Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a véleményetek a ricinusola...

Mi a véleményetek a ricinusolajról?

Figyelt kérdés
Nektek bevált? Mennyi idő alatt nőtt a hajatok? És mennyit? Milyen hajtípusra ajánljátok? Hogyan, hányszor használjátok? Kérlek tartalmas válaszokat!!:)

2014. máj. 9. 21:59
 1/4 sztrecskó ***** válasza:
Kúraszerűen használom, mert festett hajam van, és nagyon leszívja a színét. Heti 2x kikeverek egy adagot (ricinusolaj+napraforgóolaj, néha teszek bele valami extrát is, pl olívaolajat, mézet stb), felkenem a hajamra este, bezacskózom a fejem, ráhúzok egy sapkát, lefekszem aludni. Reggel szilikonmentes samponnal kimosom. Általában 1-2 hónapos kúrákat tartok, olyankor, amikor tudom, hogy kevesebbet megyek emberek közé, így nem olyan vészes a hamar lenőtt és kopott hajam. Nekem nagyon sokat segített, alapból nagyon lassan nőne a hajam, de így sikerült elérjem a normális, sőt talán még annál jobb hajnövési sebességet.. (korábban 0,5 cm/ hónap, most legalább 1-1,2 cm/hónap) Amkor éppen nem kúraidőszakban vagyok, dm-es hajápoló tablettát szedek. NAgyon sokat segít az is, tudom ajánlani.
2014. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segített:)
2014. máj. 10. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
A hajnövekedést a ricinus nem befolyásolja, ez egy tévhit. Viszont hajtövekre kenve hajhulláshoz vezethet, mivel az olaj eltömíti a pórusokat és nem működik alatta megfelelően a hajhagyma. Az olajak a hajvégek töredezésén segítenek, száraz hajvégekre valók. Ha nem törik a hajad akkor gyorsabban megnő. De ricinus helyett inkább a kókuszolaj ajánlott, jobban ápolja a hajat.
2014. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, hogy sokan azt mondják, hogy segített nekik a ricinus és többet nőtt a hajuk, a másik fél pedig, hogy egyáltalán nem jó, nem nő jobban a haj... És azt is írják, hogy egyenfüggő, valakinek használ, valakinek nem. Akkor azért egy próbát csak megér!!!
2014. máj. 10. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!