Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Biohair-ben befestették a...

Biohair-ben befestették a hajam, a fejbőröm úgy égett mintha felgyújtottak volna, az arcbőrömön meg vörös kiütés lett. Hogy lehetséges ez ha bio festéket használtak?

Figyelt kérdés
Tehát amikor bekenték a hajam akkor először csak az éreztem,hogy ég a tarkóm, ekkor még azt gondoltam,hogy ez normális, mivel néha kijön ilyen pikkelysömörszerű valami a tarkómon és azért csíp a festék. Amikor már az egész fejem úgy ahogy van lángokban állt, akkor azért már furcsálltam gy kicsit. A fodrász rávágta,hogy azért ég tőle a fejbőröm mert fertőtlenítő hatása van. Aztán amikor lemosta a festéket, akkor vettem észre hogy felül a homlokomon, ahova odaért egy kis festék, vastag vörös csík lett, kb. mintha kiütéses lenne. És nagyon égett.. Ha elvileg bio termékeket használnak akkor hogyan fordulhat ez elő? Nem bio festéktől soha nem égett se a fejem se a bőröm. Az már csak hab a tortán,hogy nem szőke, hanem citromsárga lett a hajam.
2014. ápr. 1. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A parlagfű és a macskaszőr is bio, mégis van aki nem bírja...
2014. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt ezek a festékek nem mindig teljesen biok, másrészt, ha bio is, lehet, hogy van benne valami, amire allergiás vagy.
2014. ápr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik összetevőre frankón allergiás lehetsz, akár bio, akár nem. A fodrásznak első szóra le kellett volna mosnia a festéket.
2014. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bio festékre ugyanúgy lehet az ember érzékeny, allergiás. Én arckrémekkel vagyok így, a biot nem bírja a bőröm, hólyagos leszek tőle. A nem bioval semmi gondom.
2014. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sot a fodrasznak festokonyvet es festekprobat kellett volna csinalnia hogy kideruljon, hogy van-e allergia vagy sem. Foleg, hogy eloszor voltal ott +psoriasisod van akkor meg foleg... mi kozmetiusok is festekprobat vegzunk ha uj vendeg jon, meg ha uj festeket alkalmazunk, amikor bejelentkezik a vendeg meg lehet csinalni max 2perc megcsinaljuk 24ora mulva ellenorizzuk es latjuk, hogy festhetunk-e vagy sem...
2014. ápr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokkal rosszabbul is elsülhetett volna a dolog, rögtön le kellett volna mosni a festéket!

A bőrpróbáról: igaz, hogy törvény szabályozza, de én még nem találkoztam olyan fodrásszal, aki alkalmazta volna, pedig sokszor festették már a hajam.

Ami azt illeti, legtöbben nem is örülnénk, ha kétszer kellene elmenni egy új hajszín miatt, ráadásul az egyszeri allergiateszt sem garantálja, hogy a sokadik festéskor nem lép-e fel reakció a festék miatt... vagyis minden hajfestés előtt el kellene végezni. (és még ez jelenti azt, hogy a tényleges festéskor nem lesz semmi gond)

2014. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nem bio a hajfestékük nézd meg az összetevőket jobban kicsit ;).
2014. nov. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!