Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudtok ajánlani arra,...

Mit tudtok ajánlani arra, hogy gyorsabban nőjön meg a hajam?

Figyelt kérdés

kb. 5 évvel ezelőttig legalább vállig érő hajam volt mindig. Aztán akkor levágattam, nem is bántam meg, mert egy nagyon jó stílust találtunk a fodrászommal. most viszont meguntam és szeretnék újra hosszú hajat. Most pont váll fölé ér és szeretnék kb. hátközépig érő hajat. Hetente 2x használok ricinusolajat, igyekszem sokat inni és sok gyümölcsöt enni.

Tudtok még valamit tanácsolni, illetve szerintetek mennyi idő alatt nő meg a hajam?


2014. márc. 29. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én is csak a ricinusolajat tudnám ajánlani, de így, hogy használod max annyit tudok javasolni, hogy ne csak kétszer használd egy héten
2014. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Csak olvastam több véleményt: egyesek szerint csak havonta, mások szerint hetente egyszer szabad használni. Meg van, akinek jobban zsírosodik a haja tőle. Meg olvastam olyat is, akinek hullott tőle.

Eddig ha hajat mostam, akkor elég sok szál kijött. Meg az utóbbi időben, mintha jobban is hullott volna. Már a második használat után és a fésülködésnél is alig jött ki néhány szál.

2014. márc. 29. 20:09
 3/19 anonim ***** válasza:
Az én hajam 1 hónap alatt 1,3-1,5 cm-t szokott nőlni. Ez persze mindenkinél más. Haj növesztő csodaszerek nincsenek, ez csak puszta marketing.
2014. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A hajnövekedés genetika, ezen nem lehet gyorsítani. Hajszeszek használhatnak, de azok is csak akkor ha baj van a fejbőröddel és emiatt nem nő rendesen a hajad. Hogy mennyi idő alatt nő meg azt neked kell tudni, mert te tudod hány centit nő havonta. Nekem pl 2 cm/hó, csak a hajvégekre használok kókuszolajat hogy ne töredezzen. A ricinus nekem nem vált be, inkább szárította a hajvégeket, ami elég fura, na meg büdös is volt.
2014. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nekem is havi 1 cm az átlag (noha sosem mértem le pontosan).

A ricinusnak szerintem nincs szaga (vagy csak sikerült eddig mindig jól kimosnom). Most ha beletúrok a hajamba, csak 2-3 szál jön ki, 10-15 helyett: Már ezért megérte :)

Régebben gyorsabban nőtt szerintem. Nem tudom, hogy mi változhatott. Lehet a környezet: másfél éve Budapesten lakom és több káros hatás éri a hajamat, mint eddig. Lehet, hogy ez nem tetszik neki.

2014. márc. 29. 20:55
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát elmondom neked, hogy nekem mi vált be... külsőleg én se nagyon hiszek ezekben a dolgokban, bár a fene tudja.. mindegy, én azért nem bíztam a véletlenre, és belülről is támadtam:D A ricinus jó, keverd össze más olajjal mindenképpen! Nehogy mézzel vagy ilyesmivel, mert akkor sosem jön le ._. Inkább olíva vagy kókuszolajjal, heti egyszer pedig elég amúgy ez a pakolás. Esetleg panthenol hab, az tényleg puhává teszi, bár drágább, de kellemesebb, még vízzel is azonnal kijön, de ha erre szánod magad, ne hagyd fent sokáig, nekem az már kiszárította és korpássá tette, fél-3/4 óra bőven elég neki, bedörzsölve a fejbőrbe és a hajra téve! Ez elég a töredezés ellen, belülről pedig ami nagyon bevált nekem: sok-sok víz, gyógytea (csalán és zöld tea -> csalánból pár deci csak naponta, nem sok, de a zöld tea, mehet nagy mennyiségben, fontos hogy mindegyik szálas tea legyen, ne filteres. Meg a csalánt én kint szedtem és utána megszárítottam szóval ingyen volt:D) Illetve, sok-sok vitamin (én vitaminos pezsgőtablettákat iszok, nagyon sokat), és fehérjedús táplálkozás. Régen amikor kifejezetten diétáztam és sokkal több fehérjét ettem, sokkal gyorsabban nőtt a hajam, de akkor még nem tudtam, hogy van összefüggés:DD A pezsgőtabikat meg én a Müllerben vettem, azok egész jó minőségűek, és annyira nem is drága, 200 ft/db, vannak multivitaminosak, meg mindenféle, és ezek finomak is:) És cukormentesek, ha jól emlékszem. Most az utóbbi két hónapban nekem ettől nagyon meglódult:)

Ja igen, és még ami beválhat: lenmag, + időnként egyéb olajos magvak:)

Meg én lecseréltem a finomlisztet teljes kiőrlésűre, szerintem az is sokat dob rajta.

+ Állítólag jó a csalántinktúra is, csalángyökeret kell megmosni, feldarabolni és erős alkoholba, pl pálinkába rakni, és két hétig lezárva tárolni, időnként felrázni. Nem tudom, gyógynövényes könyvben volt, hogy ez és a csalánfőzetes öblítés is jó rá..:DD


Remélem segítettem, és valamit meg tudsz fogadni, sok sikert, én is épp hajnövesztésben vagyok:)

2014. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Kipróbálom a számomra szimpatikus dolgokat, amiket írtál :)

Remélem a a jó idő is segít, hogy gyorsabban nőjön :)

2014. ápr. 2. 20:03
 8/19 A kérdező kommentje:

2 ricinuspakolás után

[link]


4 ricinuspakolás után

[link]

2014. ápr. 10. 12:10
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg csaloka a 2 kep, de mintha hosszabbodott volna. Kerdes hogy mennyi ido telt el, a hasznalata alatt? Illetve erzekeltel e kulonbseget a hasznalata soran? :)
2014. ápr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az első kép március 31-én (2x használtam)), a második meg április 10-én (+2 pakolás) készült.


Az biztos, hogy ha most beletúrok a hajamba, csak egy-két szál jön ki. Előtte kb. 10 szál majdnem mindig kijött. Használat után teljesen más tapintású a hajam :)

2014. ápr. 11. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!