozzászólónak igaza van abban, hogy hullhat tőle a haj, de azért hullik, mert cserélődik, tehát hat a ricinusolaj. Szóval nem kell megijedni, hogy kopasz leszel, mert közben folyamatosan nő az új haj. :D Ami kihullik, az mind káros, sérült (pl. el van töredezve).

Arról megoszlanak a vélemények, hogy ki hogy csinálja. Én például tojássárgáját felvertem és abba öntöttem ricinust. Nem sokat, de nem is keveset.

Van, aki étolajjal keveri, de olyanról is hallottam, aki rákeni csak simán a hajára, de azt nagyon nem ajánlom, rémálom kimosni, ha egyedül ricinusolajat kensz a hajadra és nem kevered semmivel! :D

Nekem könnyen kijött, hogy tojássárgájával kevertem.

Ja, és fontos, hogy minimum 2× mosd meg alaposan a hajad samponnal, miután leöblítetted!! Mondjuk ha vékony szálú és rövid, akkor lehet, hogy elég 1×. :D

Szóval én így csináltam:

1. tojássárgáját felvertem, bele ricinusolaj, be a mikróba 1,5 percig.

2. felkentem a száraz hajamra, bevásárlószatyorral bebugyoláltam + arra még tekertem törölközőt, hogy melegebben tartsa. :)

3. 40 percig rajtahagytam.

4. lemostam langyostól picit melegebb vízzel, sampon, sampont lemostam, mégegyszer sampon, mégegyszer lemostam. picit erőteljesebben kellett dörzsölni, de ennyi.

5. megszárítottam, voila. :))

2013. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is nemrég írtam le a véleményem egy másik kérdésnél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

én vagyok a 3. és a 4. :)

2013. júl. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2013. júl. 8. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!