Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az igazság a szója fogyaszt...

Mi az igazság a szója fogyasztással kapcsolatban, tényleg káros e?

Figyelt kérdés
régebben egekig magasztalták a szóját most meg álítólag akár halálos is lehet a fogyasztása az ujjabb kutatások szerint vagy ez csak kamu?
2009. ápr. 10. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem halálos, de sajnos a szóját is elkezdték génkezelni. Az EU-ban a génkezelt zsóját elvileg csak állati takarmányozásra engedélyezik, de a feldolgozott termékekben, a külföldről behozott áruban a csuda tudja, hogy feltüntetik-e a termelők ezt.

Én személy szerint nem szeretnék génkezelt növényt enni, még szerencse, hogy eddig sem ettem szóját, csak csíra formában és azt se sokat.

2009. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
27%
Én annyit hallottam, hogy a ffiakra jobban hat, mint a nőkre. ( Mármint egészségtelenebb nekik.)
2009. ápr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A magasztalás azért történik, mert a szója sokkal egészségesebb, mint pl. a hús.

Halálos pedig azért lehet, mert könnyen allergizál.

2009. ápr. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szójaállomány nagy része már nagyon régóta génkezelt fajtákból áll. Minden konzerv tartalmaz szóját, sőt, a legtöbb élelmiszerben is megtalálható, igaz, csak nyomokban.

A mai világban már elkerülhetetlen, hogy génmódosított növényeket fogyasszon az ember. Éhen is halnánk, ha nem így lenne.

Az allergia igaz, de olyat még nem hallottam, hogy valaki azért halt meg, mert génkezelt szóját evett...

A vegetáriánusoknál nagyon fontos e növény fogyasztása, hiszen a legtöbb aminosav megtalálható benne, ami az állati fehérjékben is megvan, és a szervezetnek nélkülözhetetlen.

2009. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A túlzott szójafogyasztás elvékonyítja az erek falát. Sajnos akarva, akaratlanul is fogyasztjuk, mert mindenben benne van. ( mindent "dúsítanak" vele ) Nem beszélve arról, hogy már a szója is génkezelt.
2009. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!