Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Írnátok olyan bio/natúr...

Írnátok olyan bio/natúr sampont, balzsamot, hajpakolást?

Figyelt kérdés
Olyat amiben nincs vegyszer és üzletekben is megvásárolható, nektek bevált. Véleményt is légyszí, vagy azt, hogy hogyan használjátok...

2013. nov. 13. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én Hair Nice sampont használtam régebben, a helyi bio boltban rendeltem.
2013. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Balzsam helyett ezeket szoktam használni:

1 liter vízbe 1-2 ek almaecet

1 liter vízbe 5-8 csepp tiszta illóolaj(pl levendula,ilang-ilang)

1 liter vízbe 1 ek szódabikarbóna


Sampon:

Hajad hosszától függően feltörsz 2-3 tojást,különválasztod a fehérjét és a sárgáját. A fehérjét felvered habosra. A sárgájába tehetsz egy teáskanál szódabikarbónát,vagy egy/fél citromot belefacsarhatsz,így erősebb a tisztító hatása. A fehérje a balzsamod,abba jó ha teszel illóolajat(5-10 csepp) ugyanis a tojássárgája nem valami kellemes illatú. Először felteszed a száraz hajadra a sárgáját,amit jól belemasszírozol a fejbőrödbe,főleg a hajad tövére kell belőle kerülnie,hiszen ott zsíros a haj,de azért jusson a hosszára is. Erre menjen folplack,10-20 percet kell várni. Ki kell tapasztalni,ha zsíros marad a haj több ideig kell rajtahagyni. Ezt le kell öblíteni alaposan,majd a törölközőszáraz hajra feltenni a fehérjét,ezt is 10-20 percig rajta kell hagyni a hajon.

Ha sietős,a fehérjét és sárgáját össze is lehet keverni,és 20 percet rajtahagyni,majd leöblíteni,én így is használom,nekem ezzel a módszerrel sem marad zsíros a hajam,viszont így rajtamarad a sárgája szaga,és azt nem szeretjük.


Hajpakolásként ezerféle dolgot használhatsz:

kókuszzsír

ricinusolaj

olivaolaj

méz

tojás

tojás(sárgája és fehérje is)+majonéz(erre esküszöm,ez nagyon jó!)

Stb.

2013. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2013. nov. 16. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!