Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lesznek ilyenek a...

Mitől lesznek ilyenek a pattanásaim?

Figyelt kérdés
Tíz éves korom óta vannak pattanásaim (most tizenhat vagyok), nem volt velük különösebb gond, és nem is volt olyan sok belőlük, viszont mostanában egyre gyakrabban tapasztalom azt, hogy a pattanások helyén szörnyen ronda sebek keletkeznek, pedig nem piszkálom, nem vakarom őket, nem csinálok velük semmit. Véresek, fájnak, kellemetlenek és feltűnőek. Emellett egyre több és több lesz belőlük, már a nyakam és a hátam is tele van sebhelyekkel, egyszerűen borzasztó. Szerintem mondanom sem kell, hogy menstruáció előtti 2-3 napon elszabadul a pokol. Gyakran járok kozmetikushoz, naponta többször fertőtlenítem az arcom és a hátam, nem étkezem egészségtelenül sem. Mindenféle nálunk beszerezhető krémet, kenőcsöt, házi recepteket, meg mindent kipróbáltam már, de semmi, sőt némelyiktől rosszabb lett. Napfényen és friss levegőn is rengeteget vagyok. Nem tudom, hogy genetika-e vagy sem, de az tény, hogy anyunak egyáltalán nem voltak pattanásai, apának pedig csak szökőévente, a rokonságban senki sem volt pattanásos. Csak én, de nagyon. Mit tudnék ez ellen tenni? Hogyan, és mivel lehetne elérni azt, hogy legalább ne mérgesedjenek el? Vagy egyáltalán mitől van ez?

2014. febr. 8. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A kencékben már én sem hiszek...

Sokat költöttem rá,de egyik sem használt úgy igazán...

a hegekre még kb jó is amit felír egy bőrgyógyász,de én elhatároztam,hogy belsőleg teszek érte.

Sok vizet iszok,próbálok egészségesen táplálkozni és elkezdtem szépségvitamint szedni ami jó a bőrrel,hajra,körömre.Lassan egy hete szedem,közben hámlasztom a kis hegeket ami esetleg megmaradt,de figyelek arra is,hogy ne száradjon ki és most így megvagyok:) Már egész szép a bőröm.

2014. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia én is teli voltam patanásokkal. .. Én is kiprobáltam kencéket de nem lett jobb... DE van egy naon jo pakolás ami tényleg hasznàl heti 1x kell megcsinálni és 15-20percig fent hagyni előtte pedig megmosni az arcodat Na akkor a pakolás: natur yoghurt, 1 fél citrom leve és héjja. A natur yoghurtot öntsd ki egy csészébe ennyi bőven elég az arcodra, a citrom levét facsard bele, és a héját pedig reszeld bele, keverd össze. És kész ( tegyél magad elé egy türölközöt hogy ne legyen olyan a ruhad a pakolastol) Végül kend fel az arcodra és hagyd 15-20percig rajta, és mosd le. Nekem bevált egy patanásom sincs már :) a lényeg hogy minden héten 1x csináld meg
2014. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 12. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!