Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagy kiszerelésű jól hidratáló...

Nagy kiszerelésű jól hidratáló hajpakolás normál-töredezett hajra?

Figyelt kérdés

2014. jan. 23. 13:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ezt használd: [link]


az egyetlen termék amihez újra és újra visszatérek. Évek óta szinte minden hónapban más hajpakolást, balzsamot, sampot használok, mert szeretek kisérletezgetni. Árérték arányban ez a legjobb. Persze tudnék mutatni csodaszert, de annak az ára is csillagászati, szerintem feleslegess hajra annyit kolteni.

2014. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A Wella Pro Series Repair balzsam a legjobb szerintem. Évek óta használom a fenékig érő hajamra, egyáltalán nem töredezett. 500 ml 999 Ft a Rossmannban, nagyon sűrű, kevés is kell belőle. Én végigpróbáltam az összes drogériás márkát, ez a legjobb. (A Kallos egyébként szerintem nem ér semmit, volt amelyiktől szárazabb lett a hajam, mintha nem kentem volna rá semmit. Olcsónak olcsó, de akkor is csak ócska hajpakolásai vannak. A balzsamjai meg a samponjai sem jók.)
2014. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként ha elfogadsz egy tanácsot, akkor hagyd ezeket a bolti vackokat. Nekem köldökig érő, eléggé dús hajam van. Ezt csak azért mondom, mert ebből talán sejted, hogy én nagyon vigyázok a hajamra, igyekszem nem tönkretenni rossz termékekkel.


Nekem ugyan kevésbé töredezik (azért a vége előfordult, hogy picit töredezett nekem is), inkább szárazságra volt hajlamos. Most natúr kozmetikumot használok, a samponom és a balzsamom is Alterra gránátalmás. Igaz ez sem 100%-ig természetes, de valamivel jobb, mint a reklámozott "csodaszerek", amik hosszútávon csak ártanak. Kókuszolajat is tettem múltkor mosás előtt a hajamra, attól szép fényes és puha, szerintem töredezésre is jó. 100%-ig természetes kókuszolajat (kókuszzsírnak is hívják), bioboltban lehet venni. Én most hennázom is a hajam, úgy érzem azóta jobb állagú, nem száraz, a vége is szebb szerintem, bár nem volt igazából egészségtelen azelőtt sem. Ha nem akarsz hajszínt módosítani, akkor kipróbálhatod esetleg a cassiát, ami gyakorlatilag "színtelen henna", tehát megvannak azok az ápoló tulajdonságai, ami a hennának is, de nem színezi be a hajat.


Ha annyira nem érdekelnek ezek, akkor is azért annyira tanácsos szerintem odafigyelni, hogy legalább SLS és szilikonmentes sampont használj, mert ezek nagyon károsak. Ha elkezdesz szilikonmentes sampont (és minden más hajápoló is ilyen legyen akkor) használni, akkor először sprődebbnek, rosszabbnak fog tűnni a hajad, de ez azért van, mert az eddigi szilikonos termékektől bevonatot képzett a szilikon a hajadon, amitől szépnek tűnik, de valójában tönkreteszi. Rendszeres használattal tényleg szép és egészséges lesz a hajad, nem csak annak fog tűnni. Ha megfigyelitek, a reklámokban is csak egészségesnek TŰNŐ hajat ígérnek, nem egészségeset...


Egyébként nem vagyok én sem bio meg natúr mániás, szóval nem ezért írtam ezt, de nekem bőrgyógyász is mondta, hogy váltsak, mert a bolti termékek egy részétől kiütéses leszek, érzékennyé vált a bőröm, ez bárkinél bármikor előjöhet.


Ha nem mondtam sok újdonságot, vagy nem érdekel ilyen szinten a dolog akkor bocsi, de remélem azért tudtam valamit segíteni.


A harmadik hozzászóló voltam.

2014. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
az elozo hozzászóláshoz : Nekm pont a natúr hajapolók, es a szilikonmentesség tette tonkre a hajam. Tobb mint egy évig probálkoztam,és a legjobb dolkokkal. Én a professzionális hajapolokra tenném a voksot. Nekem konkrétan rasztába állt pár tincs.
2014. jan. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14. hozzászóló


Az, hogy neked nem jött be valami, nem jelenti, hogy rossz, csak azt, hogy neked nem jött be. Ennek sok oka lehet, és nem feltétlenül a termék a hibás. Sokszor van olyan is, hogy az ember nem a hajának/bőrének megfelelő terméket választja, aztán persze nem hat, és a terméket titulálja rossznak (ezt csak a példa kedvéért írom, nem azt mondom, hogy te is ezt csináltad). Meg ez olyan, amikor jönnek a dohányosok azzal érvelni, hogy az ő nagyapjuk sem lett tüdőrákos és 90 évet élt, pedig elszívott napi egy karton cigit. :) Mint olvashattad én sem azért írtam amit írtam, mert olyan nagyon zöld lennék és mindenkit rá akarok beszélni, de nekem és még nagyon sokaknak bejött, tehát úgy gondolom érdemes lehet megpróbálni. Ha nem jön be vagy nem tetszik neki, akkor nem csinálja.

2014. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én sem ajánlom túlzottan ezeket a mesterséges cuccokat. Az én hajam katasztrófa volt, amíg rá nem álltam a kókuszolaj + aloe vera hajápolásra. Most szép, nincs vele gondom
2014. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14 es vagyok, igen elfelejtettem hozzáírni hogy természetessen hajtípustól fugg. Bocsánat. De szerintem a fodrászok sem véletlenul nem kokuszolajat , stb használnak. Persze lehet hogy valakinek pont az jon be.
2014. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Vannak már olyan fodrászatok, ahol csak bio dolgokat használnak. Azért nem olyan elterjedt ez, mert fogyasztói társadalomban élünk, és inkább olyan termékeket használtatnak velünk, amik "függővé" teszik a hajat. Pl tönkreteszik a hajat, hogy zsírosodjon és többször kelljen hajat mosni, ezáltal több sampont vegyél, vagy ragasztó anyagot tesznek a korpásodás elleni samponba, ami gyakorlatilag letapasztja a korpát és emiatt azt hiszed nem vagy már korpás, de ha abbahagyod annak a samponnak a használatát "visszatér", így maradsz annál, stb... Na de ebbe már tényleg nem akarok részletesen belemenni, meg vagy elhiszi az ember vagy nem. :) Amúgy igen, hajtípustól függ kinek mi jön be jobban.
2014. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!