Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindenki, aki használt eddig...

Mindenki, aki használt eddig ricinus-olajat hajra. Tisztában vagytok vele, mit tartalmaz ez? Vagy csak hallottátok valakitől, és használjátok Ti is.

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen bejegyzést látok itt, hogy ezt ajánlják mindenkinek. Csak kíváncsi vagyok, hogy tudtok-e róla.

(egy orvos-biokémikus)



2013. aug. 2. 20:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
És mellékhatást nem tapasztaltatok, amikor használtátok?
2013. aug. 2. 20:43
 12/22 A kérdező kommentje:

Rendben, leírom, bár ez is egyénfüggő, kinél milyen mellékhatást vált ki, meg épp milyen gyógyszert szed mellette(főleg fogamzásgátlókra gondolok)

Elvileg szívdobogásérzést kell kiváltania, emelkedett vérnyomásértékeket, libidócsökkenés/erősödés, derékfájás, izomfájdalom, gyengeségérzés. Ha nem közben, akkor utána.

Ugyanis szteroid hatású vegyület van benne, ami kötődik a megfelelő receptorokhoz, evvel váltja ki a haj növekedését, illetve gyorsít bizonyos sejt anyagcseréket. Azonkívül rendesen bekavar az endokrin rendszerbe is.

2013. aug. 2. 21:01
 13/22 anonim ***** válasza:
55%
8. válaszoló vagyok. Olvastam már sok mindent róla, mármint a hatásait a hajra, de a mellékhatásait nem tudtam. Mindenesetre köszi, hogy megosztottad. A vérnyomásom így is vacakol, nem valószínű hogy használni fogom.;)
2013. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

És ha tudnák az emberek, hogy pl a kozmetikaiparban mennyi hasonló vegyületet használnak, gyógynövényt, szintetikus anyagokat...hasonló hatásokkal.

És akkor jön a chips-adó, hogy legyenek egészségesebbek az emberek. Érdekes dolgok ezek. Sajnos.

2013. aug. 2. 22:22
 15/22 A kérdező kommentje:
Ha meg a testépítők tudnák, hogy pár száz forintért olyan erős szteroid hatású kínai gyógynövény van, hogy a dihidrotesztoszteron labdába nem rúg mellette, már rég felvásárolták volna az egészet. Szerencsére a neten még sehol nincs rá utalás.
2013. aug. 2. 22:24
 16/22 anonim ***** válasza:
49%
Hát, most már van rá utalás a neten a testépítők számára. A nyelvész voltam. :-)
2013. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
ügyes vagy, lényeg, hogy a témára koncentrálsz.
2013. aug. 3. 21:27
 18/22 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy ennyi erővel, nem csak a ricinus olajnak vannak mellékhatásai. Vegyünk egy sima algopirint, tuti százszor íjjesztőbb dolgok vannak a papírjára felsorolva.
2013. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

Meg ennyi erővel kaját se együnk, mert egy csomó karcinogén hatású.

Előző vagyok, egy élelmiszermérnök.

2013. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
Emberek, ha tudnátok, hogy a tusfürdőben lévő anyag megvakithat, a dezodor mellrakot okozhat, a kaja egyéb rákot, a mosópor borrakot, a ruha festékanyaga felszívódik, szintén káros, ugyanúgy a hajfestés, balzsam stb stb. IIgazából nem lehet úgy élni, hogy ezeket kiderüld. Bárhova mész, bármit teszel, káros. Akkor ne tisztalkodjunk, ne együnk, gyalog, az erdőbe közlekedjünk, éljünk úgy mint a középkorban. Lehetlen...
2013. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!