Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Ti mivel ápoljátok az...

Lányok! Ti mivel ápoljátok az arcbőrötöket? Házipraktikák, bevált termék?

Figyelt kérdés

Igazándiból nem vagyok valami hozzáértő a dologhoz, ezért szeretném kérni a segítségeteket.

Látom az utcán a lányokat, hogy milyen szép, sima, fényes arcbőrük van és kíváncsi vagyok, hogy ti mit csináltok, hogy ilyen legyen.

Nekem egyáltalán nincs fényes, sima arcbőröm és ez eléggé zavar. Bármilyen alternatív házimódszerre ill. bevált termékre kíváncsi vagyok :)

19/L



2014. febr. 15. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak annyi a bajom az arcommal,hogy piros:D

Minden este és reggel hidratáló krémet használok,reggelente tonikot.

Majd korrektor és alapozó:D

2014. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiiii ***** válasza:
100%

Hát figyelj, én azt tapasztalom, hogy amikor rendszeresen sportolok (futok), és rendesen eszek (teljes mértékben kerülöm a cukros, édes kotyvaszokat, bár a kávémat eléggé cukrosan fogyasztom, viszont mellette megiszok naponta lazán 2-4 liter vizet, és utána még zöld teát), akkor az arcbőröm eleve szép és egészséges. De nem csak az arcbőröm persze, hanem az egész testem, jobban nő a hajam, szebb a körmöm, stb.

Mindemellett szoktam néha nyersen pár csipet élesztőt enni. Nem egy vanília fagyi az íze, ez tény, de tűrhető, és elég vitamindús. Úgy tudom, hogy ezt lehet külsőleg is használni, egy kevés tejbe teszel élesztőt, összekevered, hogy krémszerű legyen, aztán felviszed az ardodra, rajtadhagyod kb 15 percig, majd lemosod. Egészéges, egyetlen hátulütője, hogy büdös, szerintem legalábbis. Hajra is lehet tenni, de szintén nem ajánlom a szaga miatt... :D

A mindennapos arcápolásom pedig igazán egyszerűen zajlik: melegvízzel öblítem az arcomat, aztán jó alaposan és kicsit erősebben megdörzsölöm direkt erre használt törülközővel. Aztán esetleg még arctonikkal átmegyek a bőrömön. Néha ettől ugyan kiszárad, főleg, mivel futok is, és a menetszél is szárítja, ezért sima testápolóval szoktam kenni.

Ja, és ha van aloe verád, e növény nedve nagyon jó pattanások gyógyítására, illetve bármilyen seb gyulladásának csökkentésére, az is egészséges (és nem is büdös :)).

2014. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

fúú köszönöm a gyors válaszokat! :D

Az élesztős módszerről én is hallottam, bár én külsőleg használom vízzel összekeverve (kb lábszaga lesz tőle a fejemnek) de arról nem is hallottam, hogy valaki eszi is :O na majd azt is kipróbálom:)

Én is sportolok, de az a bajom, hogy nem igazán méregtelenít a szervezetem... szóval ezerrel hajtom magam edzéseken,még mások kipurcannak fele ennyitől és nem izzadok egy cseppet sem :/

2014. febr. 15. 21:06
 4/12 A kérdező kommentje:
ja igen és még valami, van aloeverám itthon, de gőzőm sincs hogyan kell használni..csak lenyisszantom a szálakat és az arcomhoz dörzsölöm? hegeket is eltünteti?
2014. febr. 15. 21:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

az arcápolásnál a legfontosabb a rendszeres tisztítás és hámlasztás, hogy a bőr mindig elég oxigénhez jusson.


a húgom kozmetikus, tőle tudom, ő tanított meg rá.


tehát naponta 2x úgy kéne kinéznie az arcápolásnak, hogy arctisztító tej, majd tonik és hidratáló. emellett tonik után heti 2x bőrradír. hidratálóból értelem szerűen reggel nappali, este éjszakai krém.


a sminket és a tűző napot is minél inkább kerülni kell, ha alapozót használsz amint haza érsz mosd le, ha tűző déli napra kell menni feltétlen használj az arcodra is vagy fényvédős arckrémet, vagy naptejet.


ezen kívül az arcodat ne mosd mással, szappannal, tusfürdővel.


ha ezt megteszed már nagyon sokat tettél a szépségedért.


lehet közben pakolásokat is használni.


én natúrkozmetikumokat használok, néha szőlőmag olajjal masszírozom az arcom, és csak olyan krémeket, lemosókat használok, amik nem tartalmaznak állati eredetű összetevőket és kőolaj származékokat. de ez már egyéni választás kérdése.

