Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a pattanásaimmal?

Mufii kérdése:

Mit csináljak a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés

Sziaszitok. 18 éves lány vagyok és nem szedek semmilyen gyógyszert gondolok itt a fogamzásgátlóra és nem is akarok szedni.

13 évesen kezdődött a problémám. Hajlamos vagyok a pattnásos bőrre mert apukám is ilyen volt és keresztapám(anyukám testvére) először az államon jelentkeztek miteszerek majd az orromon és a homlokomon. Már akkor voltam bőrgyógyásznál aki már nem tudom mit irt fel de drága volt és nem hatott. Használmta Clean and Cleart, Niveát, Garniert, Neutrogénát ilyen féle arclemosókat de semmi tonikokat is avonból orfilameből krémeket is de semmi nem használt volt hogy néhány enyhítette a panaszomat de megszüntetni egysem. Felkertültem középiskolába elmentem magamtól bőrgyógyászhoz felirt nekem Zyneritet használt egy darabig de megszokta a bőrőm és ismét ugyan ott voltam. Házilag is készitettem maszkokat amiket nagymamát javasolt pl élesztőből vagy méz ami a gyulladást levitte de a probléma megmaradt. Legdurvább módszerem ami mamám szerint hatásos az az h a reggeli vizeletemmel öblitsem át az arcom. Megtettem mért ne. Nem kell gonosz megjegyzéseket tennetek ezért csak mondom h hajlamos vagyok mindenre h eltünjenek és 18 éves vagyok és már 5 éves ez a problémám de semmi nem használ pedig látjátok sokmindent kipróbáltam aloelverás cuccokat is de mindhiába. segítsetek kérlek


2013. júl. 15. 16:07
 1/6 fcsenike ***** válasza:

Kozmetikusnál voltál már? Valami jónál? Szerintem el fog neked ez múlni amúgy, csak idő kell. Addig is figyelj oda, hogy minden nap tisztítsd meg az arcod és nehogy nyomkodd magadnak meg ne kaparászd...stb. Nagyon sok oka lehet az aknénak. Arra kéne rájönnöd.


Amúgy amit a mamád ajánlott, hogy pisivel mosd le az arcod az max hidratálja a bőröd a benne lévő urea miatt. Meg biztos vannak még benne jó dolgok...nem tudom. :) Ennyit tudok. JA és még annyi, hogy amit reklámoznak a tv-ben az szerintem sose jó. IDe valami professzionális cucc kéne.

2013. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 who i am ***** válasza:

Én miután abba hagytam a hús evést és csökkentettem a tejtermékek fogyasztását is, kb 1-2 hét elteltével elkezdett magától tisztulni a bőröm, 1 hónap után minden bőrproblémám megszűnt.

Az is hatásos, ha reggel és este egy kis ecetes vízzel áttörlöd (picit csíp, de kibírható).

2013. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
voltam kozmetikusnál kb 3x még évekkel ezelőzz de annyira problémás bőrőm h nagyon fájt nem birtam utánna 3 napig tűzvörös volt az arcom aztán nagyon szép de egy hét utám ujra a régi volt.
2013. júl. 15. 23:46
 4/6 anonim válasza:

Én is hasonló problémákkal küzdök, mint te, és a pattanásosok durvább csoportjába tartozok.. Vannak jobb és rosszabb időszakaim, és habár még mindig nem találtam végleges megoldást, néhány tanács..

Az alapokat, pl. hogy minden nap tisztítsd az arcodat, nem fogom leírni, mert régi küzdőként ilyesmivel szerintem te is tisztában vagy. Én minden este háziszappannal (nálunk így nevezik) mosom az arcomat, ami nagyon jól szárítja és fertőtleníti, továbbá Akneroxidot (5%) használok, ami szárítja a bőrt, plusz az enyém tele van hegekkel, és ez elősegíti a hámlasztást is.

Nagyjából két éve elkezdtem fogamzásgátlót is használni (Diane 35), ami direkt problémás bőrre van, olvastam másoknál, hogy szinte teljesen megszűntek a bőrproblémáik, hát nálam nem ért el ekkora hatást.. De sok bőrgyógyász ajánlja még a Roaccutan nevű gyógyszert, aminek a szedését viszont felügyelni kell, van pár mellékhatása, de értesüléseim szerint nem olyan komoly.

Végül, de nem utolsó sorban mindennképp figyelj oda az étkezésedre, mert vannak olyan ételek, pl.csoki, kávé, chips, fűszeres kaják, amik még inkább előidézik a pattanásokat. Ha pedig minden húr feszül, érdemes akár elmenni hormonvizsgálatra, hátha az orvosok találnak valami konkrétabb okot.

Remélem tudtam valamicskét segíteni, aztán írj, hogy sikerült-e, mert sokszor én is belefulladok a kétségbeesés mocsarába. :)

2013. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Roaccutan gyógyszerrel kapcsolatos ajánlásomat visszavonom, méghozzá nagyon sürgősen, mert megdöbbentő információkat találtam róla a neten. Nos, lehet, hogy nem minden a szépség..
2013. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a tej és tejtermékek okoztak nagy problémákat, de fél év kellett mire kiment a szervezetemből. A hús is problémás, azt is igyekszem csökkenteni. Így sokkal jobb.

A tej problémájáról Szendi Gábor is sokat ír. Szóval nem szabad tejet inni, de kell pár hónap, mire kitisztul az ember.Szóval a tej az tilos.Helyette teákat kell inni.

2013. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!