Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szép, sima baba arc, pattanáso...

Szép, sima baba arc, pattanások mitesszerek nélkül. De hogyan?

Figyelt kérdés
2013. dec. 20. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Adottság. Én már mindent próbáltam, 100 fajta lemosót, tonikot, bőrradírt, jártam kozmetikába kenegetttem gyógyszertári kenőcsökkel, de zsíros, pattanásos, tág pórusú bőröm van. Mindegy mit csinálok vele, mivel a faggyú belülről termelődik.

Mondjuk a pcos és az inzulinrezisztencia meg a pajzsmirigy betegségi is okozhatnak erősebb faggyútermelést és ilyen esetben fontos az egészséges táplálkozás. Semmi új csodaszerem nincs csak egy arclemosót használok, meg hidratáló krémet, de amióta kevesebb szénhidrátot, cukrot eszem és több zöldséget eszek illetve legalább 2 liter vizet iszok naponta azóta észrevettem, hogy sokkal kevesebb a pattanásom és nem olyan zsíros a bőröm.

2013. dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak a bőröd nem normál akkor folyamatos küzdelem.A miteszerek sorra termelődnek,ezt nagyon megállítani majd csak az idő fogja.A kozmetikában kitisztítják.
2013. dec. 22. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően száraz a bőröm ezért egy fél fokkal könnyebb talán a dolgom,de nekem eléggé bababőröm van.

Amit ezért teszek az az,hogy minden reggel és este lemosom hideg-szappanos vízzel az arcom.A hideg víz javítja a vérkeringést ami normalizálja a faggyútermelést és kicsit összébb húzza a pórusokat,a szappan(teljesen sima,bárhol kapható bármilyen szappan) meg ugye szárít és leszedi a port,zsírt,maradék sminket.Aztán bekenem egy sima hidratálóval.Nappal azért inkább színezett hidratálót kenek rá,ha nem vagyok formában.

Heti egyszer alaposan átkenem szappannal és (lehet furán nézni)de egy tiszta(!)és kizárólag erre a célra tartott eldobható borotvával leszedem a kis pihéket az arcomról.(nem erősödik meg tőle egyáltalán mielőtt valaki ezzel jönne,egyébként ezt japánban és koreában szinte minden nő alkalmazza).Aztán leradírozom a bőröm és vagy lemosható,hidratáló maszkot kenek fel vagy csak simán egy zsírosabb krémmel kenem be utána az arcom.Karikák ellen heti 3-4szer ricinusolajjal átmasszírozom lefekvés előtt a szemem körüli bőrt és rajta hagyom reggelig.Ha mégis előjön egy pattanás akkor éjszakára bekenem fogkrémmel vagy sószappannal.Nem miteszeres a bőröm,de arra szerintem egy jobb fajta lehúzós maszk is jó vagy végső esetben kozmetikus.Csak azért nem ajánlgatom a kozmetikust,mert pl én sem szeretem,ha mást babrál az arcommal.

Remélem tudtam segíteni valamit és bocsi amiért hosszú lett :)

2013. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!