2014. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én arcradírt használok a himalaya herbals gyümölcsös pakolását és oxigénes maszkot,olyan,mintha kicserélték volna.
2014. febr. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hű köszi csajok a profi válaszokat!! :D majd szépen lassan mindenre sort kerítek és kísérletezgetek majd :)

jöhetnek még válaszok!

2014. febr. 16. 18:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Halii! :)

Bár én fiú vagyok,de remélem az én válaszom is jöhet. ^^

Én úgy háromnaponta használok bőrradírt,majd arra élesztőpakolást. Egy fél zacsi élesztőt összekeversz annyi natúr joghurttal,hogy kenhető állaga legyen. Mit ne mondjak,nem lesz épp étvágygerjesztő illata,de ez van. (A szépségért meg kell szenvedni :P)

Bármilyen bőrtípusra jó,nagy előnye,és tele van Q10-el,ami nagyon fontos a bőrnek. :D (Natúr joghurt hidratál,egyensúlyban tartja a bőr pH értékét,pluszba a benne található tejsav megöli az arcodon lévő bacikat,ezáltal csökkenti az akné kialakulását. )

Rajt hagyom ameddig meg nem szárad,utána langyos vízzel alaposan lemosom,majd bekenem mézzel az egész arcom. 20-40 percig rajt hagyom,majd bő vízzel lemosom. A méz remek hidratáló,antibakteriális hatású,feszesítő hatású is,pluszba rendszeres használatával egytónusúvá varázsolja a bőröd. És az egyik legjobb fegyver az akné ellen a kókuszolaj mellett! :D

(Ezt a pakolást is szeretem,kevésbé elterjedt: natúr joghurt+frissen facsart citromlé elegye -feszesíti a bőrt,ellátja C-vitaminnal,hidratálja a joghurt révén,a citromsav pedig fakítja a bőröd-)

Kókuszolaj kiváló ránctalanító állítólag,ez is hidratáló hatású,én még borotválkozás után is azt szoktam használni,sőt,van,hogy fürdősóba is azt keverem,imádom. :3

Igyál meg napi egy csésze csalánteát,egyrészt vértisztító,másrészt csillapítja a köhögést,vízhajtó,stb.,stb. Nem is ez benne az érdekes,hanem,hogy állítólag a bőr szépségének megőrzéséhez is hozzájárul,sőt,akár a mitesszerek kialakulását is meggátolja. És azért meg kell hagyni,hogy a napi 3 liter folyadék sem elhanyagolható... :D Na meg persze kerülni kell nagyban az olajos,zsíros,erősen fűszeres ételeket,bár remélem ezt mondanom sem kell,mint,ahogy azt sem,hogy napi 5-6 szem diót meg kell enni,tele van olyan zsírokkal,amik fontosak a szervezet számára,minden téren! ^^

Remélem tudtam segíteni. ^^

2014. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :D ahhoz képest, hogy fiú vagy elég sokat tudsz ezekről a dolgokról, meglepődtem :)
2014. febr. 21. 21:54
 10/12 piriiiiii ***** válasza:

Úh, bocsi, kérdező, de nem vettem észre az aloe verás kérdésedet. Igen, elég, ha lenyisszantod, nem kell semmit csinálni vele, semmivel összekutyulni, meg ilyesmi, csak leszakítod az egyik levelét, és az már nedvedzik is, amivel bedörzsölheted az ápolni kívánt bőrrészt.

Közben eszembejutott az is, nem tudom, hogy írtam-e az előző hozzászólásomban, de ha van egy pattanás még csak kialakulóban, növőben, amikor még épp csak be van gyulladva, akkor egy körömnyi jégkocka megteszi a hatását. Egész egyszerűen le kell jegelni, kábé 5 percig folyamatosan a bőrömhöz nyomom, és bár nem túl jó érzés ez a hideg, de tűrhető, és őszintén szólva általában tényleg igen-igen hatásos, mert ha ezt mondjuk este csinálom, reggelre elmúlik a pattanás. De mondom, csak általában, szóval vannak kivételek, meg nem is biztos, hogy mindenkinek használ. Ha elsőre nem használ, és mondjuk nem érzel változást pár óra elteltével, nem érzed, hoyg csökkene a gyulladás, akkor csináld meg még egyszer. 2-3 alkalomnak már használnia kellene. Ezt tényleg ajánlom.

2014. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!